Jump to content

Masini puse la vanzare in Romania


Bartolomeus

Recommended Posts

Si de ce ma rog ar fi trebuit sa ii f9 schimbat distributia pana in 120 mii?

Cum sa para mult mai nene? Daca chiar are kilometrii aia e pretul corect. Desi fara suparare 130 mii km in 6 ani si ceva e cam putin. Insa daca sunt reali km, e pret corect. Normal ca unora li se pare mare ca " cu 15 mii iei f30 din 2012", atata doar ca ala are 200 mii si e chelios.

Normal ca poti avea bulanul sa iei masina la 180 mii si sa mai faci 70 mii cu ea fara probleme, insa de regula cu cat e kilometrajul mai incarcat cu atat riscurile sunt mai mari.

  • Like 2
  • Downvote 3
Link to comment
Share on other sites

km sunt reali. Când a luat-o varmiu din Germania avea 107.000 a fost bmw premium selection. Asta înseamnă că a fost vândută de reprezentanta, stare tehnica ff bună și cu revizia gata făcută de către bmw. Intre timp, în 3 ani varmiu a fscut 21-22 sau ceva de genu în romania cu revizii făcute la an. Distribuția nu e schimbata, e cea originala fsra zgomot de lanț. Eu vreau sa țin masina 4-5 ani și cum eu sunt plecst destul de mult timp fiind navigator, vreau ca prietena care conduce masina cat sunt plecat sa meargă la service dosr pentru revizii și atât. Pt mine a contat f mult sa aibă opțiuni cat mai multe și km cat mai putini și cam asta am găsit. App, jentile de iarna bmw di cauciucurile de iarna runflat mai fac 1000 euro. Oricum am nevoie de ele și trebuia sa le cumpăr având în vedere ca fffffff puțin iti vând masina cu 2 seturi de jante și cauciucuri

Edit: revizia o are făcută acum 3000 km, deci doar pun motorina ma urc în ea și plec.

Putin cate puțin și se adună. Cred ca sunt destul de obiectiv spunând ca am dat un preț corect pe ea, nici mare, nici mic.

Edited by staticrzr
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

ce parere aveti de masina din linkul de mai jos?

ma intereseaza si ma duc miine sa o vad.

din ce am vorbit cu vinzatorul ar parea serios...zice ca o are de vreo 3 ani si o vinde pt ca si-a cumparat un E90.

la ce sa ma uit in mod special?

motorul are vreo chichita ceva,vreo piesa care pica frecvent?

 

asta e linkul...

http://www.olx.ro/oferta/vand-bmw-320d-e46-2001-ID6wttu.html#3be1de1ac5

Edited by florin32
Link to comment
Share on other sites

nu prea avem ce analiza... macar un volan sa fi tapitat si el... banuiesc ca la asa bani asa masina. cn stie poate tehnic e mai ok decat estetic

motoarele astea pica pompa de motorina (nu poti depista din timp)... vezi sa nu dea fum rau.. cutia dintra treia baga a 5 f usor si din 5 3... cam astea sunt bubele lor.. etrierii ruginesc si raman blocati.. joaca busca in cardan... cu toata dragostea in poze vad epava de la Costinesti :))) sa mi fie iertat nu m am putut abtine... probabil te incanta TVR1

-cauta una import recent (sta altfel pe roti) la pret apropiat.

  • Like 2
  • Downvote 6
Link to comment
Share on other sites

nu prea avem ce analiza... macar un volan sa fi tapitat si el... banuiesc ca la asa bani asa masina. cn stie poate tehnic e mai ok decat estetic

motoarele astea pica pompa de motorina (nu poti depista din timp)... vezi sa nu dea fum rau.. cutia dintra treia baga a 5 f usor si din 5 3... cam astea sunt bubele lor.. etrierii ruginesc si raman blocati.. joaca busca in cardan... cu toata dragostea in poze vad epava de la Costinesti :))) sa mi fie iertat nu m am putut abtine... probabil te incanta TVR1

-cauta una import recent (sta altfel pe roti) la pret apropiat.

