Jump to content

Masini puse la vanzare in Romania


Bartolomeus

Recommended Posts

de ce motorizare o dezavantajeaza. ? am vazut o gramada de seria 5 cu motor de 2000 cm3 si 184 CP . uite o sa pun si seria . C648860

Si eu am vazut multe de 2.0, nu inseamna ca daca sunt multe sunt si bune. Oamenii le cumpara pt taxe, consum, nu pt performanta etc

Pe deasupra motorul asta mai are probleme si cu distributia...

  • Like 3
  • Downvote 3
Link to comment
Share on other sites

Si eu am vazut multe de 2.0, nu inseamna ca daca sunt multe sunt si bune. Oamenii le cumpara pt taxe, consum, nu pt performanta etc

Pe deasupra motorul asta mai are probleme si cu distributia...

 

La randul lui un posesor de M ar putea zice despre septarul tau ca ,,nu e bun"....iar un posesor de 911 GT2 se va uita la ala cu M cum te uiti tu la unu cu logan. Totul e relativ...

  • Like 4
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

La randul lui un posesor de M ar putea zice despre septarul tau ca ,,nu e bun"....iar un posesor de 911 GT2 se va uita la ala cu M cum te uiti tu la unu cu logan. Totul e relativ...

Corect! Eventual, posesorul de M s-ar uita la W222 63 AMG pe care-l am acum. '' Septaru' '' nu-l mai am de ceva timp !

Edited by Vision335
  • Like 1
  • Downvote 7
Link to comment
Share on other sites

Corect! Eventual, posesorul de M s-ar uita la W222 63 AMG pe care-l am acum. '' Septaru' '' nu-l mai am de ceva timp !

Nu stiam de la ce model vine W222... dau search pe google... LOL

  • Downvote 3
Link to comment
Share on other sites

Conform VIN este modelul SI,o editie rara de BMW 320, 173 CP 2.0 benzina produs in 2500 de exemplare. Cam ieftin daca are km reali dupa cum spune. A mai scris si ca are istoric la BMW, suna-l si verifica daca esti interesat :) Sa ne spui si noua ce ai aflat.

 

Edit despre M5-ul "lui Buhnici": La inceputul lui iunie zicea ca masina lui e Piaggio MP3 Yourban ca nu are ce face cu o masina in Bucuresti bla bla si cand il intrebase unul la o postare de un Mercedes S350 a raspuns "Tu ai bani sa o intretii? Nici eu" Si acum vine si zice ca in ultimul an a tinut ascuns un M5 :)) . Eu nu cred ca e al lui, pretul e mare chiar si pentru un M5, 2005. Probabil ca are un comision frumos din pret sa vanda el masina. :) Asta e parerea mea.

Edited by DorinB.
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

 

Ăn condițiile ĂŽn care motoarele respective au avut MARI probleme și un om care se documenteazĂŁ cât de cât ar fugi mâncând pĂŁmântul de el, da, poate fi real. :D la fel de bine cum poate fi rĂŁsturnatĂŁ de 3 ori sau cu km dați ĂŽnapoi de 5 ori.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Conform VIN este modelul SI,o editie rara de BMW 320, 173 CP 2.0 benzina produs in 2500 de exemplare. Cam ieftin daca are km reali dupa cum spune. A mai scris si ca are istoric la BMW, suna-l si verifica daca esti interesat :) Sa ne spui si noua ce ai aflat.

 

Edit despre M5-ul "lui Buhnici": La inceputul lui iunie zicea ca masina lui e Piaggio MP3 Yourban ca nu are ce face cu o masina in Bucuresti bla bla si cand il intrebase unul la o postare de un Mercedes S350 a raspuns "Tu ai bani sa o intretii? Nici eu" Si acum vine si zice ca in ultimul an a tinut ascuns un M5 :)) . Eu nu cred ca e al lui, pretul e mare chiar si pentru un M5, 2005. Probabil ca are un comision frumos din pret sa vanda el masina. :) Asta e parerea mea.

 

Comisionul e 10000e sa vanda masina lu altu.

Link to comment
Share on other sites

DA....daca crezi in Mos Craciun

 

Eu nu inteleg de ce e asa de greu sa crezi (credeti) ca o masina din 200X ar avea sub 100.000km. Eu de exemplu am in familie o masina luata de noua in 2009, iar in prezent are 62.000km. Daca o pun la vanzare si apare aici pe forum de exeplu ce are sa zica lumea? Nuu e samsar sau bla bla, km dati inapoi 100% ? :)

 

Ce observ aici pe forum de foarte mult timp, orice masina ce un membru doreste sa cumpere si o pune sa ceara pareri, peste 90% din raspunsuri sunt ca e praf sau ca are km inapoi sau bla bla, dar multi dintre comentatori au niste pocnitori de masini doar pentru numele lor! Iar acum o sa urmeze FANI cu certuri si comentarii ca de obicei...

 

Rare ori zice cineva o vorba buna de genu: -da masina arata bine din poze, daca are carte service si schimburile sunt facute la reprezentanta, merita sa incerci, sa verifici si km.....

 

:sick:

  • Like 7
  • Downvote 5
Link to comment
Share on other sites

Eu nu inteleg de ce e asa de greu sa crezi (credeti) ca o masina din 200X ar avea sub 100.000km. Eu de exemplu am in familie o masina luata de noua in 2009, iar in prezent are 62.000km. Daca o pun la vanzare si apare aici pe forum de exeplu ce are sa zica lumea? Nuu e samsar sau bla bla, km dati inapoi 100% ? :)

 

Ce observ aici pe forum de foarte mult timp, orice masina ce un membru doreste sa cumpere si o pune sa ceara pareri, peste 90% din raspunsuri sunt ca e praf sau ca are km inapoi sau bla bla, dar multi dintre comentatori au niste pocnitori de masini doar pentru numele lor! Iar acum o sa urmeze FANI cu certuri si comentarii ca de obicei...

