Jump to content

Masini puse la vanzare in Romania


Bartolomeus

Recommended Posts

Darius, cauti sa cumperi S40?

 

da..de ce?

 

nu mi recomanzi? am mai avut placerea de a conduce masini cu motorizarea respectiva si era ok, am avut focus 2, s40 mi s pare peste..

 

nu cred , a doua cred ca stiu unde e si am vazut masina chiar azi

 

configuratia e aceiasi, inclusiv carlig si eleronul portbagaj f rar p s40...

Edited by darius_x
Link to comment
Share on other sites

am avut eu V50 , masini ok , dar de la km cu care vin au nevoie de DPF , ma rog eliminare si nu e chiar ieftin doar soft 300 E plus scos , distributie , nu e grav cam 250 E , rulmenti .Partea buna e ca se potrivesc piese de ford si sunf mult mai ieftine , In rest daca o trosnesti ...e destul de scump .Nu exista produdcatori , in schimb exista destule la dezmembrari
Link to comment
Share on other sites

Masina are 106k reali, e de pe Autorola luata. Plm, mereu am sustinut ca nu prea sunt reali km astia de genul 100k, dar e vanduta de Leaseplan Belgia, daca si astia mint, ce dracu sa mai zici.

 

http://www.autorola.fr/dealer/sdetail.do?eid=10052358

 

Inca n-am achitat-o, mai am timp sa ma razgandesc. :)

 

 

 

http://i43.tinypic.com/11ak87c.jpg

Link to comment
Share on other sites

Din categoria sedan, ai avea de ales dintre Laguna, C5, Mondeo, Alfa 159, Jetta, Passat. Cam astea se invart pe la 7k, mai e de adaugat taxa sa zicem. La Passat, Mondeo si 159 care au motoare mai mari, e vreo 1200 taxa, la celelalte care sunt 1.5 sau 1.6 scapi cu 5-600 euro.
Link to comment
Share on other sites

Din categoria sedan, ai avea de ales dintre Laguna, C5, Mondeo, Alfa 159, Jetta, Passat. Cam astea se invart pe la 7k, mai e de adaugat taxa sa zicem. La Passat, Mondeo si 159 care au motoare mai mari, e vreo 1200 taxa, la celelalte care sunt 1.5 sau 1.6 scapi cu 5-600 euro.

 

 

laguna si c5, le am exclus din start, vw nu ma atrage...mondeo si 159 le am in vizor :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

laguna si c5, le am exclus din start, vw nu ma atrage...mondeo si 159 le am in vizor :thumbsup:

pana la urma probabil ca la 159 ajungi....eu m-am mirat luni la o licitatie in franta la alcopa ca nimeni nu a vrut o alfa 159 (dotata, nu gluma), cu motorul de 150 cp, avea ea peste 160.000 km si ceva probleme rezolvabile, insa nu a oferit nimeni pe ea nici 4300 euro, si masina arata fff bine

 

acum vad ca luni mai este o alfa la 4600....cred ca o sa se dea la pretul cerut sau foarte aproape, e adevarat ca e motorul de 120 cp, dar mi se par ieftine si dotate fata de alte modele care pur si simplu au "lipici la public"

 

http://www.alcopa-auction.fr/index.php?lang=FR&app=front&pag=details&&cid=648875&vid=873

Link to comment
Share on other sites

pana la urma probabil ca la 159 ajungi....eu m-am mirat luni la o licitatie in franta la alcopa ca nimeni nu a vrut o alfa 159 (dotata, nu gluma), cu motorul de 150 cp, avea ea peste 160.000 km si ceva probleme rezolvabile, insa nu a oferit nimeni pe ea nici 4300 euro, si masina arata fff bine

 

acum vad ca luni mai este o alfa la 4600....cred ca o sa se dea la pretul cerut sau foarte aproape, e adevarat ca e motorul de 120 cp, dar mi se par ieftine si dotate fata de alte modele care pur si simplu au "lipici la public"

 

http://www.alcopa-auction.fr/index.php?lang=FR&app=front&pag=details&&cid=648875&vid=873

 

Luni licitatiile nu sunt doar online, sunt licitatii fizice in sala, nu ai de unde sa stii cu cat s-a vandut masina. Toate masinile de luni se vand, ca se duc oamenii acolo la fata locului si le liciteaza.

