Jump to content

Masini puse la vanzare in Romania


Bartolomeus

Recommended Posts

Scuzati-mi ignoranta, poate nu am fost atent sau nu am gasit, dar cam cat ma costa si in ce consta (aflu istoric de exemplu?) o diagnoza la BMW in Militari pentru un seria 3 2010?

Si mai important ( o sa sun maine oricum) cat de aglomerati sunt pentru programari, se poate de pe o zi pe alta sau ma programeaza peste 3-5 zile?

Link to comment
Share on other sites

Scuzati-mi ignoranta, poate nu am fost atent sau nu am gasit, dar cam cat ma costa si in ce consta (aflu istoric de exemplu?) o diagnoza la BMW in Militari pentru un seria 3 2010?

Si mai important ( o sa sun maine oricum) cat de aglomerati sunt pentru programari, se poate de pe o zi pe alta sau ma programeaza peste 3-5 zile?

 

Nu cred ca o sa gasesti loc in decursul zilei de maine fara o programare prealabila.

  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Cam mare contrastul ĂŽntre banalul exterior și extravaganta culoare interioarĂŁ! Probabil e unul dintre motivele pentru care nu s-au ĂŽnghesuit cumpĂŁrĂŁtorii.

Arata chiar bine masina nu e nici un contrast . La pack m argintiu se vede cel mai bine .

Link to comment
Share on other sites

Vnb: e un e92 335I mult mai misto la vanzare aici pe forum.

Il am si pe 335 si 325-ul lui MoFo in vedere , dar ma intereseaza o masina cu XDrive . 2 la mana individul cauta schimburi ceea ce in cazul de fata m-ar avantaja , evident daca 330-ul nu e o coaja sinistra .

Link to comment
Share on other sites

Cam mare contrastul ĂŽntre banalul exterior și extravaganta culoare interioarĂŁ! Probabil e unul dintre motivele pentru care nu s-au ĂŽnghesuit cumpĂŁrĂŁtorii.

 

Mie mi se pare ok. Pana la urma e un maro / caramiziu decent, nu e ceva tipator.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Acum am vazut si eu ca are power reduction + nu are jantele double spoke 194...

Andrey, daca nu-i bai, poti sa o vizionezi in prealabil? Discutam detalii pe privat daca iti faci timp?

PS. Vineri plec o fuga din tara si ma intorc peste 3 spt...

 

10x

Are si power reduction la 163cp, masina fiind de Belgia. http://www.bmwarchive.org/vin/e433765.pdf

Dupa cautarea nr de tel vad ca mai are o masina la vanzare, tot in Ploiesti http://www.autovit.ro/audi-a4-C35471195.html

Link to comment
Share on other sites

Il am si pe 335 si 325-ul lui MoFo in vedere , dar ma intereseaza o masina cu XDrive . 2 la mana individul cauta schimburi ceea ce in cazul de fata m-ar avantaja , evident daca 330-ul nu e o coaja sinistra .

 

Cand o sa-ti evalueze masina la 7000 nu prea stiu ce avantaj ai putea avea, daca te astepti ca un combinator ca el sa ofere mai mult, visezi frumos.

Link to comment
Share on other sites

Am vazut azi doua Seria 3 316 / 318 diesel din 2011 si la ambele vibra motorul si se simtea inclusiv la schimbator( se vedea cu ochiul liber cum tremura).

 

E normal asa ceva?

 

Eu am passat 2.0 TDI CR cu 180 000 km si nici nu se aude in interior motorul, nu vibreaza absolut deloc, etc. Dezamagit de 3er sincer dar poate e normal dispunerea motorului fiind longitudinala, de asta vin si intreb...

Link to comment
Share on other sites

Am vazut azi doua Seria 3 316 / 318 diesel din 2011 si la ambele vibra motorul si se simtea inclusiv la schimbator( se vedea cu ochiul liber cum tremura).

 

E normal asa ceva?

 

Eu am passat 2.0 TDI CR cu 180 000 km si nici nu se aude in interior motorul, nu vibreaza absolut deloc, etc. Dezamagit de 3er sincer dar poate e normal dispunerea motorului fiind longitudinala, de asta vin si intreb...

 

Perfect normal sa vibreze schimbatorul . Motorul si cutia sunt montate longitudinal si nu mai exista toata timoneria elaborata care se gaseste pe un motor montat transversal si care amortizeaza vibratiile . De izolarea fonica .... cam dubios . La mine e liniste in habitaclu .

 

@yellow Nu ma astept sa incerce combinatorul sa-mi bage bani in cont , dar si el stie probabil ca un 3.0 benzina manual se va vinde foarte greu in Romania , oricum imult mai greu decat un 320d . Asta oricum e alta discutie .

  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Sincer si eu sunt total dezamagit de cum suna 2.0 D la BMW. Si ma refer la cele deja puse pe F30 si F10. Au deja ani de zile pe N47, si suna tot ca un tractor. Si asta in comparatie cu Audi, chiar VW sau cu japonezele de 2,2 care sunt extrem de fine.
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.