 

Rare ori zice cineva o vorba buna de genu: -da masina arata bine din poze, daca are carte service si schimburile sunt facute la reprezentanta, merita sa incerci, sa verifici si km.....

 

:sick:

 

 

Masina este adusa de un samsar(la o simpla cautare am mai gasit inca 3 masini aduse de aceea persoana) .De ce nu cred ca aceea masina are asa de putini km ?Pt ca neamtzul care vinde masina niciodata nu o da de pomana.Uite-te si tu pe siteurile de specialitate care este pretul unui 320 SI .

Am fost si eu in situatia in care cautam masina,primul lucru care l-am facut a fost sa caut pe siteurile din Romania.Majoritatea masinilor erau aduse de samsari si aproape toate erau "dubios" de ieftine comparativ cu tara de unde au fost importate.Si daca scazi tva-ul tot erau mai ieftine decit in occident . In ianuarie am mers in Germania sa-mi iau masina,am plecat "setat" cu preturile din Ro,dar....surpriza,aici masinile erau mai scumpe cu aprox 1500-2000 fata de piata din Ro. Tinta mea a fost BMW seria 3 an de fabricatie nu mai vechi de 2010 ,dar la pret de Ro am gasit doar masini cu 300.000-400.000 km sau masini care au fost avariate

Un exemplu concret,unchiul sotiei a avut accident cu E61 ,a avut lovit pragul si aripa dr spate.Cei de la Dekra i-au facut devizul pentru reparatii in valoare de 17.000 euro dar asigurarile au spus ca platesc doar 12.000. Asa ca,a incasat ce-i 12000 de euro iar cei de la asigurari au vandut masina la un parc auto pe o suma de nimic .Surpriza a fost sa afle ca masina a fost cumparata din parc de niste romi din Romania :D

  • Like 4
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

Nu vad problema la o masina lovita si facuta ca la carte ! Ati dat mocheta jos la o masina sa vedeti cate suduri are o masina iesita de pe poarta fabricii ?

Am o vorba. Sunt masini lovite si cele care urmeaza a fi lovite.

Deci daca masina este facuta ok, adusa la linie nu vad de ce nu ar fi cumparata.

Si un sfat. Nici "mesterii" de la anumite reprezentante nu.si dau seama de anumite lovituri la o masina reparata ok.

  • Like 2
  • Downvote 3
Link to comment
Share on other sites

Nu vad problema la o masina lovita si facuta ca la carte ! Ati dat mocheta jos la o masina sa vedeti cate suduri are o masina iesita de pe poarta fabricii ?

Am o vorba. Sunt masini lovite si cele care urmeaza a fi lovite.

Deci daca masina este facuta ok, adusa la linie nu vad de ce nu ar fi cumparata.

Si un sfat. Nici "mesterii" de la anumite reprezentante nu.si dau seama de anumite lovituri la o masina reparata ok.

 

 

Tu crezi ca cele reparate ca la carte se vind pe nimic ?

Edited by Scuba Diver
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Stiu ca nu se vand pe bani de nimic. Din fericire pt mine cunosc oameni cu ochiul mai format ca mine la masini lovite. Is in cautare de e60 din octombrie si nu am gasit ceva ok in tara.

Si apropo de masini lovite si verificate la reprez bmw tm...un x5 lovit in lateral, incolacit dupa copac. Facut din 2 bucati de cunostinta mea (cumparat cu 8000) si vandut cu 17000 euro. Mesterii de la bmw au zis ca.i masina foarte buna si nelovita, doar vopsita usa spate, aripa si haion...

 

 

Sa nu mai fac un post. Iti iei tzapa si in Ro si in De 😆. Asa ca bafta la cumparat.

Edited by Alex D
  • Like 1
  • Downvote 4
Link to comment
Share on other sites

o parere ceva despre masina asta ? http://olx.ro/oferta/bmw-320-impecabil-ID5xFAQ.html#7e42acc01b . are motor de 318 cu 143 Cp . motoarele astea de 318 sunt cu probleme sau ce sunt cu ele de fuge lumea de ele ?

 

Se zice ca e prea mic... ca nu prea trag... se zice...

 

Acum, nu sunt mecanic si nu am facut teste cu ele dar am mers cu ambele, un 318 manual, la cat am mers cu el mi s-a parut mai vioi decat un 320 automat... dar nici nu am bagat piciorul in 320ul de 184 de cai... Cert este ca inainte sa merg cu 318 am zis "sa vezi acum ce greu se misca asta" si am fost surprins placut.

 

Un motiv pentru care multi si chiar nici eu nu prea ma uit la 143 cai este ca cine vrea seria 3, vrea 320 curat si nu 318, 318 e vazut ca varul mai de la tara.

 

Dar ar mai fi si:

-problemele cu distributia care e 10% din pretul de achizitie - si mai si mergi cu frica

-faptul ca 5arul e60 lci e mult mai atractiv din multe puncte de vedere si vine pe la acelasi pret... (iar alea chiar se dau ca painea calda)

 

Chiar acum ma uit la 320 care are km reali putini 160,000 dar are o coaja de portocala de zici ca e vopsit in garaj... si la ce au postat si ceilalti in ultima ora, cred ca a fost trosnit,deaia o dadea de gard sambata cand am vrut sa facem test la bmw...

 

Sa revin, distributia aia mi se pune pe inima, nu ca bani ci ca tb sa o iei si apoi sa o duci in service... am gasit si cu distributia schimbata, 280,000 km reali (e de vanzare si acum) si cine stie cat chit pe ea.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.