Jump to content

Masini puse la vanzare in Romania


Bartolomeus

Recommended Posts

E dubioasa, si nu cred ca are doar 170.000 asta clar. Plus ca este pozata in acelasi loc unde isi fotografiaza boldy "operele de arta".

 

Nu m-ar mira sa fie chiar el sau ceva amic de-a lui. Nu merita sa ai incredere in oamenii astia.

 

Mai nou sticlele alea de la mall atrag samsari mai ceva ca musca la maro.

Link to comment
Share on other sites

MASINILE CUMPARATE DE LA SAMSARI NU AU NICIODATA KILOMETRAJUL INDICAT PE BORD, NICIODATA! Asa ca treaba cu km este relativa! Poate daca iti este prieten si ti-o arata inainte sa o aduca in Romania!

Dar intr-un fel e bine ca le dau km inapoi, te ajuta la casco sa o evalueze mai mult :)

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Motoarele VAG de 140 de cai au avut probleme mari cu injectoarele. Cred ca cel mai bine ar fi sa te uiti pe vwforum sau audiforum.

Doar masinile care au cod motor BKP!

 

La VW Passat se schimba gratuit pana la sfarsitul anului, dar la Audi nu.

 

@guitar_iura

Pentru cel ce este interesat de Audi, cu motor de 2000cmc diesel, fereste-te de motoarele BKP si cauta motoare cu codul BMM. Sunt singurele motoare care au injectoare BOSH, restul fiind Siemens.

 

Concluizie: Doar Motoarele cu cod BKP au probleme, restul sunt foarte bune.

Din pacate motoarele astea sunt si cel mai des intalnite.

Edited by MihaiMAN
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 

Din pacate motoarele astea sunt si cel mai des intalnite.

 

Lol. Pai tocmai, sunt foarte mari sansele sa te duci sa iti iei o masina frumoasa, cu dotari, la banii tai, si sa aiba codul asta de motor, si sa zici hai ca nu o fi dracu asa negru.

Link to comment
Share on other sites

Daca masina are doar defectul asta, arata foarte bine si a fost intretinuta corespunzator, merita cumparata.

Ideea este ca injectoarele vor pica la un moment dat. Deci sa te astepti oricand la problema asta.

 

Pai stai ma asa ca un injector costa 500 euro. Deci 2000 euro la orice ora, asta pe langa alte probleme care pot aparea.

 

Un Audi A4 costa 7-8000 euro. Pai ce faci, cand se strica injectoarele investesti 25% din valoarea masinii? Doar ca a fost frumoasa la cumparare?

Link to comment
Share on other sites

Pai stai ma asa ca un injector costa 500 euro. Deci 2000 euro la orice ora, asta pe langa alte probleme care pot aparea.

 

Un Audi A4 costa 7-8000 euro. Pai ce faci, cand se strica injectoarele investesti 25% din valoarea masinii? Doar ca a fost frumoasa la cumparare?

Am uitat sa precizez ca ma refeream la Passat. La alea se schimba gratis.

La Audi, intradevar nu merita. Doar sa negociezi foarte agresiv si sa o scoti intr-un buget in care sa iti permiti sa schimbi si injectoarele.

Link to comment
Share on other sites

Pe Audi s-au montat motoare 2.0 TDI de 140 de cai codurile BMM si BKD. Respectivele motoare sunt echipate cu injectie Bosch si nu sunt afectate de probleme.De aceea nu fac parte din campania de inlocuire gratuita.

La motoarele de 170 de cai de pe Audi doar BMN are injectia Siemens si prezinta problemele stiute.

Link to comment
Share on other sites

ca tot vorbim de passat diesel , intre ce ani au fost fabricate modelele cu probleme? include toata gama diesel sau doar cele de 140 cp?

Anii nu ii stiu exact, dar motoarele cu probleme sunt doar pe 2000cmc.

2005-2007 as zice.

Am un prieten care si-a cumparat Passat din 2006 spre sfarsit si i-au picat injectoarele.

Edited by MihaiMAN
Link to comment
Share on other sites

Am scris mai sus. Doar cele care au cod motor BKP si a completat un coleg si cele cu cod motor BMN pentru Audi, indiferent de putere.

 

 

La audi nu au fost aceste probleme cu injectoarele, problemele au fost la seat, vw, la audi injectoarele au fost facute de bosch.

Stai linistit ca nu doar cele cu cod BKP au avut probleme, aproape toate cu motor de 2.0 au avut probleme la seat, vw.(pica partea electrica, nu mecanica).

 

Bine ca le schimba acum gratis la vw, dar sunt si acolo niste conditii cu reviziile.

Edited by branevl
Link to comment
Share on other sites

La audi nu au fost aceste probleme cu injectoarele, problemele au fost la seat, vw, la audi injectoarele au fost facute de bosch.

Stai linistit ca nu doar cele cu cod BKP au avut probleme, aproape toate cu motor de 2.0 au avut probleme la seat, vw.(pica partea electrica, nu mecanica).

 

Bine ca le schimba acum gratis la vw, dar sunt si acolo niste conditii cu reviziile.

NU ma mai contrazice!

Probleme sunt doar la cele mentionate, si DA sunt probleme si la Audi.

Tu pe ce te bazezi cand afirmi lucrurile astea?

Link to comment
Share on other sites

NU ma mai contrazice!

Probleme sunt doar la cele mentionate, si DA sunt probleme si la Audi.

Tu pe ce te bazezi cand afirmi lucrurile astea?

 

Probleme sunt si la Audi...am avut eu A4 de 170cp, cod BRD si m-au lasat 2 injectoare in mai putin de 1 an (siemens)

Link to comment
Share on other sites

http://bmw.anunturi-auto.4tuning.ro/anunturi-auto/masini-second/bmw-530-euro5-11758632.html#poze

Inteleg ca masina e buna dar ce motiv ai avea sa te pui si tu in poza? E vreo tehnica de vanzare care mi-a scapat?

Daca te uiti mai atent la poza, isi tine mana dreapta cumva fortat, cred ca cel care facea poza ii zicea sa o intoarca si mai mult, sa se vada lantul de manelist.....

Si mai are si xenoane in proiectoare, e clar din ce categorie face parte. Sa te pozezi ziua cu proiectoarele de ceata aprinse, care, nu trebuie aprinse nici noaptea, dar la noi esti mai smecher daca le ai aprinse, dincolo iei amenda.

Iar descrierea e bestiala:

""taxa de inmatriculare a fost platita masina nu o pot lauda ca as faceo inutil parerea mea este ca se poate vedea o masina buna si in poze,pot sa va spun un lucru despre ia,am bagat ffrrtt multi banii iar intretirea acestei masini sa facut numai la bmw filaret,sincer merita vazuta.ascept variate su suvuri sau seria 7.""

Edited by gugulete
Link to comment
Share on other sites

de masina asta ce spuneti? (pe langa clasicul inmatriculata 2004, productie 2005). Merita pretul? o stie cineva, poate cefi?

 

Am tot vazut masina prin oras, nu arata rau deloc.. Stiu ca fost resoftata de george (320i e36)cand a venit pe la oradea.. chiar a scris in anunt ca are 185 cp in loc de 150..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.