Jump to content

Masini puse la vanzare in Romania


Bartolomeus

Recommended Posts

Am vazut un link in urma cu cateva pagini cu masina aceasta : http://www.autovit.r...-C32423077.html

Ma cam convinge sa merg sa o vad si daca e in stare atat de buna chiar sa o cumpar .

Un ochi de cunoscator ce parere are ?

 

Hm,113k km?da ce a mers decat duminica sau de sarbatori cu ealaugh1.gif

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Hm,113k km?da ce a mers decat duminica sau de sarbatori cu ealaugh1.gif

 

Sa aiba intre 250-300 mii , dar daca a fost bine intretinuta mai duce inca odata atata .

E ieftina iar dotari nu are , in schimb arata foarte bine si are un consum extrem de mic . Daca interiorul e ingrijit si arata in realitate ca in poze eu zic ca merita 5000 .

Imi place culoarea si jantele , e facelift si nu a fost rulata ro .

Link to comment
Share on other sites

Daca vrei mai ieftin poti lua linistit si la licitatie de pe catw. Pozele nu sunt chiar detaliate aici dar poti vedea unele din masinile catw si pe autorola unde pozele sunt mai mari si mai multe fata de catw si cu detalii mai clare in ceea ce priveste sectiunea 'damage'.
  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Nici eu nu cred ca sunt reali,mai ales ca e adusa din germania...

E aranjata bine pentru vanzare,mai ales la exterior

 

http://www.autovit.r...-C32713137.html

Acum vreo 2 luni era cu taxa recuperata(am mai vb aici de ea,oferea procura)la acelasi pret.

Azi am sunat de curiozitate,bineinteles ca masina a fost luata de un samasar si MIRACULOS are taxa platita si adeverinta anaf....

Cum e posibil?Fals in acte?A Facut el o adeverinta la imprimanta de acasa?

 

 

2 variante sunt:

1) Are pe cineva la politie care i-a facut o copie dupa chitanta cu care s-a platit taxa;

 

2) A facut rost de adeverinta eliberata inaintea recuperarii taxei;

 

Tind sa cred ca prima varianta este mai plauzibila.

Link to comment
Share on other sites

Salut!

 

Caut si eu o masinuta interesanta, cat de cat dotata, cu un motor relativ economicos, in principal pentru deplasari in oras, preferabil sa fie berlina, si mai noua de 2010, si am pus ochii pe asta:

 

http://www.autovit.ro/bmw-320-C32433482.html

 

Seria de sasiu: a890923; deci este un 316d.

Am vorbit cu omul la telefon, mi-a spus ca real are 189 de mii, si nu prezinta probleme; a fost adusa de la licitatii (evident), si avand in vedere totusi numarul mare de km, tind sa spun ca este credibil.

 

Stie cineva ceva despre ea? Ar avea sens sa bat drumul din Bucuresti pana la Brasov sa o vad, si sa merg la reprezentanta in Brasov la un test?

 

 

Sa ma astept la ceva probleme din partea motorului, in afara de faptul ca este un N47 si ar fi o idee buna sa-i schimb distributia?

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Ca si persoana fizica nu poti, doar pe firma.

Normal. Dar am pe cineva care se ocupa.

 

 

http://www.autovit.ro/bmw-320-C32433482.html

 

Seria de sasiu: a890923; deci este un 316d.

Am vorbit cu omul la telefon, mi-a spus ca real are 189 de mii, si nu prezinta probleme; a fost adusa de la licitatii (evident), si avand in vedere totusi numarul mare de km, tind sa spun ca este credibil.

La banii aia gasesti cu km mai putini si 318d sau chiar 320d daca ai putin noroc. Bine, nu cu pretul brut. Da-mi pm daca te intereseaza sa iei o masina de pe mobile fara tva, evident la cele care au pretul afisat si NET.

