Jump to content

Masini puse la vanzare in Romania


Bartolomeus

Recommended Posts

Probabil adusa din Canada, ca are bordul in mph, insa nu are “semnalizarile” pe lateral fata, cum au cele din SUA. Sau a fost lovita in fata si reparata cu piese de Europa.

Dar are garantie pana in octombrie si poate fi prelungita, cica...deci nu ar trebui sa coste prea mult.

Edited by MikeOnline!
Link to comment
Share on other sites

Am fost sa vĂŁd masina dar fiind habarnist in domeniu nu am o pĂŁrere exactĂŁ.

Ce pot spune cĂŁ mi s-a pĂŁrut suspect e bordul in mile, acul de la temperaturĂŁ ulei a fluctuat prea mult ĂŽntr-o perioadĂŁ scurtĂŁ dupa ce a accelerat mai tarenu știu dacĂŁ e normal) temperatura era afișatĂŁ ĂŽn F - a fluctuat de la "ora" 12 la 10.

Are o singura cheie.

A acceptat test la orice reprezentanțĂŁ(urmeazĂŁ sĂŁ ĂŽl facem) și tot spunea cĂŁ dacĂŁ avea o problema o rezolva pânĂŁ acum pe garanție. Dar presupun cĂŁ istoricul nu se poate vedea dacĂŁ ĂŽntr-adevĂŁr este din state sau Canada.

Link to comment
Share on other sites

Probabil adusa din Canada, ca are bordul in mph, insa nu are “semnalizarile” pe lateral fata, cum au cele din SUA. Sau a fost lovita in fata si reparata cu piese de Europa.

Dar are garantie pana in octombrie si poate fi prelungita, cica...deci nu ar trebui sa coste prea mult.

 

Si Canada stiam ca are tot sistemul metric, vad ca si Wikipedia zice la fel:"Cars have metric speedometers and odometers, although some speedometers include smaller figures in miles per hour (mph)

 

Nu prea sunt tari cu mph si volan pe stanga in afara de SUA

 

Intradevar masinile din SUA cu km putini au un risc mare sa fie lovite (de fapt in general masinile f noi, 1-2 ani, si cu km putini vandute de samsari la preturi de masini cu 150-200 mii km au un risc mare sa fie asa)

 

Ai un VIN?

Edited by Liviu3800
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Si Canada stiam ca are tot sistemul metric, vad ca si Wikipedia zice la fel:"Cars have metric speedometers and odometers, although some speedometers include smaller figures in miles per hour (mph)

 

Nu prea sunt tari cu mph si volan pe stanga in afara de SUA

 

Intradevar masinile din SUA cu km putini au un risc mare sa fie lovite (de fapt in general masinile f noi, 1-2 ani, si cu km putini vandute de samsari la preturi de masini cu 150-200 mii km au un risc mare sa fie asa)

 

Ai un VIN?

 

 

Da. wba8e9c55gk648980

Link to comment
Share on other sites

O masina cu dotari asemanatoare in DE pleaca de la 35k in sus. NU exista chilipiruri din astea.

Parerea mea e sa te orientezi spre altceva. 99% masina asta a avut ceva nasol in US.

 

"tot spunea că dacă avea o problema o rezolva până acum pe garanție" - Nu cred ca repr din RO accepta acea garantie. E posibil sa ma insel, dar eu nu cred. Repr din RO nu accepta garatie pentru masinile aduse personal din DE (luate din premium selection). Trebuie sa le aduci prin ei ca sa-ti transfere garatia.

 

P.S. De obicei masinile din US nu au butonul pentru lampile de ceata pe spate. Asta ca sa le identifici mai usor in caz ca vanzatorul ascunde bordul in poze.

Edited by rashpy
  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

pai masina e pomana ce vrei de la ea? la cat e de ieftina merita luata cu ochii inchisi sincer.. va mancati de sub cur si faceti 1000 de verificari la masini mult sub pretul pietei...ce va spune asta?

 

Merita luata cu ochii inchisi, ce conteaza ca ii sar rotile dupa ce o ia. Are cinciar geteu, o poate tine in fata casei sa se uite la ea.:))

  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

pai masina e pomana ce vrei de la ea? la cat e de ieftina merita luata cu ochii inchisi sincer.. va mancati de sub cur si faceti 1000 de verificari la masini mult sub pretul pietei...ce va spune asta?

Tu ori esti troll, ori nu ti se invart rotitele.

Link to comment
Share on other sites

Salutare,

 

Ce pĂŁrere aveți de masina https://www.autovit.ro/anunt/bmw-seria-3-328-ID7Gt24f.html#255f3f6e6f ?

 

Mulțumesc

 

SIGUR are garantie? la alte grupuri, filialele de America nu prea au treaba cu Europa, daramite sa mai transmita si garantia.

Faptul ca e asa ieftina nu e un semn maaaare de intrebare? Cum naiba aveti de gand sa ii dati lui SABIN 25,000 euro?

Link to comment
Share on other sites

asta-i tare de tot : https://www.autovit....html#8fa58fafd5

 

 

31/10/2016 REGOLARE 335200

 

Pai e masina de bossi, full full full.

 

Ce parere aveti de acest BMW E90? Merita ?

https://www.autovit....orm#xtor=SEC-81

 

Abia se vinde un e90 lci cu 8000 si ceva. Daca tu crezi ca merita e90 din 2006 cu 7000, cu "doar" 216 mii km, ramane tu sa decizi. :))

  • Like 3
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.