Jump to content

Masini puse la vanzare in Romania


Bartolomeus

Recommended Posts

Eu ti-am dat minus pentru afirmatia: "Are DPF-ul anulat, mai are rost sa vrei sa o testezi? :thumbsup:"

 

Am avut masina cu DPF-off, MYX are DPF-off si probabil multi altii de pe forum. Nu sustin ideea dar sa zici ca nu mai ai ce testa la ea mi se pare aiurea. Pana la urma se poate pune DPF la loc, cu tot cu soft pentru o suma decenta. DPF-urile de pe M47 se gasesc si noi la preturi bune. :thumbsup:

  • Like 4
  • Downvote 7
Link to comment
Share on other sites

Eu unul as vrea cand cumpar o masina sa fie cat mai stock, fara dpf off si softuro de putere. Voi nu? Adica atunci cand luam masini din Ghermania le luam stock si cand le vindem noi le dam modificate . E optiunea fiecaruia ce face cu dpf ul insa si sa sariti cu minusuri ca la gradinita, e de ras. Nu ca ar conta minusurile, ca astea am observat ca se dau la greu fara argumente. Pe de alta parte masina merita testata, ca poate e in stare optima insa respectivul n-a avut bani de un dpf nou si a adoptat metoda romaneasca la indemana. expertii forumului insa sutn stapanii + si - :))
  • Like 5
  • Downvote 9
Link to comment
Share on other sites

expertii forumului insa sutn stapanii + si - :))

E un forum, fiecare are dreptul sa-si exprime opinia cum vrea in limitele bunului simt. De aceea exista + si - acolo. Nu e nimeni obligat sa-si argumenteze alegerea. De altfel sunt numeroase posturi si cu +. Uite de exemplu postul lui RaYn3 cate plusuri are si ce argumente a adus el de ce ar evita masina respectiva.

Hai totusi sa nu o dam in offtopic sau sa aruncam iar cu noroi in "romani" si "metodele romanesti".

Edited by Gizmo.
  • Like 4
  • Downvote 3
Link to comment
Share on other sites

Da asa e, am uitat ca e plin de domnisoare pe forum, sa nu vorbim de "metode romanesti". Din partea mea puiteti sa dati 1000 de minusuri, sunt irelevante, eu macar mi-am argumentat posturile, chiar daca nu e nevoie dupa cum spui tu. Si nici nu am fost offtopic, reciteste ce am scris, Mersi
  • Like 2
  • Downvote 8
Link to comment
Share on other sites

Ce vrei sa mai testezi la ea? :frantics: Frumusetea, sau cum arata? :getlost:

 

Are DPF-ul anulat, mai are rost sa vrei sa o testezi? :thumbsup:

 

 

Pai...daca aveai dpf pe masina si ti se infunda 90% il dadeai jos + soft, ori 10% il duceai la curatat ca 100% nu cumparai altul nou.

  • Like 3
  • Downvote 4
Link to comment
Share on other sites

Mai bine te ai gandi cate masini circula pe strazile noastre sudate,facute din 2 una sau rasturnate.Si mai nou se practica si prin germania treburi de astea.Pana la proba contrarie are doar dpf off.....mai are mult pana e "epava".Chiar nu inteleg ce avea e60 ul ala....vai ca e stramb,ca are fum pe toba,ca e stramba toata.E o masina care a costat 50.000E....si care ti o vinde omul la 8000 sau cat era acolo ca nu mai stiu.Ca scaunul e rupt,ros....ma mir ca nu a zis vreo unul ca miroase si urat in ea.....doar din poze.Si chiar sunt curios cati de aici de pe forum cand au avit probleme cu filtru de particule ce masuri au luat..... Edited by FunnyMan
  • Like 2
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

Mai bine te ai gandi cate masini circula pe strazile noastre sudate,facute din 2 una sau rasturnate.Si mai nou se practica si prin germania treburi de astea.Pana la proba contrarie are doar dpf off.....mai are mult pana e "epava".Chiar nu inteleg ce avea e60 ul ala....vai ca e stramb,ca are fum pe toba,ca e stramba toata.E o masina care a costat 50.000E....si care ti o vinde omul la 8000 sau cat era acolo ca nu mai stiu.Ca scaunul e rupt,ros....ma mir ca nu a zis vreo unul ca miroase si urat in ea.....doar din poze.Si chiar sunt curios cati de aici de pe forum cand au avit probleme cu filtru de particule ce masuri au luat.....

 

 

Eu l-am curatat si am peste 40k de atunci. Cost: 700 RON :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

E frumoasa culoarea, asa am cautat si eu insa nu am gasit ce voiam pe culoarea asta si pana la urma am luat argintiu. Cred ca e b49 mineral grau. In primul rand verifica km daca ti-a dat vin-ul. In al doilea rand, verifica bine cutia de transfer si cea de viteze. Altfel, arata bine si e dotata. Si pretul mi se pare mic, ca sa nu zic suspect de mic.
Link to comment
Share on other sites

Eu ti-am dat minus pentru afirmatia: "Are DPF-ul anulat, mai are rost sa vrei sa o testezi? :thumbsup:"

 

Am avut masina cu DPF-off, MYX are DPF-off si probabil multi altii de pe forum. Nu sustin ideea dar sa zici ca nu mai ai ce testa la ea mi se pare aiurea. Pana la urma se poate pune DPF la loc, cu tot cu soft pentru o suma decenta. DPF-urile de pe M47 se gasesc si noi la preturi bune. :thumbsup:

 

 

DPF-ul ala e pus acolo pentru sanatatea noastra...

Ar trebui sa fii pedepsit corespunzator daca il anulezi. Confiscare masina, amenda, puscarie, etc.

  • Like 6
  • Downvote 6
Link to comment
Share on other sites

DPF-ul ala e pus acolo pentru sanatatea noastra...

Ar trebui sa fii pedepsit corespunzator daca il anulezi. Confiscare masina, amenda, puscarie, etc.

 

Vei fi batut cu p*** de magar!

Nu mai fiti asa tragici,pana la urma 80-90% dintre masinile de pe strazi nu au acest filtru.

  • Like 2
  • Downvote 5
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.