Link to comment
Share on other sites

A spus ca pur si simplu a pus mai putini km in anunt. Si am zis, pentru ce, ca sa nu fuga lumea? Si a zis ca da, intr-adevar, daca se depaseste 175k, catre 200k, de regula nu prea mai vine nimeni. Oricum, cu numarul de km a inceput direct, fara sa intreb eu. La telefon, omul mi s-a parut cinstit. Sincer, decat sa ma uit la una de 120k, si sa ma mint frumos ca are atat, si de fapt sa aiba prin cartea de service pauze de cate un an sau mai mult, si cine stie cat o avea, prefer sa stiu ca are pe bune atat, ca trebuie sa o iau si sa ii fac x-y-z, si stau cu inima impacata :)

 

Nu, nu insist pe diesel, mai ales ca nici nu am avut pana acum diesel, ci numai benzine, dar daca te uiti la masini pana in 12-12.5 mii, dupa 2010, nu prea ai optiuni, decat diesel. Asta e, asta se cauta, ma conformez :)

Si nu, n-am avut BMW pana acum, doar mai multe japoneze, pur si simplu curiozitatea ma face sa iau in calcul o astfel de optiune.

 

La banii aia gasesti cu km mai putini si 318d sau chiar 320d daca ai putin noroc. Bine, nu cu pretul brut. Da-mi pm daca te intereseaza sa iei o masina de pe mobile fara tva, evident la cele care au pretul afisat si NET.

 

Am gasit, intr-adevar, si pe Mobile/Autoscout, intrucat am comparat preturile; la o echipare asemanatoare, dar motoare mai mari, si preturile sunt un pic mai mari; daca iau in calcul si transportul, ajunge la cel putin +1000, iar pentru ce imi trebuie mie masina, parca nu prea merita...iar numarul de km, este si acolo mare; atat timp cat are peste 100k, parca nu mai are relevanta cati sunt, ca oricum sunt multi pentru 3 ani. Sau pentru motoarele astea are? :)

Edited by LittleM@n
Link to comment
Share on other sites

Am vazut un link in urma cu cateva pagini cu masina aceasta : http://www.autovit.ro/bmw-320-C32423077.html

Ma cam convinge sa merg sa o vad si daca e in stare atat de buna chiar sa o cumpar .

Un ochi de cunoscator ce parere are ?

 

Pe langa faptul ca e greu de crezut o medie de 11.oookm/an in Germania, sa fii atent la uzura manerului de pe usa soferului. Nu arata a 100mii.

Ca pret... DACA e E4 taxa e cam 700E, daca e E3 e 2200! mare grija la acte. Cu rar, cu inscris, etc ajungi la 6000 si nu prea are dotari. Mai bine zis NU ARE DELOC. Cred ca este versiunea de baza pentru coupe.

 

Oricum, masina se ia dupa ce o vezi si mergi cu ea.

Bafta

Link to comment
Share on other sites

http://www.autovit.ro/bmw-320-C32788281.html

o parere despre auto de mai sus?

 

In bord are 208 000...este din vara anului trecut in tara...a scos toate numerele rosii...este e4 si trebuie platita taxa...

Filtru de particule este schimbat de catre neamt...ce medie de viata are unul original de pe masina?...intreb pt ca acum are 208 000...

 

Merci

Link to comment
Share on other sites

Pe langa faptul ca e greu de crezut o medie de 11.oookm/an in Germania, sa fii atent la uzura manerului de pe usa soferului. Nu arata a 100mii.

Ca pret... DACA e E4 taxa e cam 700E, daca e E3 e 2200! mare grija la acte. Cu rar, cu inscris, etc ajungi la 6000 si nu prea are dotari. Mai bine zis NU ARE DELOC. Cred ca este versiunea de baza pentru coupe.

 

Oricum, masina se ia dupa ce o vezi si mergi cu ea.

Bafta

 

Daca service-ul s-a facut la timp si in mod corect , eu as accepta si 250 000 pana in 290 000 mii km reali . Motorul asta inca mai duce mult si bine daca fostul proprietar a avut grija . Trec cu vederea ca nu are nici o dotare . Pana 6000 mi se pare un pret bun .

