Jump to content

Masini puse la vanzare in Romania


Bartolomeus

Recommended Posts

Am vazut-o pe cea albastra si arata foarte bine. Parca cam prea bine. Parca era scoasa din vitrina. Nu ma pricep foarte bine dar cred ca se auzea acel harsait de lant. Avea cauciucuri de iarna care erau cam la sfarsitul vietii, iar cand am spus asta, proprietarul mai avea un pic si sarea la bataie..

Parca mai de incredere mi se pare asta pe care am vazut-o zilele trecute. Are pe ici pe colo cate o ciobitura sau zgarietura finuta, ceea ce mi se pare normal la 140k km.

 

In ciuda caracterului vanzatorului, mi-a placut si cea albastra. Iar referitor la distributie, eu oricum ar fi as cam vrea sa schimb lantul ca sa dorm linistit, chiar daca nu se aude.. voi ce ziceti?

 

E mai ok aia neagra...

Link to comment
Share on other sites

Nici incalzire in scaune nu are aia albastra, ce te-a atras asa de mult la ea? Nici farurile adaptive :)

Iar prin bluetooth se refera cumva la kitul ala parrot? Pentru banii astia are cam putine dotari..

 

Legat de a 2a la fel, este 2010, nu 2011, nu are Logic7 , ci Hi-Fi, volan SPORT , in loc de M.

 

Eu zic sa mai cauti :)

Am VIN-ul la amandoua si am vazut ce are si ce nu fiecare. Pentru mine strictul necesar este navigatie mare si xenon. Diferentele majore intre cele doua sunt ca una are piele iar cealalta are in schimb incalzire in scaune si audio hi-fi.

Am tot cautat, dar majoritatea sunt cu navigatia mica, si nu vreau asa.

Link to comment
Share on other sites

E mai ok aia neagra...

Spre aia inclin si eu. Are si roti de iarna pe care zice ca ar vrea sa le pastreze si sa mai scada la pret. Cam cat sa cer pentru ele? Cauciucurile sunt michelin, tocite cam la jumatate, dar cam vechi cred (s-au intarit, nu poti sa bagi unghia in ele), iar jantele de tabla cu capace. Prefer sa imi scada din pretul masini (200-300 euro?) si sa imi iau eu unele noi si cu jante de aliaj, chiar daca mai dau un ban in plus. Altfel e iarna cu cauciucuri noi.

Link to comment
Share on other sites

Aia se poate inlocui , deci nu e mare lucru o navigatie odata ce o ai pe aia mica :)

Piele fara incalzire o sa fie nasol iarna.

Noroace InSidE!

Pe la ce preturi se mai invarte un CIC cu toata activarea OEM? :)

Posibil sa fie ca mai degraba inlocuiesti scaunele decat CIC-ul

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Am vazut-o pe cea albastra si arata foarte bine. Parca cam prea bine. Parca era scoasa din vitrina. Nu ma pricep foarte bine dar cred ca se auzea acel harsait de lant. Avea cauciucuri de iarna care erau cam la sfarsitul vietii, iar cand am spus asta, proprietarul mai avea un pic si sarea la bataie..

Parca mai de incredere mi se pare asta pe care am vazut-o zilele trecute. Are pe ici pe colo cate o ciobitura sau zgarietura finuta, ceea ce mi se pare normal la 140k km.

 

In ciuda caracterului vanzatorului, mi-a placut si cea albastra. Iar referitor la distributie, eu oricum ar fi as cam vrea sa schimb lantul ca sa dorm linistit, chiar daca nu se aude.. voi ce ziceti?

Pe cea albasta am vazut-o live cand a fost adusa. Avea 186000 Km si nu iti poti imagina cat de jalnic arata pielea pe scaunul soferului. Acum in poze vad ca se prezinta mult mai bine.

Link to comment
Share on other sites

un prieten a fost de vreo 3 luni in Germania, tot pentru un 320 LCI, M-pack. A stat o saptamana si a venit inapoi fara. A luat-o pana la urma din tara. Nu a strabatut toata Germania, dar in zona unde a fost, nu a gasit nimic sa-i placa.

Deci in Germania, ori mergi la sigur, ori fi pregatit sa stai cateva zile daca nu gasesti ce vrei. Nu e chiar simpla nici varianta asta.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Slabe sanse sa gasesti in germania masina pe care ti-o doresti la acelasi pret si km ca in ro. Cele mai multe masini din ro recent aduse din afara tarii sunt cumparate fara tva si cu km foarte multi, de acolo si pretul mic. Poti gasi o masina buna recent adusa, asta daca nu te deranjeaza ca are km,in cel mai fericit caz, dublu fata de ce afiseaza bordul.
Link to comment
Share on other sites

Am cam inceput sa-mi iau gandul de la masinile din ro. Cred ca ma orientez sa ma duc in Germania. Ma tot uit pe mobile, dar constat ca nu ma mai incadrez la pret :(

 

De asta ce zici - care ar fi treaba cu cele de la Bavaria?

Ma duc sa o vad saptamana asta si va zic ce e cu ea:

http://www.bavariayoungcars.ro/index.php?mact=ListIt2OferteAuto,cntnt01,detail,0&cntnt01item=E132186&cntnt01include_items=172%2C150%2C190%2C99%2C92%2C88%2C86%2C81%2C166%2C76%2C75%2C215%2C0&cntnt01summarytemplate=rezultate&cntnt01pagelimit=9&cntnt01returnid=34

Link to comment
Share on other sites

Asta e de mai bine de o luna la vanzare, dar ori era mai scumpa, ori pretul asta nu e cu TVA. Are unele lipsuri, nu grave ce-i drept: piele fara incalzire, volanul. Sunt curios cum se prezinta live.

Link to comment
Share on other sites

ce buget ai?

Cam 16 mii euro. Aici in Ro am gasit, cu aproximativ ce dotari vreau, cam la 14.000-15.000. Dar in De intervalul e cam intre 16.000-17.000, la care se adauga cheltuielile cu adusul.

 

Problema e ca am niste fixuri la dotari. De exemplu sunt foarte multe care corespund din toate punctele de vedere, dar au navi mic. Cand vad navi mic deja nu ma mai uit.

 

Eu vreau neaparat an 2010, xenon, navi prof, si optional scaune sport cu incalzire, volan sport, audio cel putin hi-fi si poate si faruri adaptive si pachet lumini. Zic eu optional, dar de fapt si pe astea le cam vreau. Sa zicem ca daca dintre astea optionale lipseste unul singur ar fi ok.

 

Pana la urma cred ca mai degraba mai scad un an, la 2009. Dar la dotari nu prea as vrea sa renunt.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.