Jump to content

Masini puse la vanzare in Romania


Bartolomeus

Recommended Posts

Perfect normal sa vibreze schimbatorul . Motorul si cutia sunt montate longitudinal si nu mai exista toata timoneria elaborata care se gaseste pe un motor montat transversal si care amortizeaza vibratiile . De izolarea fonica .... cam dubios . La mine e liniste in habitaclu .

 

Dar A4 de ce nu vibreaza? Tot motor longitudinal are. Nici venerabilul Passat B5(.5) nu vibra.

 

Zgomotul in habitaclu era mai pronuntat la unul din ele, cred ca avea suportii motor dusi ca se auzea de parca ti se infundau urechile, avea frecventa foarte joasa.

 

Mai vad unul azi fabricat la jumatatea lui 2011 poate e asta e mai cu noroc, adica ma astept sa se apropie de passat-ul meu (asta conduc zilnic, cu asta compar).

  • Like 1
  • Downvote 5
Link to comment
Share on other sites

Dar A4 de ce nu vibreaza? Tot motor longitudinal are. Nici venerabilul Passat B5(.5) nu vibra.

 

Zgomotul in habitaclu era mai pronuntat la unul din ele, cred ca avea suportii motor dusi ca se auzea de parca ti se infundau urechile, avea frecventa foarte joasa.

 

Mai vad unul azi fabricat la jumatatea lui 2011 poate e asta e mai cu noroc, adica ma astept sa se apropie de passat-ul meu (asta conduc zilnic, cu asta compar).

 

 

Nu cred ca asta este subiectul topicului, Discutia asta cu vibreaza ala sau nu trebuie purtata in alta parte.

 

Eu unul, dupa 6 luni am vandut Passat CC si am ales iar BMW.

  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Pe naiba. Cauta ceva benzina cu km mai putini. Astea-s niste jafuri luate pe 1500,2000 euro max. Si unele lovite si refacute. Iar km oricum sunt probabil cel putin dubli, nu 180k cum minte el.

Nu neg, in poze arata bine dar cand le vezi live sunt majoritatea praf.

Edited by Andrei_VUV
  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Asta ĂŽnseamnĂŁ cĂŁ farurile sunt puse dupĂŁ, nu?

Eu nu am vĂŁzut e46 cu xenon oem fĂŁrĂŁ spĂŁlĂŁtor (dar e posibil sĂŁ nu le fi vĂŁzut pe toate).

Pe mine unul nu m-ar deranja dacĂŁ-s puse dupĂŁ, dacĂŁ ar fi montat și sistemul de auto-leveling, ĂŽnsĂŁ de multe ori nu este montat.

Link to comment
Share on other sites

Referitor la masina asta: http://www.autovit.ro/bmw-320-C36166991.html

Mersi de raspunsuri.

M-am uitat pe bmw vin decoder si intr-adevar din fabrica nu avea xenoane, l-am sunat pe om si mi-a zis ca le-a montat el, si a revopsit aripa dreapta fata si capota ca era lacul sarit (imi arata poze)

Azi asteapta pe unii care vor sa o cumpere. Daca nu, maine merg dupa ea, sa vedem live cum se prezinta.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.