 

In general italienestile sunt de evitat, unele au niste probleme de plangi. De ex servo city

 

Astea sunt niste conceptii puerile, eu am avut 3 pana acuma si nu am avut nici o problema majora. Cand BMW-urile au atatea probleme, multi isi doresc sa fie si altele la fel de proaste.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Astea sunt niste conceptii puerile, eu am avut 3 pana acuma si nu am avut nici o problema majora. Cand BMW-urile au atatea probleme, multi isi doresc sa fie si altele la fel de proaste.

 

Tot ce-i posibil. Poate alfa e mai de doamne ajuta dar fiat sunt absolut convins din parerea mea, vazute, auzite, mecanici... PRAF.

Link to comment
Share on other sites

 

Tocmai am vazut-o, pareri:

PRO: motorul se simte foarte vioi, masina e ca noua interior-exterior, botul masinii arata foarte bine.

CONTRA: pozitia la volan mi s-a parut putin ciudata, cu scaunul dat la maxim-jos tot stau prea sus, iar inclinatia bordului iti da senzatia ca stai undeva pe bancheta din spate. Dupa ce am condus-o vreo 10-15min am reusit sa ma acomodez cat de cat..

 

Fata de A6 are suspensia mai slaba, cutia de viteze mai lunga, un interior mai sec, dar...daca luni vand masina (vine un domn din Calarasi sa o vada), probabil o sa cumpar acest Passat. Nu am reusit sa gasesc nici un fel de uzura, nici macar o zgarietura, inca miroase a piele inauntru (fara nici un fel de odorizant, proprietarul are un copil mic), iar acum 1an si 9luni a costat 31.000E. Sa o cumpar aproape la jumatate de pret dupa doar 18.000km mi se pare o afacere buna.

Edited by B-490-RZV
Link to comment
Share on other sites

Luni licitatiile nu sunt doar online, sunt licitatii fizice in sala, nu ai de unde sa stii cu cat s-a vandut masina. Toate masinile de luni se vand, ca se duc oamenii acolo la fata locului si le liciteaza.

 

eu am fost luni ca ma interesau si pe mine niste masini......de aceea stiu

Edited by Eugen B
Link to comment
Share on other sites

Tocmai am vazut-o, pareri:

PRO: motorul se simte foarte vioi, masina e ca noua interior-exterior, botul masinii arata foarte bine.

CONTRA: pozitia la volan mi s-a parut putin ciudata, cu scaunul dat la maxim-jos tot stau prea sus, iar inclinatia bordului iti da senzatia ca stai undeva pe bancheta din spate. Dupa ce am condus-o vreo 10-15min am reusit sa ma acomodez cat de cat..

 

Fata de A6 are suspensia mai slaba, cutia de viteze mai lunga, un interior mai sec, dar...daca luni vand masina (vine un domn din Calarasi sa o vada), probabil o sa cumpar acest Passat. Nu am reusit sa gasesc nici un fel de uzura, nici macar o zgarietura, inca miroase a piele inauntru (fara nici un fel de odorizant, proprietarul are un copil mic), iar acum 1an si 9luni a costat 31.000E. Sa o cumpar aproape la jumatate de pret dupa doar 18.000km mi se pare o afacere buna.

mda ,...masina e ok . eu doar te intreb ai copil ,astepti vreun copil , ai familie mare ? Pt ca masina aia ...te face sa te simti ca la 40 ani cu 2 copii , game over nimic sa-ti mai doresti de la viata . Eu cand le vad asta simt .Sincer ma asteptam sa revii la BMW totusi :)))) . Succes . Eu nu as lua asa ceva indiferent ce good deal ar fi . Nu ma vad in ea ...nici la 40 ani :thumbsup: Imi pare atat de fucking boring . Si daca ai buget 17 k pffff pai chiar ai putea sa iei un BMW dotat si frumos . DE fapt tu ai descris f bine sentimentul SEC. Eu nu sunt neaparat un obsedat de BMW dar exact cum ai sesizat e vb de pozitia la volan , manevrare , frane ,,lucruri pe care le observi instant cand schimbi marca . Cumva nici Audi ala nu ti-a fost la suflet .

 

Care este termentul pentru eliberarea adeverinte "taxa platita si nerecuperata"?Din Bucuresti?Sau din Arges?

5 zile in Buc .

Edited by Myx
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.