Jump to content

Masini puse la vanzare in Romania


Bartolomeus

Recommended Posts

up pls!!! :poke: :blink: :drinks:

 

Pot sa iti spun doar ca m-a sunat pe mine cineva cand vindeam o masina, si mi-a povestit ca a vazut una identica la Alexander astia, si nu a luat-o pentru ca, citez, "sunt tigani". Nu ii cunosc personal, dar asta a zis omu. Masina era mai smechera ca a mea si mai ieftina o idee.

Link to comment
Share on other sites

Pot sa iti spun doar ca m-a sunat pe mine cineva cand vindeam o masina, si mi-a povestit ca a vazut una identica la Alexander astia, si nu a luat-o pentru ca, citez, "sunt tigani". Nu ii cunosc personal, dar asta a zis omu. Masina era mai smechera ca a mea si mai ieftina o idee.

 

eu nu inteleg nici in ziua de azi cum pot samsarii de etnie colorata sa vanda masini romanilor . Pt ca eu in cap meu nu concep sa iau o masina de la un personaj de gen asta , numai cand ii aud cum vb e game over . Poate sunt eu defect

Link to comment
Share on other sites

Am inteles ca motorul asta de 2200 cu 2 turbine si 204 cp are ceva probleme.

 

probleme la ce mai exact?

 

curios ca cel simplu de 170 cai cica are tot 2 turbine, iar acela este un motor laudat. motor montat pe sprinter si pe taxi in germania. masini care trebuie sa duca multi km.

Link to comment
Share on other sites

eu nu inteleg nici in ziua de azi cum pot samsarii de etnie colorata sa vanda masini romanilor . Pt ca eu in cap meu nu concep sa iau o masina de la un personaj de gen asta , numai cand ii aud cum vb e game over . Poate sunt eu defect

Sunt Romani, sunt adventisti, din cate stiu eu sunt 2 frati care se ocupa de acest parc auto.

Link to comment
Share on other sites

probleme la ce mai exact?

 

curios ca cel simplu de 170 cai cica are tot 2 turbine, iar acela este un motor laudat. motor montat pe sprinter si pe taxi in germania. masini care trebuie sa duca multi km.

 

 

Nu stiu exact ce fel de probleme. Cauta si tu pe net.

 

Curios e ca cel de 170 cp NU re doua turbine. Nu stiu cine te-a mintit !?

Link to comment
Share on other sites

Asta cu acelasi motor si putere diferita e la multe marci auto, si multe firme de tuning au vazut ca prostii pun botu' la explicatia: "e alt soft, dom'le; poate si turbo, dar maxim atat". Trebuie sa fii tare naiv sa crezi ca astea sunt singurele diferente intre masini.

Inginer de la BMW mi-a spus ca diferenta intre 318d si 320d este la turbina, soft si evacuare. In rest sunt identice.

Link to comment
Share on other sites

Intr-adevar, C 250 nu are 2 turbine, ci two-stage turbocharger !

 

 

C 220 CDI 2007–2009 2,148 cc (131 cu in) 16V I4 twin turbo (OM 646 DE 22 LA) 170 PS (125 kW; 168 hp)@3800, 400 N·m (295 lb·ft)@2000

C 220 CDI BlueEFFICIENCY 2009- 2,143 cc (131 cu in) 16V I4 twin turbo (OM 651 DE 22 LA) 170 PS (125 kW; 168 hp)@3000–4200, 400 N·m (295 lb·ft)@1400–2800

C 250 CDI BlueEFFICIENCY 2009- 2,143 cc (131 cu in) 16V I4 2-stage turbo (OM 651 DE 22 LA) 204 PS (150 kW; 201 hp)@4200, 500 N·m (369 lb·ft)@1600–1800

C 250 CDI BlueEFFICIENCY Prime Edition[85] 2008- 2,143 cc (131 cu in) 16V I4 2-stage turbo (OM 651 DE 22 LA) 204 PS (150 kW; 201 hp)@4200, 500 N·m (369 lb·ft)@1600

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Mercedes-Benz_C-Class

 

cel de 140 este single turbo

cel de 170 este twin turbo

cel de 204 este dual stage turbo

 

Oricum e chiizdos motorul, 204 cp, 500 Nm, 7 sec 100 km/h

 

pe hirtie. in realitate nu prea. nu il ajuta nici cutia automata 5+1. cel putin din ce am putut eu compara intre e92-ul 330d vindut saptamina trecuta si ce am testat ieri.

Edited by muzica9
Link to comment
Share on other sites

pe hirtie. in realitate nu prea. nu il ajuta nici cutia automata 5+1. cel putin din ce am putut eu compara intre e92-ul 330d vindut saptamina trecuta si ce am testat ieri.

 

 

pai 3.0d-u e 6 in linie si are 40 de cai in plus.. asa ca nu e buna comparatia. :p

 

dar ai dreptate cu cutia, cred ca e mult mai buna 7g-tronic. mi se pare ca dupa 2011 au pus-o si pe C-urile cu 4 cilindri. dar eu la motoru asta as lua manuala :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.