Jump to content

Masini puse la vanzare in Romania


Bartolomeus

Recommended Posts

Fata de sedanul argintiu de pe pagina precedenta e chilipir; macar asta are cateva lucruri pe care nu le gasesti pe orice e46, jantele de M3, interiorul; anul e destul de bun. E mare pretul dar nici masina nu e "trei la zece mii".
  • Like 3
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Daca sedanul e 12.000E, atunci coupe-ul facelift la 11.000e e pomana. Radem, glumim, dar la coupe nu e foarte departe de adevar.

 

Pai si E92 335i de la bacau la 13.000 inseamna ca e super oferta ! Nu poti compara E46 cu E90 :)

Edited by InSidE
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Chestii de genul asta intra la categoria "rupt in cur". Adica pune navigatie, schimba interior, bla bla bla si cand vinde masina o dezmembreaza ca sa isi recupereze banii, in loc sa o dea si el frumoasa la pachet si sa primeasca un gand bun de la cel care o cumpara. Pai ori suntem golani, ori nu mai suntem..sunt curios, o da si cu discurile vechi de frana? <_< Edited by B-490-RZV
  • Like 8
  • Downvote 5
Link to comment
Share on other sites

Chestii de genul asta intra la categoria "rupt in cur". Adica pune navigatie, schimba interior, bla bla bla si cand vinde masina o dezmembreaza ca sa isi recupereze banii, in loc sa o dea si el frumoasa la pachet si sa primeasca un gand bun de la cel care o cumpara. Pai ori suntem golani, ori nu mai suntem..sunt curios, o da si cu discurile vechi de frana? <_<

 

e mult spus , sunt multi care investesc in masina si nimeni nu vrea sa plateasca extraoptiuni, un gand bun nu ajuta pe nimeni cand e vb de bani , astea sunt copilarii si naivitati maxime . Ca E46 ala e xtraordinar de scump e altceva oricum nu se va vinde ever , dar e f exagerata afirmatia ta si aici nu vb nimeni de investitii mecanice si functionale care sunt absolut normale , daca pui anumite optiuni , retrofituri e normal sa ceri banii pe ele chiar daca nu neaparat la valoarea de investitie . CA de fapt sunt altii care nu-si permit sa ia masini dotate dar vaneaza chilipiruri la colt de autovit,forumuri iar e alta discutie :thumbsup: . Pai ori suntem corecti , ori vrem doar ieftineala dar sa fie intretinuta , frumoasa , polishata , service la zi ...zau asa .

Edited by Myx
  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Myx, la un set de jante inteleg, dar sa incepi sa scoti interiorul din masina/navigatie/volan/boxe sau alte prostii schimbate, deja mi se pare de prost gust. Daca ai facut masina aia sa iti placa tie, las-o ba nene asa cum ai facut-o. Daca se gaseste un fraier sa iti dea un pret corect..super, daca nu..asta e viata. Cei care schimba piese ce ar trebui sa faca, sa isi scoata piesele si sa le puna pe cele vechi? O turbina si un set de injectoare la diesel costa cat toate imbunatatirile din masina aia..dar, fiecare cu parerea lui :rolleyes: Eu unul nu as cumpara o masina la care proprietarul mi-ar cere 10.000E cu interiorul din poze sau 9500E cu interiorul vechi, textil.

In cazul de fata, nu vad ce imbunatatiri ar putea da jos de pe masina a.i. sa reduca pretul cu 3000E.

  • Like 6
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

Myx, la un set de jante inteleg, dar sa incepi sa scoti interiorul din masina/navigatie/volan/boxe sau alte prostii schimbate, deja mi se pare de prost gust. Daca ai facut masina aia sa iti placa tie, las-o ba nene asa cum ai facut-o. Daca se gaseste un fraier sa iti dea un pret corect..super, daca nu..asta e viata. Cei care schimba piese ce ar trebui sa faca, sa isi scoata piesele si sa le puna pe cele vechi? O turbina si un set de injectoare la diesel costa cat toate imbunatatirile din masina aia..dar, fiecare cu parerea lui :rolleyes: Eu unul nu as cumpara o masina la care proprietarul mi-ar cere 10.000E cu interiorul din poze sau 9500E cu interiorul vechi, textil.

In cazul de fata, nu vad ce imbunatatiri ar putea da jos de pe masina a.i. sa reduca pretul cu 3000E.

