Jump to content

Masini puse la vanzare in Romania


Bartolomeus

Recommended Posts

un tepar .... http://bmw.anunturi-auto.4tuning.ro/anunturi-auto/masini-second/bmw-328-328i-12013723.html doar ce am sosit acasa, nu cumparati de la el! am fost personal in turnu magurele...el zicea ca e din bucuresti...un 328...am dat o tura cu el si trage la fel ca un 320... cine nu crede...sa se duca sa se convinga! a venit cu bandourile de pe usa in portbagaj...la motor avea strat gros de praf..cred ca a mers numai pe cimp! pun acest anunt ca sa nu cada in plasa si altii. sanatate tuturor

nu e ronin de la noi de pe forum?

Link to comment
Share on other sites

Va salut! Cunoaste cineva masina http://www.autovit.ro/bmw-318-C27920516.html ? Multumesc!

E fabricata in 2005). Oricum, nu m-as mai obosi sa il sun pe samsar.

 

A umplut anuntul cu prostii de genul

 

"INTERIOR CURAT-NERUPT

FARA LOVITURI

MASINA MERGE SI ARATA IMPECABIL

ITP+RCA VALABILE"

 

Si dotari standard pe orice bmw e90 gen "linie audio business" (care e o mizerie, a propos), "inchidere centralizata", "4 geamuri electrice", "oglinzi electrice incalzite", ABS, DTC, Computer bord.

 

Masina e ULTRA cheala. In afara de climatronic si incalzire in scaune nu are nicio dotare optionala.

Edited by kristal_madness
Link to comment
Share on other sites

O iei pe 2200 cat i-ai oferit? Daca da mi se pare o afacere super buna, cel putin ca pret. Pretul pietei e undeva ~3000 zic eu. Chiar si daca ar avea defecte minore la banii astia e bine rau daca masina e in general ok.

trimite-mi te rog un mesaj cu eventualele probleme (mecanice sau electrice ) . distributia este pe lant? cati proprietari sunt pe carte ? are puncte de rugina ? esti dispus sa ii facem un test (electric - mecanic) ? ce consum are masina?

Eu am 316 din 99 motor m43 cam acelasi lucru cu 318-le respectiv. Distrbutia e pe lant iar consumul meu pe o saptamana in Bucuresti e ~10 (mers incet, normal) si 12 mers mai tare si daca prind aglomeratie mai multa. mentionez ca asta e consumul la pompa (pe BC am mai putin, aprox ~9 inseamna aprox ~10 real) si in timpul unei saptamani merg si ziua si noaptea si cand e foarte liber si cand e foarte aglomerat. adica nu e consum doar de aglomeratie sau doar de mers noaptea la 5 dimineata. In afara ia cam 6-6.5 mers incet, legal fara depasiri la 5000rpm si etc. Cu depasiri mers normal 7-7.5,,, 8-9 daca esti pe autostrada si ii dai 130-140 constant etc.

 

Eu te sfatuiesc sa o verifici de pierderi de ulei la motor (sunt fff proaste motoarele astea la capitolul asta), sa nu "bata, troncane" articulatia (e destul de scumpa, mai ales daca ne raportam la pretul de achizitie al masinii2-3000eur) si sa o verifici foarte serios de rugina. Nu stiu ce se intampla cu e46 dar pana sa imi cumpar si eu efectiv nu banuiam ca pot avea asa probleme. verifica pragurile (unde deschizi usa, jos unde deschizi usa) aripile spate si marginea de jos a usii. am vazut rugina inclusiv la facelifturi care sunt un pic mai noi..... Daca are mici puncte de rugina nu te speria cred ca 80% din nfl-uri au, doar sa nu aiba probleme ff grave

Edited by CosminE46
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Am observat ca te intereseaza e46 318i. Eu incep sa ma gandesc sa-l vand pe al meu. Se poate vedea aici pe forum orice situatie/problema am avut. De asemenea in link-ul din semnatura se vede un istoric cu absolut tot ce am schimbat la ea (de la lichid de parbriz si pana la amortizoare). :rolleyes:

 

LE: Acum am observat ca se vad doar alimentarile cu benzina. O sa fac sa fie publice toate achizitiile.

Edited by chriss
Link to comment
Share on other sites

Este fosta masina a user-ului Similea, da-i un PM si intreaba-l ce si cum.

imi pare rau, cineva a facut o gluma. Nu am avut niciodata seria 3.

ma rog, invata-te, asa se practica pe forum aici. astfel de glume.

 

spor la cumparaturi.

from similea :(

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.