Jump to content

Masini puse la vanzare in Romania


Bartolomeus

Recommended Posts

Nu cred ca fac mai mult de 20000 pe an. As spune vreo 15000.

 

la ce pret o poti scoate ? ar trebui sa mai lase din pret avand in vedere nr. de km.

 

daca masina e buna, poti sa o iei, dar iti spun sa te astepti la aceste cheltuieli care vor aparea in jur la 200k. si vor aparea sigur. asta daca vrei sa fie masina tot timpul intr-o stare tehnica in parametri optimi.

Link to comment
Share on other sites

Initial a fost la 14.800. Anuntul a fost reinnoit de doua ori, ultima data fiind 14.500. Am convenit sa-si pastreze rotile de iarna (jante tabla pe 16 cu cauciucuri cam tocite si vechi) si sa scada 200 din pret. Deci pretul (nenegociat) este 14.300. Ma gandeam sa incerc sa o scot la 13.800.

 

La Bavaria am verificat doar istoricul. Nu stiu daca sa merg la un service si pentru un test. Nu e problema atat de bani cat de timp. Am traversat Bucurestiul de doua ori ieri, si masina mi s-a parut in stare f buna de functionare (a condus proprietarul).

Link to comment
Share on other sites

Din calculele mele reiese ca masina a facut cam 60.000 km pe an. Cand a ajuns la noi in tara avea in realitate 165.000 km (facuti in 33 luni), dar in bord arata cam 130.000.

Nu zic ca nu se poate ca o masina sa faca mai mult/an, dar modul in care arata la interior ma face sa cred ca nu eate o caruta alergata.

Link to comment
Share on other sites

Mai bine cauti alta cat de cat mai ''transparenta'' in ceea ce priveste istoricul service. Navi mare se poate pune. Poate gasesti si automata la banii astia. Mie mi se pare important la un seria 3 sa aiba navi fie el si mic. Fara este foarte plictisitor interiorul.

N-ai la ce performante sa te astepti la un 320d ca sa zici ca necesita cutie manuala. E o masina decenta si cam atat. Automata mi se pare mult mai comoda.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Am vazut ca au mai aparut doua pe autovit. Mai dotate (piele, trapa, jante mai mari) si sunt mai ieftine cu 1000, respectiv 2000. Mi se pare suspect. 320d din 2010, bine dotat, la 12.500 eur.

O sa dau maine un telefon sa ma interesez, dar nu prea am incredere in ofertele astea, avand in vedere preturile din Germania.

http://www.autovit.ro/bmw-320-C31555061.html

http://www.autovit.ro/bmw-320-C30899736.html

Edited by chriss
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

pentru cine o ia pe firma, daca scazi TVA din avans si din rate, mai scazi CASCO care este probabil inclus in rata de leasing, impozitul pe profit decontat, nu iese o afacere foarte proasta. daca km aia sunt reali, fiind luata de noua din tara, atunci probabil merita. Edited by Paleonte
  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Am vazut ca au mai aparut doua pe autovit. Mai dotate (piele, trapa, jante mai mari) si sunt mai ieftine cu 1000, respectiv 2000. Mi se pare suspect. 320d din 2010, bine dotat, la 12.500 eur.

O sa dau maine un telefon sa ma interesez, dar nu prea am incredere in ofertele astea, avand in vedere preturile din Germania.

http://www.autovit.r...-C31555061.html

http://www.autovit.r...-C30899736.html

 

Ce zici de asta? http://www.autovit.ro/bmw-320-C31415562.html Daca e totul in regula cu ea, eu zic ca nici nu se compara cu celelalte masini pe care ni le-ai aratat...

  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

Din pacate are navigatie mica. Si nici culoarea de la interior nu ma incanta. Cam deloc.

Cred ca la cea neagra o sa raman. Maine dimineata ii fac un test la Filaret, si Doamne ajuta!

 

Faci upgrade la navi mare cu ~500 de euro.

Orice ai alege, bafta!

 

L.E.: Te referi la asta? http://www.autovit.r...-C29106503.html

 

Daca da,

 

-SCAUNE SPORT CU PERNE AER // perne aer?

-VOLAN M // volan sport, nu M

-PARKTRONIC // senzori parcare spate?

-WEBASTO // nu are

-SISTEM AUDIO 7 LOGIC // are sistem hi-fi, nu logic7

-KM REALII // nici macar asta

 

De ce vrei sa iei masina de la un samsar cu jumatate de anunt mincinos?

Edited by mgs
  • Like 5
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Mie nu mi-a parut a fi samsar. Are masina din aprilie 2013.

Am vazut ca sunt unele inadvertente in anunt (de asemenea masina este ED, deci are 163 cp), si voi incerca sa ma folosesc de ele pentru a reduce pretul.

 

Raportat la alte modele ED de pe Autovit, mie masina imi pare scumpa (plus ca e fabricatie martie 2010). Exact cum a aratat si colegul mai sus, eu nu as achizitiona din principiu de la cineva care minte cu atata nerusinare. Iar faptul ca are masina din aprilie 2013 nu-l exclude din categotia samsarilor, poate nu a reusit sa o vanda pana acum, ceea ce ridica alte intrebari. E strict decizia ta. Bafta!

Link to comment
Share on other sites

Mi se pare greu spre imposibil sa gasesti in Romania un 320d fara minciuni in anunt. In primul rand referitor la nr de km. Am inceput sa ma uit mai mult la masina si mai putin la om.

Eu am luat la cunostinta parerile voastre si voi tine cont de ele. Daca maine reusesc sa scot masina la un maxim 13.800 eur o iau. Daca nu, mai caut. Desi sunt entuziasmat sa imi iau masina, banii nu i-am facut peste noapte, si vreau sa ii dau pe ceva ce merita.

Edited by chriss
Link to comment
Share on other sites

Mi se pare greu spre imposibil sa gasesti in Romania un 320d fara minciuni in anunt. In primul rand referitor la nr de km. Am inceput sa ma uit mai mult la masina si mai putin la om.

Eu am luat la cunostinta parerile voastre si voi tine cont de ele. Daca maine reusesc sa scot masina la un maxim 13.800 eur o iau. Daca nu, mai caut. Desi sunt entuziasmat sa imi iau masina, banii nu i-am facut peste noapte, si vreau sa ii dau pe ceva ce merita.

http://www.bmwclub.ro/forums/topic/137653-vand-bmw-320d-e90/ e masina de care stiam ca imi va parea rau si pacat ca nu a luat-o nimeni de pe forum.

Kilometri 100% reali si revizii la reprezentanta in Romania de ~3500eur. Acum dupa ce mi-am luat X3 mai bine pastram masina si luam un Freelander de 2-3000 eur :)

 

A stat masina aproape 3 luni pe forum, am pus-o pe autovit cu o descriere f. scurta, fara poze spectaculoase (cele din topic) si in 2 zile am vandut masina.

Edited by Gizmo.
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Am amanat intalnirea de maine pentru cea neagra.

Am sunat pentru coupe si am vorbit cu un tip foarte de treaba. Mi-a dat si seria (E548979) si e fabricatie iul.2011. E mai scumpa decat berlina, dar imi place mai mult pentru ca e mai noua, mai dotata si....coupe :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.