Jump to content

Masini puse la vanzare in Romania


Bartolomeus

Recommended Posts

Frumoasa si dotata, dar imi pare ca luftul dintre capota si aripa dreapta e mai mare decat cel din stanga. Poate e iluzie optica...

Si bara parca nu sta cum trebuie.

 

Plus ca scrisul ala cu Caps plus + -urile alea indica un samsar.

 

Cat despre km, sunt absolut sigur ca nu minte cand zice ca sunt 100% reali. :laugh:

Edited by andrei™
Link to comment
Share on other sites

http://www.autovit.ro/bmw-520-C25223084.html

 

Ce parere aveti? Al doilea proprietar in tara, adusa in 2006, de 5 ani in posesia ultimului proprietar.

 

Din poze pare foarte ingrijita si isi merita banii. Proprietarul sustine ca sunt reali kilometri si ca are carte service. Cunoaste cineva masina?

-la o simpla cautare pe google a numerelor de telefon a vanzatorului releva faptul ca obiectul lui de activitate este vanzarea auto...deci cum e cu proprietarul de 5 ani?

 

-poate sunt eu prea suspicios, insa masina este pozata in stil "samsar"....cel putin pe mine ma dispera si dezgusta sa luceasca cauciucurile(date cu solutie), iar pozele acelea compuse cu 4 imagini le regasesti numai la cei ce isi dedica timpul vanzarii auto...dar repet, poate e doar o parere subiectiva

-ar fi bine sa te ajute cineva cu istoricul service al masinii dupa seria respectiva, pentru ca e greu de crezut la un diesel o media anuala de 16000 km...mai ales in Germania

Link to comment
Share on other sites

-la o simpla cautare pe google a numerelor de telefon a vanzatorului releva faptul ca obiectul lui de activitate este vanzarea auto...deci cum e cu proprietarul de 5 ani?

 

-poate sunt eu prea suspicios, insa masina este pozata in stil "samsar"....cel putin pe mine ma dispera si dezgusta sa luceasca cauciucurile(date cu solutie), iar pozele acelea compuse cu 4 imagini le regasesti numai la cei ce isi dedica timpul vanzarii auto...dar repet, poate e doar o parere subiectiva

-ar fi bine sa te ajute cineva cu istoricul service al masinii dupa seria respectiva, pentru ca e greu de crezut la un diesel o media anuala de 16000 km...mai ales in Germania

Treaba cu anii in posesie e relativ usor de verificat, daca nu a fost schimbata cartea de identitate. Nu prea vad de ce ar minti la capitolul asta. A mai zis ca a fost adusa in 2006 si a avut inca un proprietar in tara inaintea lui, care a tinut-o 1 an de zile.( informatii care ar trebui sa apara pe cartea de identitate.

 

Am cautat inainte sa postez pe forum. Ideea e ca orice om, fie el samsar, are o masina personala; cel putin asa vad eu situatia. La km nu m-am gandit ca sunt reali, dar daca ar fi reali, ma gandesc ca masina ar fi la alt pret. Omul zice ca a schimbat discurile de frana pe fata si spate, la numarul asta de km, ar fi trebuit sa fie gata setul original( asta depinde si de sofer). Am rabdare, poate poate gasesc una sa ma incadrez la pret si ingrijita mai aproape de casa. :)

Edited by AdiOrte
Link to comment
Share on other sites

eram doar sarcastic. totusi, desi consumul pe gpl creste nu este chiar dublu. o oarecare amortizare exista in timp

la suv e dublu e probat de mine pe un H3, consum la pompa pe benzina 14%, consuma la pompa GPL 27-28%

 

amortizare instalatie Prins cu valve protection 2000 euro= 2-3 ani , eu nu tin masina mai mult de 1/2 ani.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Am scos si consum de 10/11, masina era cumparata de nou, cutie manuala.

 

on-topic: pentru cine mai credea in iluzia masinilor aduse din germania cu km putini , sa uite treaba asta.

 

am vrut sa iau masina asta: http://www.autovit.ro/volkswagen-passat-C25110041.html

 

308.000 km in 2010 , 60 intrari in service, in 2012 probabil 400. fara numar.

Edited by Stefan_e46
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.