Jump to content

Masini puse la vanzare in Romania


Bartolomeus

Recommended Posts

 

din punctul meu de vedere, eu mi-as cauta direct in Germania. Cu atat mai mult cu cat ambele trebuie inmatriculate, si deci platit acel timbru de mediu. ( chiar daca pentru E5 nu este mare )

Edited by CTS
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

din punctul meu de vedere, eu mi-as cauta direct in Germania. Cu atat mai mult cu cat ambele trebuie inmatriculate, si deci platit acel timbru de mediu. ( chiar daca pentru E5 nu este mare )

Nu prea am timp sa plec o saptamana.. Asta maro de la Cluj o gasisem si in Germania, culmea la un pret mai mare <_< . Aceeasi masina, acelasi VIN.

Link to comment
Share on other sites

Nu prea am timp sa plec o saptamana.. Asta maro de la Cluj o gasisem si in Germania, culmea la un pret mai mare <_< . Aceeasi masina, acelasi VIN.

 

pai e treaba cu TVA. la CJ e in floare !

am luat nu de mult o masina pt.cineva.

baietii care au vandut-o, au sunat frumos un "nimea-n drum" , care a venit pe jos, cu o borseta la gat, a scos frumos facturierul, si a facut o factura, pe care a scris la rubrica TVA "nu se plateste" ! frantics.gif

 

genial. da eu as avea grija la lucrurile astea. daca factura aia vine direct pe numele tau, cand ii va lua DIICOT , ( si ii va lua sigur ), ai sanse sa fi si tu "convocat" la declaratii.

  • Like 3
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Nu prea am timp sa plec o saptamana.. Asta maro de la Cluj o gasisem si in Germania, culmea la un pret mai mare <_< . Aceeasi masina, acelasi VIN.

Daca iti amintesti si numarul de km si este acelasi sau macar cel din Germania nu era exagerat, altceva notabil nu avea ce sa-i faca intre timp. Mergi sa o vezi, fa-i si o verificare si gata.

Multa bafta!

  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

dragilor, imi caut un dric ...

avem vreun coleg bmw-ist din Zalau sa isi arunce un ochi avizat la asta ? pare interesanta http://www.autovit.ro/bmw-520-C31787210.html

"MASINA ESTE ATAT ESTETIC CAT SI OPTIC IMPECABILA" asta e tare, mai lipsea "atat tehnic cat si mecanic" si era perla anului pt mine :)

taxa ar fi cca 850e si nu 630 cum a configurat el acolo...

Edited by jak
Link to comment
Share on other sites

dragilor, imi caut un dric ...

avem vreun coleg bmw-ist din Zalau sa isi arunce un ochi avizat la asta ? pare interesanta http://www.autovit.ro/bmw-520-C31787210.html

"MASINA ESTE ATAT ESTETIC CAT SI OPTIC IMPECABILA" asta e tare, mai lipsea "atat tehnic cat si mecanic" si era perla anului pt mine :)

taxa ar fi cca 850e si nu 630 cum a configurat el acolo...

 

 

 

Omul nici nu prea stie sa scrie . << CLIMATARONIC >>

 

Interiorul e uzat rau, oribil, luceste de parca a mancat salam si nu s-a spalat pe maini.. :faceless:

Cel mai urat E39 vazut in 2014 :flowers:

  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

ce carte de service vrei tu la un bmw de 3k euro si de mai bine de 10 ani ? nici au asa ceva.. decat daca e la prima mana si nici aia nu au chiar tot, ca nu le repara 10 ani la reprezentanta...nu la banii astia.

.cine dracu tine carti de service cand masina a avut n-spe proprietari diferit.

Daca vrei sa scap de niste griji cunperi una cu TUV (acel HU AU) sa fie mai recent facut, e destul de riguros sa te fereasca de probleme majore..

casa iti fai o idee cat e de riguros am picat o inspectie ca un motoras de reglaj de la un far nu mergea....

Edited by DOMI
Link to comment
Share on other sites

pai e treaba cu TVA. la CJ e in floare !

am luat nu de mult o masina pt.cineva.

baietii care au vandut-o, au sunat frumos un "nimea-n drum" , care a venit pe jos, cu o borseta la gat, a scos frumos facturierul, si a facut o factura, pe care a scris la rubrica TVA "nu se plateste" ! frantics.gif

 

genial. da eu as avea grija la lucrurile astea. daca factura aia vine direct pe numele tau, cand ii va lua DIICOT , ( si ii va lua sigur ), ai sanse sa fi si tu "convocat" la declaratii.

 

http://www.gandul.info/stiri/mures-14-persoane-cercetate-pentru-evaziune-de-1-5-milioane-euro-cu-autoturisme-din-strainatate-11916842

Link to comment
Share on other sites

Nimic , persoana fizica nu plateste tva la masinile sh.

Salut si multumesc de raspuns.

Da, stiu ca persoana fizica nu are de-a face in vreun fel cu TVA-ul. Ma refer la viitoare posibile repersursiuni asupra cumparatorului in cazul in care firma cu pricina este gasita ca neplatitoare de TVA la stat ca in cazul celor din link-ul de mai sus.

Multumesc.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.