Jump to content

Masini puse la vanzare in Romania


Bartolomeus

Recommended Posts

Tipul de vinde masina e samsar, recunosc peisajul, toate masinile si le duce in parcarea acelui market. Ai vazut masina prin Berceni?

 

Am impresia, trebuie sa verific numarul de telefon, dar lucreaza in Pipera, la politie.

Era un personaj cam de 30 ani..

Si cand ii ziceam defectele.. gasea scuze penibile.

 

Avea numarul din fata facut zig zag.. si ii zic..asta a fost lovita fata..uite si clemele rupte de la faruri

 

"Frate nu stii ce vorbesti, clemele de la faruri se rup de la gropi, am avut 1000 de bmw-uri..stiu ce zic"

http://www.4tuning.ro/images/BMW-316-taxa-achitata-2007-04-FULL/89ca11b0fa2209a92b-594-0-1-95/BMW-316-taxa-achitata-2007-04-FULL.jpg

Se vede in dreapta la far... suport facut din tabla... toate erau asa.

 

Tot o tinea pe a lui " E cel mai ieftin E46 FL de pe internet..ce vrei de la ea ?" de parca 3000euro ii gasesti pe strada.

 

Facea pe prostu.... il intreb "e valvetronic..?" la telefon..si face.. "nu stiu frate,e ala sport..de 143 cp" :))))))

 

Capota avea rugina pe ea... si era indreptata cu piatra cred... erau numai "dungi" pana la tabla...care le luase rugina.. il intreb :

" dar ce a patit capota asta?"

"Frate a fost colantata..si cand am dat jos colantul..s a luat cu tot cu vopsea"

 

Dar cu ce ai decolantat-o frate..cu sabia ?:)))))))))

 

 

@ pozele la masina sunt facute in parcare de la HOTEL DACIA.. vis-a-vis de UDRISTE...unde sunt rulotele alea cu acte auto..am impresia ca prietena lui lucreaza acolo..era cu o fata in rulota.

Edited by Budy_
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

colegii, unde sa ma duc maine pentru un test la un e92 facelift in bucuresti?

N47N mai are probleme cu distributia? (nu cel de 177 cp ci cel de 184cp).

In afara de injectoare si exhaust backpressure la ce sa mai fiu atent la test?

Multumesc! :)

Bump ca maine ajung la test:)

Link to comment
Share on other sites

Ma astept la un 14-15%.

O intrebare, proprietarul mi-a spus ca a schimbat pompa de apa.

Cand l-am intrebat de ce, a zis ca s-a oprit motorul in mers, oare se opreste motorul inainta sa se arda garnitura de chiulasa?

Sau cand ajunge sa se opreasca motorul in mers deja raul e facut?

Link to comment
Share on other sites

salut baieti!de ceva vreme caut sa imi iau un e90 320d din Germania,dar azi am gasit unul pe autovit si as vrea sa stiu de la posesori sau cei care se mai pricep ce parere aveti de aceasta masina: http://www.autovit.ro/bmw-320-C34746419.html

Numarul de telefon al posesorului apare ca a mai vandut masini.Masina ca si optiuni este mai ieftina fata de site-urile din Germania,as vrea sa ma ajutati cu o parere.

Link to comment
Share on other sites

Ma astept la un 14-15%.

O intrebare, proprietarul mi-a spus ca a schimbat pompa de apa.

Cand l-am intrebat de ce, a zis ca s-a oprit motorul in mers, oare se opreste motorul inainta sa se arda garnitura de chiulasa?

Sau cand ajunge sa se opreasca motorul in mers deja raul e facut?

 

 

Daca te astepti la consum de 13-14 in oras, mai ales ca este automata, poti sa astepti mult si bine, fabricantul da un consum de 13,6 in oras, dar iti spun sigur ca vei avea un consum de 18-20 in oras, sa nu te astepti la mai putin

Link to comment
Share on other sites

Daca te astepti la consum de 13-14 in oras, mai ales ca este automata, poti sa astepti mult si bine, fabricantul da un consum de 13,6 in oras, dar iti spun sigur ca vei avea un consum de 18-20 in oras, sa nu te astepti la mai putin

 

Ai tu sau de ce esti asa sigur? 18-20 mi se pare prea de tot.. (poate iarna, atunci da)

16-17 maxim, parca sunt cativa colegi care au avut motorul asta, sa ne spuna ei.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ai tu sau de ce esti asa sigur? 18-20 mi se pare prea de tot.. (poate iarna, atunci da)

16-17 maxim, parca sunt cativa colegi care au avut motorul asta, sa ne spuna ei.

 

Da am avut, dar tu cat vrei sa consume, 15-16 consuma un e46 automatic, aici mai pui la socoteala si uzura motorului, sondele lambda, etc.

 

Ai tu sau de ce esti asa sigur? 18-20 mi se pare prea de tot.. (poate iarna, atunci da)

16-17 maxim, parca sunt cativa colegi care au avut motorul asta, sa ne spuna ei.

 

Eu am spus un consum asa in general, daca ai un motor ca asta, te mananca uneori pedala sa-i dai cateodata talpa, dar poti sa ii pui gaz si atunci este OK si ni pierzi nini puterea motorului.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Daca te astepti la consum de 13-14 in oras, mai ales ca este automata, poti sa astepti mult si bine, fabricantul da un consum de 13,6 in oras, dar iti spun sigur ca vei avea un consum de 18-20 in oras, sa nu te astepti la mai putin

 

M-ai cam pus pe ganduri, daca ai dreptate mai bine imi iau tot v8.

e39 imi consuma 18-20% in Bucuresti.

Totusi, poate tu te referi la un mers sportiv.

Am avut un 320i e46 si consumul era cam 13-14, dar ma gandesc ca generatiile mai noi de motoare au consumuri mai bune.

Edited by r0n1n
Link to comment
Share on other sites

http://bmw.anunturi-auto.4tuning.ro/anunturi-auto/masini-tunate/bmw-330-330xi-14237096.html

Atentie !!

 

ARE TALONUL INSTRAINAT !!!

 

A fost masina unui prieten,si avea talonul instrainat..l a contactat pe prop din acte..si i a cerut sa plateasca impozitul pe 4 ani in urma..de cand a vandut;o el adica... 4x22 mil = 2000euro.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.