Jump to content

Masini puse la vanzare in Romania


Bartolomeus

Recommended Posts

exista si BMW 325d cu tot 204 cai si 3Litri.

 

Verssatule, sa inteleg din afirmatia ta cu motor de 2012 si putere de 2002 ca la tine conteaza doar puterea unei masini. Ia tata atunci un urs de 400 de cai si bate-te in piept cu el in fata unui audi a7 :))

ce zic eu, ce pricep altii: am scris doar ce am observat. Compartia cu ursul e din putul gandirii cred. Eu am comparat puterea masinii raportata la litraj si la cat de noua este. Explicatia cu power reduction e pertinenta si nu ar trebui sa lase loc glumelor a la 4tuning. <_<

Link to comment
Share on other sites

Tot ma bate gandul sa trec de la bmw la frumosul audi A7. Stie cineva cam despre ce este vorba??? Am gasit una pe gustul meu http://www.autovit.r...-C28125846.html

 

eu pana la modele 2012, nu mai uit la audi. dar cu modelele noi, sincer au dat lovitura. in sfarsit au scos niste masini rafinate. si A6 - 2012 are acelasi interior, doar ca A7 arata mult mai bine exterior. mi-as cumpara oricand sa am bani. totusi, la A6 pare prea banal si asemanator cu modelul vechi la exterior, fata de seria 5.

 

oricum, seria 5 GT e mult mai urat ca A7.

 

am fost cu un A8 2012 - genial. masca ma lasat.

 

totusi , esti pe un forum bmw, poate ceri si tu pareri pe un forum Audi :)

 

ps. : poate ne zici si nou in ce BMW ai bagat bani. avand in vedere cati bani vrei sa dai acum pe audi, sunt curios ce bmw ai avut.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

eu pana la modele 2012, nu mai uit la audi. dar cu modelele noi, sincer au dat lovitura. in sfarsit au scos niste masini rafinate. si A6 - 2012 are acelasi interior, doar ca A7 arata mult mai bine exterior. mi-as cumpara oricand sa am bani. totusi, la A6 pare prea banal si asemanator cu modelul vechi la exterior, fata de seria 5.

 

oricum, seria 5 GT e mult mai urat ca A7.

 

am fost cu un A8 2012 - genial. masca ma lasat.

 

totusi , esti pe un forum bmw, poate ceri si tu pareri pe un forum Audi :)

 

ps. : poate ne zici si nou in ce BMW ai bagat bani. avand in vedere cati bani vrei sa dai acum pe audi, sunt curios ce bmw ai avut.

 

Am avut un 735i din 2002, achizitionat prin 2005. L-am tinut 2 ani in care a inghit o gramada de bani...probleme la motor,caseta directie...Dupa ce l-am dat am trecut la un 530d din 2005 ( admisie,evacuare,turbo).In prezent detin un 520d 2009 si un 320d 2008, am schimbat distributia la ambele. Mi-au cam ajuns in gat bmw-urile sincer.

Link to comment
Share on other sites

Am avut un 735i din 2002, achizitionat prin 2005. L-am tinut 2 ani in care a inghit o gramada de bani...probleme la motor,caseta directie...Dupa ce l-am dat am trecut la un 530d din 2005 ( admisie,evacuare,turbo).In prezent detin un 520d 2009 si un 320d 2008, am schimbat distributia la ambele. Mi-au cam ajuns in gat bmw-urile sincer.

 

si totusi dupa atatea probleme de la inceput... tot BMW ai ales ... de ce ?

Link to comment
Share on other sites

Sa trecem peste analfabestismul anuntului si ca masina este impecabila, trage bine, km reali si e un 318 si nu 525, in anunt scrie ca are distributia schimbata, ce naiba a schimbat la distributie? Eu am avut un e46 316 i care este practic acelasi motor dar nu am avut probleme cu distributia, si la 320 nici atat, am schimbat un intinzator de lant si cam atat.

 

http://bmw.anunturi-auto.4tuning.ro/anunturi-auto/masini-second/bmw-525-167000-km-12069849.html

Link to comment
Share on other sites

Pai cine stie ce probeleme o fi avand la motor si a schimbat-o,sau poate este doar pt mintea ingusta a cumparatorului.Oricum cine se asteapta sa gaseasca fata mare la 3mii,'astea e ca pe miriste,vazut,placut,luat!'' Edited by akon
Link to comment
Share on other sites

da, pretul e mare pt anul de fabricatie si putere motor, dar de asta sa zicem ca pot sa ma ocup :twitch:

vad care are carte de service cu revizii la Bavaria si Filaret.

 

Farurile mi se pare mie sau nu sunt OEM ?

Adica e clar ca angel eyes-urile sunt after market, dar eram curios daca le-a inlocuit pe cele originale sau sunt inlocuite farurile cu totul ...poate e cineva care a vazut masina.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.