Jump to content

Masini puse la vanzare in Romania


Bartolomeus

Recommended Posts

 

Primul e frumos. Ma gandeam si eu sa il trec pe lista, insa bate spre luxury line si daca i-ai pune pachet M exterior nu stiu cum ar sta.Doar clima nu imi place ca nu e auto, in rest navigatia se poate schimba.

Al doilea e teapa. Poti observa asta din poze/ descriere.

Edited by Alex1989
Link to comment
Share on other sites

Salut tuturor!

 

Vreau sa cumpar si eu un F10 benzina, si imi face cu ochiul 520i-ul acesta: http://autovit.ro/anunt/bmw-seria-5-520-ID7GgdZz.html

 

VIN: WBAXG11010DW29660

 

Poate afla cineva mai multe detalii despre masina? Km reali, daca a avut un eveniment serios, etc.?

 

Multumesc mult!

 

ai mai fost sa vezi masina?

am impresia ca are pragurile stock, dar nu ar fi un impediment daca masina e ok, as fi curios ce sistem de sunet are...HIFI ?

 

frumoasa, destul de dotata, doar ca scaune standard, dar nu poti sa le ai pe toate.

as merge tot pe 2.0i (n20b20), cum ai spus, mai putine probleme clar... 0-100km pe autodata.net 520i are 8 secunde (cutia automata) si 520d are 8.1, oricum insesizabila diferenta, dar sunetul este sezizabil intre ele, iar 2litri in plus/100 km se poate trai cu asta !

 

dar la noi nu prea ai de unde alege, majoritatea sunt 2.0d

benzinarele au clientii lor tot timpul!

Edited by raul_bog
Link to comment
Share on other sites

Vad din ce in ce mai multe anunturi gen asta de mai jos cu mentiunea ca impozitul e platit pe tot anul si ca nu mai trebuie platit nimic.

Eu stiam ca atunci cand se schimba proprietarul, cumparatorul trebuie sa ia masina pe rol la el la finante si ca, conteaza mai putin daca fostu proprietar a achitat impozitul pe tot anul, noul proprietar trebuind la randul lui sa plateasca si el, indiferent de actiunile fostului proprietar.

Sau s-a schimbat ceva?

 

http://olx.ro/oferta/bmw-x5-2009-x-drive-3-0d-individual-taxa-0-anaf-ID5rSQ0.html#fd4cd76493

Link to comment
Share on other sites

Acuma depinde cum privesti problema. De ex cand am avut 535-ul si am platit impozitul pe tot anul, teoretic daca urmatoarele 2 masini pe care le-am avut in anul respectiv le-as fi pastrat (golfu sau allroad-ul) nu as mai fi fost nevoit sa le platesc impozitul caci odata ce platisem 2000 lei impozit la auto, suma respectiva acoperea alta masina cu motor de 3L pe anu respectiv sau mai multe cu motor inferior. Deci din ce inteleg s-a modificat asta. Oricum mi se pare de kkt ca nu poti sa primesti banii respectivi inapoi de la stat odata ce vinzi masina.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Chestia asta este valabila pentru bunuri imobile de cativa ani buni. Orice teren/casa/ap vinzi trebuie sa ai certificatul fiscal pe 0 fara datorii - indiferent ca tu vinzi in februarie, august ori decembrie platesti pe tot anul.

 

Acum vad ca e valabil si la bunuri mobile, te afecteaza pe tine ca si vanzator, pentru cumparator e boierime mai ales daca va lua o masina cu motor mare :).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.