Jump to content

Masini puse la vanzare in Romania


Bartolomeus

Recommended Posts

Eu n-as lua E90 fara navi, arata straniu.

 

Ca tot veni vorba de E90, se mai gaseste in Romania vreuna (nfl, in special) sanatoasa, deci fara sa fi avut viroza sau membre fracturate? :)

 

La pretul corect, cu siguranta exista masini bune, ingrijite, dotate si cu kilometraj decent.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Poti sa elaborezi?

 

Adica sunt mari sanse ca farurile alea, care sunt niste tiganii oricum, sa fi fost puse dupa ce masina a fost lovita in bot. Iar daca in urma incidentului cele care le avea inainte nu mai erau bune de folosit... si cum xenonurile OEM din dezmembrari sunt 700-800 de euro, a ales solutia aia, de vreo 1500 de lei ambele daca nu ma insel.

 

Eu am vazut in fata ochilor, 2 cu faruri din acelea si ambele era lovite

Edited by Nino88
Link to comment
Share on other sites

Adica sunt mari sanse ca farurile alea, care sunt niste tiganii oricum, sa fi fost puse dupa ce masina a fost lovita in bot. Iar daca in urma incidentului cele care le avea inainte nu mai erau bune de folosit... si cum xenonurile OEM din dezmembrari sunt 700-800 de euro, a ales solutia aia, de vreo 1500 de lei ambele daca nu ma insel.

 

Eu am vazut in fata ochilor, 2 cu faruri din acelea si ambele era lovite

 

Multumesc pentru explicatii, nu m-am gandit ca nu sunt OEM, am zis ca poate vin si cu varianta asta de far..ma rog. Insa nu poate fi si posibilitatea sa fi avut faruri normale, dar ca sa aiba xenon a pus aceste gogomanii aftermarket? Nici mie nu prea imi plac...sincer.

 

LE: plafon interior negru, poate fi asa din fabrica? exista aceasta varianta?

Edited by hon
Link to comment
Share on other sites

Multumesc pentru explicatii, nu m-am gandit ca nu sunt OEM, am zis ca poate vin si cu varianta asta de far..ma rog. Insa nu poate fi si posibilitatea sa fi avut faruri normale, dar ca sa aiba xenon a pus aceste gogomanii aftermarket? Nici mie nu prea imi plac...sincer.

 

LE: plafon interior negru, poate fi asa din fabrica? exista aceasta varianta?

 

 

Ba da. Exista posibilitatea sa fi avut faruri halogen, si a pus astea aftermarket. Asta nu inseamna ca a fost neaparat lovita. Dar lucrurile astea trebuie sa le descoperi tu. Nu te baza doar pe presupuneri.

Link to comment
Share on other sites

Sunt putin ramas in urma cu preturile, dar la atat a ajuns asa ceva? http://olx.ro/oferta/vand-bmw-525i-cu-gpl-ID5uIa6.html#29d87c1348;promotedE praf masina sau atat de rau fuge lumea de benzina?... Taxa e 1000 eur, daca e E4 cu 240g CO2.

Nu zice nimic de taxa... s-ar putea sa fie platita chiar... si cu gaz, chiar ar fi interesanta masina.

 

 

Multumesc pentru explicatii, nu m-am gandit ca nu sunt OEM, am zis ca poate vin si cu varianta asta de far..ma rog. Insa nu poate fi si posibilitatea sa fi avut faruri normale, dar ca sa aiba xenon a pus aceste gogomanii aftermarket? Nici mie nu prea imi plac...sincer.

 

in nici un caz nu sunt OEM. Posibilitatea de care zici exista, dar care sunt sansele ca cineva sa se trezeasca dimineata si sa zica: azi imi pun niste caxxturi de faruri si dau 500 de euro pe ele? Daca exista si bugetul, si vroia xenon putea sa se indrepte spre ceva original sh, dar... eu unul intre cele normale si alea, as ramane cu cele normale. (Si din ce am mai vazut la alte faruri de genul ala... nu bat bine deloc.)

 

Ce am zis eu a fost din experienta proprie... masina poate sa nu fie lovita...

Edited by Nino88
Link to comment
Share on other sites

Sunt putin ramas in urma cu preturile, dar la atat a ajuns asa ceva? http://olx.ro/oferta/vand-bmw-525i-cu-gpl-ID5uIa6.html#29d87c1348;promoted

E praf masina sau atat de rau fuge lumea de benzina?... Taxa e 1000 eur, daca e E4 cu 240g CO2.

aproape sigur nu are taxa platita. in anunturile unde nu scrie nu o are platita.

dar chiar si asa daca masina e intr-o stare cat de cat acceptabila (va dati seama la banii astia ca nu poti avea pretentii) este o afacere f buna ptr genul de oameni care iau masina si nu ii vor plati taxa si probabil nici la impozit nu o baga. de altfel si asta care o vinde f probabil este asa, masina este in brasov in timp ce actele sunt de b

Link to comment
Share on other sites

Inteleg. Deci, chiar daca masina e intr-o stare acceptabila si ca si cumparator sunt dispus sa achit 1000 eur taxa (sa zicem ca o negociez la 4000 ... pt un e60 ... tot mi se pare incredibil, nu vreau sa zic cat am dat eu pe e34 :D), risc sa n-o pot aduce pe numele meu pentru ca nu poate elibera propietarul, cine-o fi, certificat fiscal. Mda, are sens, e ceva bataie de cap. Pret bun, totusi, adica din ce-am mai cautat eu (recunosc ca au trecut luni bune), daca voiai un E39 cu facelift in stare generala buna, scoteai minim 4000.
Link to comment
Share on other sites

masina asta, ca majoritatea celor care se afla "sub pretul pietei" iti dai seama ca are destule defecte.

de aia spuneam de o anumita categorie de oameni. sunt oameni care nu dau 2 bani ca amortizoarele sunt praf, sau ca discurile trebuie schimbate sau eu stiu ce alte investitii care trebuie facute dar "merge si asa". sau eu stiu ce alte defecte, mici batai pe la articulatii... chestii care nu imbolizeaza masina.

 

daca o iei sa o pui la punct A-Z in general iti intra mii bune de euro in ea. si nici asa nu stiu daca e combinatie, ca degeaba o pui azi la punct ca daca nu a fost intretinuta pe termen lung tot vor pica o gramada.

dar acum eu stiu, fiecare masina e un caz aparte. sa nu mai zic ca e loterie la absolut orice inseamna masina SH. poate chiar o fi Ok masina aia. cazuri si cazuri :)

Edited by CosminE46
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.