 

Pozele nu reflectă întodeauna realitatea, ba din contră, de cele mai multe ori nu primești deloc ceea ce vezi în poză. Nu toată lumea are telefoane/aparate foto performante și o oarecare cunoștință în Photoshop sau AE.

 

Cel mai bine mergi să o vezi dacă ești din apropiere și-ți faci o părere și vezi dacă merită banii.

Edited by Keepa
  • Like 2
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

A ajuns asta cu "nu sunt samsar" replica zilei. Cu ce te incalzeste ca nu e samsar daca masina e o tarabĂŁ? Mai degraba gasesti masini in stare buna de la un samsar recent adusa decat un gunoi ca asta din poze. Fara suparare dar arata ca o dugheana. Facut anuntul tipic cu "navigatie cu tv", e cireasa de pe tort. La cum arata volanul, mira-m-as sa nu fie veceu masina aia. Acum na, la banii aia ce sa ceri.. desi daca mai pui 1000 cred ca gasesti ceva decent.
  • Like 3
  • Downvote 3
Link to comment
Share on other sites

http://autovit.ro/an...8-ID7GhYFB.html

BMW Seria 1 118 2010 156 000 km Diesel Hatchback

+4 0734411868 // +40 734411868 // +40 734 411 868 // +40 734 41 18 68

WBAUD71020P426001 // P426001

Km din anunt: 156.000 km

VIN CHECK:

30-jan-2013 152.509 km

=> rulaj mediu in Germania: 4.000 km / luna

04-nov-2013 137.157 km

=> rulaj real aproximativ in nov-2013: 185-190k km

 

In momentul de fata masina are cu siguranta peste 200k km reali.

  • Like 4
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Cineva la cluj disponibil sa verifice masina?

Http://www.olx.ro/i2/oferta/bmw-320d-150cp-euro4-navigatie-mare-ID6OSJ0.html

Si ieri am ars motorina aiurea pana la pitesti ca sa vad o epava de e46.

Multumesc.

 

poate este de folos...

capota cu rugina sub nari plus multe ciobituri de la pietre, fel de fel de locuri cu rugina astupate rapid cu ceva vopsea, usa dreapta ruginita pe interior

Ambreaj varza zgomot la apasare cursa foarte scurta,

Diverse batai pe spate, grup, bucse sau esapament, ceva mici batai pe fata

La test drive nu am mai scos masina a fost suficient ce am vazut.....

Link to comment
Share on other sites

BMW 330d xDrive Aut. M Sportpaket *Voll* for 27.900 € at mobile.de: http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/showDetails.html?id=229636753

 

Masina aceasta e de vanzare pe AUTOVIT, cu aceleasi poze la un pret de nimic. Detaliile lipsesc la fel ca si vanzatorul care nu poate fi contactat nicicum. Deci nu merita osteneala.

 

http://autovit.ro/anunt/bmw-seria-3-330-ID7Girjb.html

 

 

 

Urmatoarea a fost de vanzare pe Mobile in jur de doua luni, pentru ca ma tot loveam de ea de cand am inceput sa caut un F30, poate si mai mult. Numarul real de km era undeva pe la 230.000+. Poate ma insel, dar o tin minte dupa jante si culoarea interiorului, fiind putine cu aceasta in jurul acelui pret.

 

BMW Seria 3 320

http://autovit.ro/anunt/bmw-seria-3-320-ID7Giljt.html

Edited by darriusm
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Ce prost mă simt... am cumpărat un F30 din DE cu 180k km reali și alții iau cu 230k îi fac 140k și o vând la noi. Peste 3 ani când vreau să o vând, a mea o să aibă ~215-230k și al ăluia o să aibă ~165-180k, cine o să aibă succes la vânzarea în țară ? El, desigur, km mai puțini. Edited by Keepa
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.