Jump to content

Masini puse la vanzare in Romania


Bartolomeus

Recommended Posts

http://www.savara.autovit.ro/bmw-318-C25404787.html

 

e 2007 si e transformata in lci.

vro idee daca acel AC se poate face Climatronic?

 

Fiecare cu gusturile lui, insa daca dai un search pe topicul acesta dupa "savara" ai sa gasesti numai opinii "de bine"....ce daca arata bine atata timp cat cei care o vand au o reputatie dubioasa, si repet, e o alegere personala, insa masinile care au tot suferit transformari "spectaculoase" (a se citi bari M etc...) s-ar putea sa ascunda in spate o istorie trista, mai ales ca anuntul lasa impresia potentialului cumparator ca asa a fost configurata masina in fabrica.

Link to comment
Share on other sites

Dupa parerea mea, si dupa experienta cu doua X5-uri avute la fel, masina a fost lovita. Aripa dreapta e din alt film. Grilele de pe capota sus sunt negre si trebuiau sa fie titanium ca si grilele din nas. Si nimeni nu se chinuie degeaba sa vopseasca barile si ornamentele de plastic de pe aripi si praguri. Este foarte naspa sa le dai jos, vin cu nituri speciale, pe care trebuie sa le comanzi si nu oricine se pricepe.

Multumesc WLF!

http://www.autovit.ro/bmw-x5-C25493236.html

Alta spre analiza, cu ochiul critic.

Sau daca aveti cunostiinta de vreun x5 ok, postati va rog.

Link to comment
Share on other sites

Mie imi place, m-a sunat respectivul prieten acum 3-4 ore sa imi arate masina si sa ma intrebe ce parere am. Ar vrea sa mearga luni sa o vada si sa o ia daca totul e ok. Mai are 2-3 variante, dar asta mi s-a parut cea mai buna. Ar trebui sa fie atent la ceva in special? Nu cunosc probleme specifice e92, cu atat mai putin pt 330xd.

@Alex: Cam ce consum aveai la 325?

Edited by B-490-RZV
Link to comment
Share on other sites

Pai e din 2009, ar trebui sa-i vezi istoricul la reprezentanta.

 

E 2008-11

 

Motor N47.

 

Si chiar daca nu sunt manariti km,....tot e mult ,.are aproape 200tkm,...o sa inceapa sa ceara,..

 

 

si pretul e cam mare,..mi se pare.

 

Poate cere distributia, la motoarele astea N47

Link to comment
Share on other sites

Vreau sa achizitionez un BMW 320D 177cp 2009. Am gasit ceva pe autovit dar nu sunt asa sigur de el sa nu fie km manariti. Ma puteti ajuta cu niste pareri. Aici e linku masinii http://www.autovit.ro/bmw-320-C26973235.html . Mersi mult.

 

http://www.bmwclub.ro/forums/topic/82589-masini-puse-la-vanzare-in-romania/page__st__15340

 

http://www.bmwclub.ro/forums/topic/112178-problema-rupere-lant-distributie-motoare-n47-20d/page__st__1420__p__1879115__hl__n47__fromsearch__1#entry1879115

 

 

Lectura placuta!

 

PS: la o cautare pe google dupa numarul de telefon , cat si exprimarile din textul anuntului gen "PAKET LUMINI AMBIANTA INT.-EXT.", "SISTEM "START AND GO", 2 CHEI", si poza aia epica in care la numarul de inmatriculare apare "177 CP" ar trebui sa iti dea putin e gandit, nu?

Edited by Eugen B
Link to comment
Share on other sites

Te inseli grav de tot. Acolo la Weltauto la Valcea se fac cele mai mari manarii, se duc toti si isi fac poze acolo cu aceptul alora, ca sunt doi baietzasi din oras care se ocupa cu vanzarile si toti prietenii lor cand isi vand masina, se duc acolo ca sa pacaleasca lumea ca sunt masini de la Weltauto.

 

Sunt mai tzepari ca toti samsarii la un loc, am avut eu de a face cu ei si m-am enervat la maxim.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

E complicat si costisitor. Trebuie calculator de clima + alta masca centrala cu afisaj temperatura si rotite. Mai bine o lasi asa,nu e mare diferenta. Mirajul tine la inceput,dupa aia uiti.

 

Cred ca pot eu sa aduc panouri de clima pt E 90 si E 60 cam pe la 100 euro bucata. Calculatorul de clima de asemenea nu e f scump.

Nu stiu daca transformarea costa asa mult...

Link to comment
Share on other sites

Cred ca pot eu sa aduc panouri de clima pt E 90 si E 60 cam pe la 100 euro bucata. Calculatorul de clima de asemenea nu e f scump.

Nu stiu daca transformarea costa asa mult...

 

Iti dau eu panou clima de e90 impecabil cu 200 RON. Poti sa faci si profit bun daca ai unde sa il dai cu 100 euro :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.