Jump to content

Masini puse la vanzare in Romania


Bartolomeus

Recommended Posts

E60-ul e atat de nou ca nu au avut timp la fabrica sa ii regleze bine bara fata si capota. :rolleyes:

 

 

Poate au scapat-o de pe standu' ala de teste in usa halei. Cine stie...

Link to comment
Share on other sites

Si mie imi place. Daca se intampla sa aiba si pachet AMG, atunci e chiar superb. E o masina completa :rolleyes:

 

modelul asta ce l-ai prezentat mai sus e modelul ala orientat mai spre confort(sau cel putin asa cred) am observat ca unele nu au levierul ala pentru cutie pe consola centrala , ma gandsc ca din cauza asta

Link to comment
Share on other sites

Nu stiu care e treaba, unele au schimbator clasic, altele au schimbator la volan, desi amandoua sunt automatice. Ala clasic l-am vazut doar pe E200-E220 gen, pe motoarele mai mari nu cred ca mai este. Intr-adevar pare mai aerisita consola centrala fara schimbator.
Link to comment
Share on other sites

Pnm..tatal prietenei mele a vrut sa isi ia E. La E220/250 parca era clasic si la restul pe volan. Apoi au trecut toate la schimbator pe volan. Ceva de genul...o imbarligatura :rolleyes:

 

nu neapart , banuiesc ca e o optiune in functie de dotarea masinii, avangarde si ce alte modele mai au ei acolo

 

chiar acuma m-am uitat de curiozitate pe mobile si am gasit si cu schimbator clasic si cu schimbator pe volan, pe toate motorizarile, mari sau mici , modele de 2/3 ani sau noi.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Gresec eu sau masina asta a mai fost de vanzare aici pe forum?

 

http://www.autovit.ro/bmw-m5-C28913810.html

 

Masina este de fapt un 540i cu ceva jante replica de M6 prea mari pentru ea parca, revopsita integral (altfel nu arata asa), cu un esapament "fabricat" si probabil ceva probleme la cutie - altfel nu se justifica pretul.

Ce ziceti, merita asa un drum pana in jud Olt. M-ar cam tenta asa ca jucarie...

Link to comment
Share on other sites

Intra-adevar. Imi luase ochii asa putin la cum arata. Eram gata gata sa fac un drum la Slatina. Multumesc de indrumari

 

Cu asta insa nu stiu cum e cu actele:

http://www.autovit.ro/bmw-535-C29388362.html

 

Am primit seria de sasiu de la ea: WBADN21000GR72876

Initial, avand in vedere ca nu e Kitch, am crezut ca am dat de una la un proprietar adevarat. Am intrebat ce an e si 'vorbitorul" a garantat ca e 2001, ca el a luat-o de la BMW. Dupa sesie e insa martie 2000. De aici incep sa simt samsareala si tind sa cred ca a fost lovita frontal (diferenta de culoare) stopuri cu semnal alb si faruri cu semnal galben, tind sa cred ca e vro chestie si cu impozit neplatit...

Nu prea gasesti o jucarie asa in stare buna se pare.

Link to comment
Share on other sites

De fapt caut o jucarie, neeaparat benzina si de preferat automata, motor mare.

De inmatriculat am mai multe optiuni (Romania nu e una dintre ele - Bulgaria pur si simplu nu imi place pt ca se asociaya numerele cu o anumita categorie de oameni. Ceva mai la nord - nord vest am ceva familie acolo si nu e o problema).

 

Intr-adevar e nu doar veche ci si nu 100% neatinsa.

Ma uitam si la asta:

http://www.autovit.ro/bmw-330-C29446317.html

 

insa e din Italia (dupa suportul de numar fata) si cine stie ce probleme.

 

Mai bine asa:

http://suchen.mobile.de/auto-inserat/bmw-740i-hamburg/179370512.html?lang=en&pageNumber=4&__lp=8&scopeId=C&sortOption.sortBy=searchNetGrossPrice&makeModelVariant1.makeId=3500&makeModelVariant1.modelId=38&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&fuels=PETROL&adLimitation=ONLY_FSBO_ADS&damageUnrepaired=ALSO_DAMAGE_UNREPAIRED&export=ALSO_EXPORT&categories=Limousine

 

Ramane inmatriculata acolo.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.