Jump to content

Masini puse la vanzare in Romania


Bartolomeus

Recommended Posts

Daca vrei bmw cu <100k km,garantie,istoric merita sa te duci in De si sa cumperi din reprezentanta mama, daca vrei bmw cu 150-200k km cel mai bine il iei din Ro recent adus,iesi mai ieftin si scapi fara batai de cap.

 

De la autorulate am cumparat pt cineva din familie un A4 b8, asta in 2012, masina in stare perfecta, 0 elemente revopsite, a mers perfect,nu a inghitit niciun leu aproape 2 ani,cand a fost vanduta. Km erau dati inapoi. Am fost la ei acum o luna sa vad niste suvuri, 2/3 erau varza,aduse din Italia,cate 3,4 elemente revopsite, motoarele sunau ca dracu,intrau urat in viteze si preturile f mari, in schimb acum cica nu mai da km inapoi. Eu tot nu cred in samsari 100% corecti.

 

Acum ce sa zic,acel 318 de la ei poate ca nu face 12k euro,insa in niciun caz 9500e nu este un pret corect asa cum a spus colegul mai sus.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

mi se pareincredibil cum toate masinile se invart in jurul numarului magic de 110-150.000km.

cauta si tu in germania E90 LCI cu 120.000 de km si compara cu preturile astea.apoi ia o decizie.

toti va uitati dupa LCI si navi.apoi o sa va plangeti ca masina cu 3-400.000 de km va pica de la o zi la alta.

 

sfatul meu este sa cauti pe mobile.de masina...asa vezi preturile.apoi cauti aici...compari....si dupa aceea vezi ce iti doresti mai mult.masina buna cu km reali si ceva dotari sau o cheala cu km garla, dar LCI domne.

  • Like 2
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

http://www.autovit.ro/bmw-320-C35031636.html

aceasta mi se pare super...si se incadreaza in bugetul tau

te atrag anunturile cu poze modificate...si detalii de samsar?

intr-adevar masina are cateva dotari scumpe...de unde le scoti pe alea...comparand preturl cu alte masini?

face cineva vreo pomana?

totul este roz in poze.

uite o cautare pe mobile dupa an, nr de km, i-drive si pachet M.

restul e can can....beliti ochii, altfel.....beliti portofelul..cand pica turbo,distributie, ambreaj, injectoare...sau poate a fost dauna totala :)))))

  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

DA, e gratuit sa postezi anunturi pe olx.

eu nu as suna la aia care nu au dat cativa lei sa posteze un anunt pe un site de profil . Autovit e singurul pt mine . OLX ala o interfata de rahat , un mare bazar. Gen mere , pere si tampoane in acelasi loc .

  • Like 1
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

Bai fratilor am luat masina din DE cu 3 ani vechime si 275 000 km in bord(nu stiu daca avea mai multi,nici nu m-a interesat ca a mers brici 4ani cat am tinut-o)cum puteti crede ca la 5-6 ani vechime 150 000.Avantajul e la cutie automata ca se verifica km usor ,nu stiu de manuala daca e la fel.

la trei ani si 275K la bord, poti fi sigur ca nu-s mĂŽnariti

 

indiferent de-i cutie automata sau nu, daca baietii veseli au lucrat cum trebuie la Kilometraj, nici mama ce l-a facut nu vede de s-au mĂŽnarit Km

a fost un reportaj acu ce va ani despre chestia asta

s-au uitat cu camera ĂŽn camera de ardere si tot n-au vaz't nika

 

asa ca, Km multi/ani putini = cumpara ca nu-i leapsa

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Samsarii cumpara de pe site-urile de licitatii,pierd tva-ul pe drum,aduc pe platforma,cosmetizeaza,etc, nici macar nu se mai deplaseaza.Pur si simplu nu are niciun rost sa compari pretul lor cu cel de pe autoscout sau mobile.pe un om de rand doar drumul il costa 700e.

 

mersi de raspuns.

http://www.autovit.ro/bmw-318-C35047907.html ce parare ai? despre autovega stii ceva?

sau imi recomanzi totusi un 320D 162 CP gen http://www.autovit.ro/bmw-320-C34594693.html

 

Mersi!

 

 

Np. Spre ex A4 pe care l-am cumparat de la autorulate avea 105 sau 107k km in bord,ultima intrare la audi o avea la 143k km in urma cu 4luni de la data cumpararii,adica reali undeva pe la 16-170k km.

 

Daca te impaci cu gandul de masina cu 150-200k km, daca masina nu a fost lovita rau,daca este ok tehnic si iti place, mergi la test. E90 berlina,euro5,2010,diesel cu navi si xenon nu gasesti in Germania sub 13k euro.

Edited by ionut_marius
Link to comment
Share on other sites

[...]

E90 berlina,euro5,2010,diesel cu navi si xenon nu gasesti in Germania sub 13k euro.

ce vorbesti tu?

cum sa nu gasesti ...

... cu Km dati ĂŽnapoi de cazi pe spate

ca le-o fi rusine harapilor, turcilor sau polacilor sa le matraseasca

:console:

Link to comment
Share on other sites

ce vorbesti tu?

cum sa nu gasesti ...

... cu Km dati ĂŽnapoi de cazi pe spate

ca le-o fi rusine harapilor, turcilor sau polacilor sa le matraseasca

:console:

 

 

http://fahrzeuge.autoscout24.de/?atype=C&body=6&make=13&mmvco=1&model=-38&mmvmk0=13&mmvmd0=-38&pricefrom=1000&fregfrom=2010&cy=D&ustate=N%2CU&eq=23%2C39%2C37

 

Un singur 316d mai ieftin,in rest de la 13900 in sus, repet cu navi,xenon,berlina,2010.

Link to comment
Share on other sites

eu nu as suna la aia care nu au dat cativa lei sa posteze un anunt pe un site de profil . Autovit e singurul pt mine . OLX ala o interfata de rahat , un mare bazar. Gen mere , pere si tampoane in acelasi loc .

 

Mie nu imi place pentru ca nu are filtre, ca si autovit :)

 

Alex_wly vad ca te pricepi...ma gandeam sa mai stau putin sa mai strang ceva bani...

 

http://www.autovit.r...-C35044435.html

http://www.autovit.r...-C34988682.html

 

Pentru cele 2 e pe masura pretul?

 

A doua nu are xenon original, din fabrica. Mi se pare ca arata odios.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Povestea asta e ca si alea de genul: clusterele care au un 0 inainte de numarul de km sunt date inapoi. Sau la reprezentanta iti citeste km reali de pe cheie :frantics:

 

Dar sa zicem ca ai putea avea dreptate, numarul ala de "invartiri" daca il citesti cu diagnoza il poti si modifica, ca si km.

Edited by Gizmo.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.