Daca arata la fel de bine ca si in poze sunt dispus sa o cumpar .

Imi place cum sta masina pe roti , culoarea e printre preferatele mele , de mult imi doream coupe dar numai cu facelift . Pana acum ma uitam dupa 320 ci , 170 hp si cautam doar cele mai dotate , acum ma gandesc ca am si drumuri lungi iar un consum de benzina de 9 - 10 litri e prea costisitor .

Link to comment
Share on other sites

Ce ziceti de asta?: http://www.autovit.ro/bmw-320-C32464837.html

 

2.0 benzina 170 cp 125kw? intreb deoarece am vazut una la fel(2.0 benzina acelasi an) si zice ca are 177 cp 130kw ? Care-i baiul? EfficientDynamics?

 

Motorul este de 170.

Masina aia am vrut sa ma duc si eu sa o vad.

Pana am vorbit cu vanzatorul, din boss-ule si sefule nu ma scotea, nu prea intelege ideea de servici, imi spunea sa ma grabesc ca are foarte multe oferte (asta acum vreo luna), "vrea banu jos maine", etc in fine numai texte tipice.

Ca sa nu mai zic ca:"Masina nu are nici o problema frate, merge de rupe"

Si habar nu avea de ce s-a facut sau ce mai trebuie facut la masina.

Parerea mea este ca e de etnie si mai are si alte defecte.

 

Acum despre masina, masina efectiv este printre cele mai slabe dotate coupe-uri pe care le-am vazut. nu are mai nimic in plus de standard (volan sport, bixenon , culoare alb). Nu are nici macar comenzi pe volan. Interiorul este de pe un m3 cica, din fabrica masina a venit cu textil negru.

 

Legat de pret, cand cerea 11990 pe ea, a lasat-o la 10500. Probabil acum o lasa si mai jos.

Daca te interesa un coupe ti-as recomanda mai degraba altul.

Edited by Merlin21
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Motorul este de 170.

Masina aia am vrut sa ma duc si eu sa o vad.

Pana am vorbit cu vanzatorul, din boss-ule si sefule nu ma scotea, nu prea intelege ideea de servici, imi spunea sa ma grabesc ca are foarte multe oferte (asta acum vreo luna), "vrea banu jos maine", etc in fine numai texte tipice.

Ca sa nu mai zic ca:"Masina nu are nici o problema frate, merge de rupe"

Si habar nu avea de ce s-a facut sau ce mai trebuie facut la masina.

Parerea mea este ca e de etnie si mai are si alte defecte.

 

Acum despre masina, masina efectiv este printre cele mai slabe dotate coupe-uri pe care le-am vazut. nu are mai nimic in plus de standard (volan sport, bixenon , culoare alb). Nu are nici macar comenzi pe volan. Interiorul este de pe un m3 cica, din fabrica masina a venit cu textil negru.

 

Legat de pret, cand cerea 11990 pe ea, a lasat-o la 10500. Probabil acum o lasa si mai jos.

Daca te interesa un coupe ti-as recomanda mai degraba altul.

Multumesc ptr raspuns... http://www.autovit.ro/bmw-320-C32775351.html

 

Diesel-ul are 177, benzina are 170cp.

Mersi LYM, astea de 177 cp au la fel vesnica problema cu distributia?

Edited by Daniels13
Link to comment
Share on other sites

 

si aici la fel, daca este pe benzina are 170cp.

Probabil sunt puse asa ca sa apara la cautari. Cum sunt trecute 80% din 318 la 320.

Masina din link cred ca o stiu. Daca imi dai vinul o sa verific sa iti spun exact, dar daca este cea care cred eu, masina a fost din Timisoara, si s-a vandut cu sub 11000.

Masina asta are si ea o poveste frumoasa, nu am apucat sa o verific la reprezentanta, pt ca s-a vandut intre timp.

