Jump to content

Masini puse la vanzare in Romania


Bartolomeus

Recommended Posts

Salutare! Sper sa nu fie dublu post: http://www.autopro.r...-golf-5-2005-14 cum mama zmeului, e prea de tot O.O

 

vrei sa zici ca e prea scumpa nu ?

mai e si cu 2 usi.; ce naiba ?

 

eu mi-am vandut mazda 3 1.6 benzina, foarte dotata din 2008 la 100 k la 6000. inmatriculata si foarte ingrijita ! sunt masini exact din aceeasi clasa

 

Masinile din Italia sunt mai uzate la 50.000 km, decat cele din Germania la 150.000.

 

asa am auzit si eu de la mai multi. care e cauza?

Edited by Paleonte
Link to comment
Share on other sites

prea ieftina. Mi-am vandut G4 dotat bine, din 2000, acum 6 luni~, la 4050EUR (dupa ce am mai bagat 700EUR) si il cumparasem la 4050EUR neinmatriculat acum 1an.

 

Nu se poate sa fie G5 ala asa ieftin, poate n-are motor sau e copt tot. Daca e ok masina, e killer deal.

Anuntul cu G5-le a fost promovat de promotor pe farcebook O.o

 

Killer deal :)))))) du-te rpd si ia-l, il pui dupa pe 6k, faci un ban cinstit imediat, cat ai pocni din degete

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Killer deal :)))))) du-te rpd si ia-l, il pui dupa pe 6k, faci un ban cinstit imediat, cat ai pocni din degete

daca ar avea nevoie prietena de masina, as lua-o instant daca e in regula; imi mentin parerea ca pretul este de killer deal, chiar si asa cheala cum e.

edit: stiu ca se duce vopseaua repede la butonul de lumini la G5/A4 B6, dar nici chiar asa. Cred ca totusi are vreo 300mii km gen? sunt putin socat ca nimeni nu este impresionat de pretul la G5 asta :)

Edited by flo_sb
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Si eu ma uit dupa tot felul de masini in ultimul timp, si in De un golf 5, 2 usi, motor 1.4, il iei la 4000, uneori mai putin. TDI-ul de 105cp, care de altfel e un motor f reusit, il iei la 5000, astea-s preturile la golfuri, e clar pt ca intre timp au mai aparut 2 generatii, 6 si 7.
Link to comment
Share on other sites

Oare o fi citit si buhnici topicul legat de motorul N47 de a scos-o la vanzare???

 

 

http://www.buhnici.ro/2013/05/09/video-320da-touring-buhnicimobilul/

I-am citit blogul si prezentarea masinii sale (buhnicimobilul, cum a numit-o), zicea ca a auzit ceva dar nu stie ce sa creada, oricum era superincantat de ea.

Link to comment
Share on other sites

Oare o fi citit si buhnici topicul legat de motorul N47 de a scos-o la vanzare???

 

 

http://www.buhnici.ro/2013/05/09/video-320da-touring-buhnicimobilul/

 

E scumpa in draci, el o fi crezut ca a facut vreo super-afacere cand a luat-o la 16.000E sau cat a dat pe ea. Are cutie automata si inca 2-3 dotari, se gasesc masini similare cu sutele la preturi mai bune.

Link to comment
Share on other sites

Va mirati de ce fac samsarii bani. Iata raspunsul, char in comentariile de la articolul lui Buhnici:

 

"eu nu cred ca stiti ce vorbiti. voi consultati asa, macar de curiozitate, site-urile de vanzari masini, inainte sa vorbiti? 14-15k e foarte mult, in conditiile in care la o simpla cautare de 320 touring 2010, cutie automata gasesti exemplare impecabile, cu mai multe dotari, cu vanzator care accepta orice test la ea, la 12k euro. asa…daca vrei sa stai cu ea si astepti o minune, poti sa o pui si la 14-15k. :/"

Link to comment
Share on other sites

Va mirati de ce fac samsarii bani. Iata raspunsul, char in comentariile de la articolul lui Buhnici:

 

"eu nu cred ca stiti ce vorbiti. voi consultati asa, macar de curiozitate, site-urile de vanzari masini, inainte sa vorbiti? 14-15k e foarte mult, in conditiile in care la o simpla cautare de 320 touring 2010, cutie automata gasesti exemplare impecabile, cu mai multe dotari, cu vanzator care accepta orice test la ea, la 12k euro. asa…daca vrei sa stai cu ea si astepti o minune, poti sa o pui si la 14-15k. :/"

 

Florin, lasand la o parte exemplarele aduse din Belgia, uite ce am gasit in 30sec pe mobile:

http://cautare.mobile.ro/automobile-anunturi/bmw-320d-tour-m-lenkrad-navi-xenon-panorama-pdc-17-d%C3%BCsseldorf/179113215.html?useCase=SearchSession&lang=ro&pageNumber=1&scopeId=C&sortOption.sortBy=creationTime&sortOption.sortOrder=DESCENDING&makeModelVariant1.makeId=3500&makeModelVariant1.modelId=10&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&maxPrice=15001&siteId=ROMANIA&features=ELECTRIC_HEATED_SEATS&features=XENON_HEADLIGHTS&negativeFeatures=EXPORT&maxMileage=150000&categories=EstateCar&minConstructionYear=2009&tabNumber=2

Mie mi se pare mai misto decat "Buhnicimobilul"

 

P.s. Am intrat in contact cu un samsar foarte simpatic, aduce in special masini de la licitatii. Omul a zis ca ma pot duce la biroul lui, cautam impreuna o masina si cu 6-700E o aduce in tara. Mi se pare genial, eu unul as promova un astfel de serviciu daca as vinde masini.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

buhnici e un prost , nu merita mentionat sub nici o forma ....

 

 

P.s. Am intrat in contact cu un samsar foarte simpatic, aduce in special masini de la licitatii. Omul a zis ca ma pot duce la biroul lui, cautam impreuna o masina si cu 6-700E o aduce in tara. Mi se pare genial, eu unul as promova un astfel de serviciu daca as vinde masini.

 

sunt multi care fac asta , in special cumpara de pe carweb au cont , ei iau pret bun la licitatie oricum , stai cu el si vezi cum se incheie , aia trimit platforma si tu achiti comisioanele si cam asta e . 200 din start e costul licitatiei.Eu totusi am o reticenta la metoda asta .

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.