Jump to content

Masini puse la vanzare in Romania


Bartolomeus

Recommended Posts

Am fost eu în Munchen şi mi-am luat maşină. Opel Astra H benzinar, puteam să iau e46 Fl N42, dar ştiu de multe probleme şi am evitat.

Ce nu-mi prea convine e că are suspensii sport Kw, dar am facut compromisul asta.

Am luat-o de la privat, dar, unde vroiam să ajung, e că am vizitat renumita Bodenseestr, samsareala de prima clasa.

Toate rablele parcă erau adunate acolo, maşini cu numere de România prin parcări, veniţi la cumpărături, de fapt am văzut ce cumpara românii în ţară, prezentate ca maşini impecabile şi cu 150k km în bord.

Partea proastă e că multe maşini au deja km daţi înapoi de la dealerii turci, români, poate chiar nemţi.

Eu am luat-o de la un bavarez autentic, vorbea un dialect pe alocuri greu de înţeles.

Edited by P.I.M.P.
Link to comment
Share on other sites

http://www.autovit.ro/bmw-320-C29936588.html de asta ce spuneti?? serie sasiu VB76433

am fost si am vazut-o...masina se prezinta foarte bine pentru km afisati. Interiorul este impecabil cu urme de uzura normale, tapiteria din piele si volanul se prezinta foarte bine nefiind vopsite sau retusate/retapitate.

se mai poate inscrie prin partaj la notar?? masina chiar imi place si as fi dispus sa o iau

Link to comment
Share on other sites

Ce parere aveti despre asta ?http://www.autovit.ro/bmw-120-C29769329.html

 

In pilmbarile mele prin serviceurile din oras din ultima luna m-am intalnit cu masina asta de 2 ori. Odata avea probleme cu electromotorul iar a doua avea toate elementele de caroserie facute varza cu cheia. Probabail astepta revopsire. La partea din fata nimic nu se aseaza cum trebuie. Eu as sta departe de ea.

Link to comment
Share on other sites

In pilmbarile mele prin serviceurile din oras din ultima luna m-am intalnit cu masina asta de 2 ori. Odata avea probleme cu electromotorul iar a doua avea toate elementele de caroserie facute varza cu cheia. Probabail astepta revopsire. La partea din fata nimic nu se aseaza cum trebuie. Eu as sta departe de ea.

 

Ok . Multumesc pentru raspuns . Am cautat nr-ul de telefon si vad ca apartine unui restaurant .

Link to comment
Share on other sites

http://www.webcar.ro/landing_mobile?gclid=CICC08SG0rgCFQy33god9h

Stie cineva de ce la conditii obligatorii e trecut ca masina sa apartina unui dealer?

 

probabil ca targetul lor este clientul interesat de leasing. deci trebuie tva deductibil/posibilitate achizitie fara tva.

 

sunt curios daca pot sa livreze masini la pret netto, desi nu cred

Edited by muzica9
Link to comment
Share on other sites

Are cineva date despre un E90 - 325 i negru, manual, din 08.2005, km 179000, are VIN-ul WBAVB11030KT57906, am uitat sa-i iau numarul de la masina si nici anunt pe autovit nu are.Tipul este din Aparatori Patriei. Diseara o sa-i fac niste poze.

Are pachet AC Schintzer, jante Hamman 18, navi mare, scaune incalzite, nu are senzori de parcare.

Cum se comporta motorul, consum, tinuta de drum, tinand cont ca in ultimi ani am condus diesel cu turbo. Se pot monta senzori de parcare?

 

La ce probleme sa ma astept de la acest motor, ce pica la el. Multumesc

Edited by Pitbul
Link to comment
Share on other sites

Nu ti-as recomanda 325. Eu am fost dezamagit. Consuma prea mult raportat la performante. Eu am avut automat, e92.Are cuplul foarte sus, ca sa ai performante trebuie sa-l turezi serios si atunci consuma de rupe.
Link to comment
Share on other sites

Nu ti-as recomanda 325. Eu am fost dezamagit. Consuma prea mult raportat la performante. Eu am avut automat, e92.

 

Diseara vreau sa merg cu ea, sunt curios cum merge, are tot 218 Cp ca 530d, dar cuplul e jos rau.

Cam ce consum ai avut in oras si la drum lung?

Link to comment
Share on other sites

Are cineva date despre un E90 - 325 i negru, manual, din 08.2005, km 179000, are VIN-ul WBAVB11030KT57906, am uitat sa-i iau numarul de la masina si nici anunt pe autovit nu are.Tipul este din Aparatori Patriei. Diseara o sa-i fac niste poze.

Are pachet AC Schintzer, jante Hamman 18, navi mare, scaune incalzite, nu are senzori de parcare.

Cum se comporta motorul, consum, tinuta de drum, tinand cont ca in ultimi ani am condus diesel cu turbo. Se pot monta senzori de parcare?

 

La ce probleme sa ma astept de la acest motor, ce pica la el. Multumesc

 

ce-ai mai, vrei sa dai frumuseste de e60, pe 325i E90 ? :(

Link to comment
Share on other sites

Daca esti obisnuit cu cuplul de diesel n-o sa te impresioneze cu nimic motorul ala. Poate doar daca esti nostalgic dupa motoare pe benzina natural aspirate. Si-o sa mai si turezi motorul ca nebunu' ca sa simti ceva. Edited by ifx
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.