Link to comment
Share on other sites

si aici la fel, daca este pe benzina are 170cp.

Probabil sunt puse asa ca sa apara la cautari. Cum sunt trecute 80% din 318 la 320.

Masina din link cred ca o stiu. Daca imi dai vinul o sa verific sa iti spun exact, dar daca este cea care cred eu, masina a fost din Timisoara, si s-a vandut cu sub 11000.

Masina asta are si ea o poveste frumoasa, nu am apucat sa o verific la reprezentanta, pt ca s-a vandut intre timp.

Astea 2 sunt luate din Ro

http://www.autovit.ro/bmw-320-C31759562.html

http://www.autovit.ro/bmw-320-C32839738.html

 

Amandoua sunt 2008 dar cea din cluj e automata.(de preferabil),dar cum explica baietii anuntul...imi pierd increderea...

 

P.s: astea doua si gata , te las :))

Edited by Daniels13
Link to comment
Share on other sites

Cea din cluj, nu este 2008, este de fapt 2007.

Am mai spus eu acum cateva pagini despre ea. Pe scurt:

 

NU este unicul propietar, NU a cumparat-o el din reprezentanta, NU are intretinere in reprezentanta.

Aparent nu stie mai nimic despre masina, decat ca este "foarte ingrijita si masina buna"

Masina a cumparat-o in decembrie "pt mama lui"

 

Km posibil sa nu fie reali, masina are intrari in sevice doar in 2008 pt garantie si in rest nimic timp de 5 ani pana in 05.09.2013 cand a fost sa faca o revizie la 180758. Pot sa fie reali, dar povestea pare cusuta cu ata alba.

Masina de asemnea este 2007 nu 2008.

 

VIN-ul masinii WBAWA71010JT26072

 

Pretul este iar discutabil, pe unele site-uri este mai mic 11200 sau mai mare 11500

 

Pe cea neagra, nu mi-a placut cum arata (folie, pleoape, inchipuiri despre webasto, etc) si nu m-am interesat de ea.

Daca vrei sa iei neaparat acum, eu as merge sa o vad pe cea din cluj (desi e cum e, sau pe cea la 13500, negociat pana la 11000 si ceva). Ambele testate bine inainte.

Daca nu te grabesti poti astepta. Mie mi-a luat cam 4-5 luni pana sa imi gasesc masina.

Bafta!

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Cea din cluj, nu este 2008, este de fapt 2007.

Am mai spus eu acum cateva pagini despre ea. Pe scurt:

 

NU este unicul propietar, NU a cumparat-o el din reprezentanta, NU are intretinere in reprezentanta.

Aparent nu stie mai nimic despre masina, decat ca este "foarte ingrijita si masina buna"

Masina a cumparat-o in decembrie "pt mama lui"

 

Km posibil sa nu fie reali, masina are intrari in sevice doar in 2008 pt garantie si in rest nimic timp de 5 ani pana in 05.09.2013 cand a fost sa faca o revizie la 180758. Pot sa fie reali, dar povestea pare cusuta cu ata alba.

Masina de asemnea este 2007 nu 2008.

 

VIN-ul masinii WBAWA71010JT26072

 

Pretul este iar discutabil, pe unele site-uri este mai mic 11200 sau mai mare 11500

 

Pe cea neagra, nu mi-a placut cum arata (folie, pleoape, inchipuiri despre webasto, etc) si nu m-am interesat de ea.

Daca vrei sa iei neaparat acum, eu as merge sa o vad pe cea din cluj (desi e cum e, sau pe cea la 13500, negociat pana la 11000 si ceva). Ambele testate bine inainte.

Daca nu te grabesti poti astepta. Mie mi-a luat cam 4-5 luni pana sa imi gasesc masina.

Bafta!

Ok , mersi mult de sfaturi,o sa mai astept, oricum..inainte de toate,trebuie sa o vand pe a mea ca sa pot sa-mi fac un plan cu banii.

  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.