 

am spus f clar ca nu e vb de investitii tehnice , sunt multi care scot optiunile montate si nu e absolut nimic gresit in asta . Spui ca nu ai cumpara dar ai plati optiunea ? Ca nu ar avea nimeni nici un motiv sa ofere o reducere de pret decat daca incep carcotelile .Stai tu linistit ca nu e o placere sa demontezi totul sa pui la loc samd , tot piata asta a unora "rupti in cur " ca sa te citez forteaza asta . Rationamentul tau e f simplist dpmdv. :thumbsup: Gen alb sau negru . o masina cu multe optiuni nu se poate alinia la pret cu una fara , in cazurile in care optiunile au fost adaugate pierderea e prea mare . Zic eu ca cel rupt in fundulet e ala care negociaza la sange , aiurea , fara motiv desi masina face toti banii mai ales din cauza optiunilor .

Edited by Myx
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Amandoi sunt rupti in cur, atat cel care isi ia prostii de pe masina sa o dea mai ieftin, cat si cel dispus sa ia doar sasiul si emblema daca s-ar putea.

:))) scaune sport , navigatii nu sunt prostii , in momentul asta esti f penibil sau esti tu mare cheltuitor pe aici si nu stim noi :thumbsup:

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Myx, eu nici nu am spatiul necesar sa depozitez toate prostiile astea. Daca as face un astfel un upgrade, de la scaune textil la cele sport, cele textil as cauta sa le vand cat mai repede. Si cand pui navigatie la E46 poti sa vinzi cd-player, rama etc, ramai cu un pret decent pentru navigatie. Sunt, bineinteles, si exceptii, ma gandesc la subwoofere, statii, ecrane in tetiere.

Nu sunt mare cheltuitor, dar cand fac un upgrade la masina, il fac DEFINITIV, nu ma gandesc ca atunci cand vand masina sa imi pastrez respectivul upgrade sau sa il vand. Asta inseamna ca nu mi l-am permis de la bun inceput. La Audi o sa schimb saptamanile astea(preventiv) piese de vreo 4500lei, o sa aprecieze cineva asta? Ii consider deja bani pierduti, alaturi de toti cei investiti pana acum in masina, in upgrade-uri, piese samd. Eu prefer sa pierd 500-1000E si sa primesc acel "gand bun", cel de care tu spui ca nu conteaza. :thumbsup:

  • Like 4
  • Downvote 7
Link to comment
Share on other sites

Sincer, e de preferat sa cumperi de la astfel de vanzator, care nu ia de pe masina, nu iti face pretul in functie de fiecare retrofit in parte. Eu cand am cumparat masina, parca am plecat de unde am ramas cu cealalta. Omul mi-a dat-o cu wooferul in portbagaj si alte "prostii" pe care m-am vazut nevoit sa le vand, intrucat trecusem de varsta aia, si ma deranjau.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pai si E92 335i de la bacau la 13.000 inseamna ca e super oferta ! Nu poti compara E46 cu E90 :)

Daca e pe bune anuntul ala chiar e super oferta; dar mie mi se par ciudate si povestea vanzatorului si faptul ca nu s-a vandut pana acum desi si-au manifestat multi interesul.

Link to comment
Share on other sites

Daca e pe bune anuntul ala chiar e super oferta; dar mie mi se par ciudate si povestea vanzatorului si faptul ca nu s-a vandut pana acum desi si-au manifestat multi interesul.

multi au stat pe la colturi cu oferte bomba , speculand situatia prezentata , nu vad unul de pe forum sa vina sa spuna ca a vazut masina si ce a constatat . Si oricum e target limitat 335i si resoftat , eu la 325 i abia primeam un tel pe luna de la vreun ametit care ma suna sa intrebe cat consuma si care e ultim pret ,pana a sunat mmneg si a spus vreau masina asta . Asta e situatia cu benzinarele mari . Daca era cineva cu adevarat interesat gasea o solutie si pleca sa o vada , cine doar pune intrebari tatoneaza terenul ,povestea omului se poate verifica si chiar nu prea conteaza , importanta e masina .Eu nu cred ca se vinde pe forum dintr-un simplu motiv .Nu are cine sa o cumpere :)

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Pai colegu cu 8450E nu e foarte departe (13450-5000E), tinand cont ca vrea 13.000E. Si mie imi place masina, dar pana pe 2 februarie imi e imposibil sa o vad personal. Inca astept sa se ofere un coleg din Bacau sa arunce un ochi. Nu ma intereseaza povestea, daca masina e in regula pretul e excelent.
  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

nu vinde nimeni in germania bmw chiar si din 2003 la 3000 de euro cu km astia,+ ca pui drumul, profitul samsarului + alte prostii ajunge sa coste masina 1700 si mai intrebi daca sunt reali.......:) tre sa fi prea naiv sa crezi,neamtu face km nu ca noi,trebuia sa aibe interiorul impecabil la km astia
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.