Jump to content

Masini puse la vanzare in Romania


Bartolomeus

Recommended Posts

adevarul e ca astea 2 puse de tine arata mai bine decat cel negru.................

 

Ce ma intreb eu: daca baietii astia sunt din Braila, respectiv Bacau, cum pot face un test masinii? La reprezentanta din orasul respectiv? Nu e posibil sa aiba ei vreo "pila" pe acolo, sa imi spuna mecanicul exact ce vreau sa aud? Parca as sta mai linistit testand-o la un service ales de mine.....

Link to comment
Share on other sites

adevarul e ca astea 2 puse de tine arata mai bine decat cel negru.................

 

Ce ma intreb eu: daca baietii astia sunt din Braila, respectiv Bacau, cum pot face un test masinii? La reprezentanta din orasul respectiv? Nu e posibil sa aiba ei vreo "pila" pe acolo, sa imi spuna mecanicul exact ce vreau sa aud? Parca as sta mai linistit testand-o la un service ales de mine.....

daca tot nu faci km multi ca sa simti nevoia unui diesel, si vrei o masina sa stai linistit, nu mai bine mergi tu si iti cauti una intr-o tara neatinsa asa grav de flagelul samsariei si al masiniilor ieftine si ff dotate la preturi foarte mici??

 

e adevarat ca probabil ai depasi bugetul tau (care nu este neglijabil), insa nu ai sta mai linistit stiind ca iei masina dintr-o sursa mai sigura si nerulata in Romania?

 

http://www.autoscout24.ro/Details.aspx?id=231397929&cd=635022573530000000&asrc=st

 

este un coleg pe forum care are un 530i, de ce nu vorbesti cu el, poate va intalniti, mergi cu masina sa iti faci impresie despre cuplu, daca e suficient sau nu....etc

 

http://www.bmwclub.ro/forums/topic/126501-530i-e60/

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Da, dar cum fac sa o testez acolo? Mi-e teama sa n-aiba "pile" la Bmw Bacau. Si banuiesc ca omu' n-o sa vina sa o testam la Bucuresti. O sa-l sun maine sa vad ce zice. Masina arata bine de tot, depinde acum ce-o avea inauntru.

 

Nici eu n-as crede ca e samsar. Depinde de cati ani e masina in Ro si cati proprietari sunt trecuti in CI...Posibil sa nu aiba km dati inapoi. Eu am un prieten care a vandut un A6 din 2006 luat de nou, avea 70.000km in 1012 cand l-a dat, si a avut probleme pentru ca nu il credea nimeni ca nu e manevrat kilometrajul.

Link to comment
Share on other sites

Nu prea merge cu pile in cazul asta, poti specifica la reprezentanta sa fii si tu prezent la verificare. Plus ca de exemplu daca reprezentanta zice ca sunt km reali si dupa aia afli ca in istoricul bmw nu sunt, atunci poti sa-i arzi. Nu prea merge cu vrajeala nu stiu cine se risca...

535 ala are mai mult de 100 mii de km, dandu-mi seama din poze. Poate ma insel dar nu cred. Nici multi nu are oricum...

Link to comment
Share on other sites

precis nu insa ai mari sanse sa-l prinzi cu minciuna, ca cica a fost adusa din germania. la reprezentanta iti poate spune ultima intrare in service cati km are, eu am vrut sa iau un 740i anul trecut si tot asa cica 150 mii km masina din 2005. arata ff bine masina insa am veririficat la reprezentanta si prin 2010 masina avea 280 mii cand i-a schimbat nush ce modul. Normal am primit aceeasi poveste ca "asa a luat-o din germania" insa nu am cumparat masina. Edited by Roland
Link to comment
Share on other sites

180k km zice ca are, in fine daca o cumpar inainte o verific la reprezentanta, xenon vroiam sa ii pun sau schimb farurile de tot, ca nu le suport asa cum sunt urate rau.

 

pai xenon normal cu faruri doar nu crezi ca ma refeream la marca "philips licenta"

faruri complete cu drosere etc.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.