Jump to content

Masini puse la vanzare in Romania


Bartolomeus

Recommended Posts

poate daca i-ar reclama cineva la politie,facand dovada asa cum ai facut-o tu si poate luand de la neamt VIN-ul si aratand politiei ca e acelasi cu cel al ordinarului roman.

Link to comment
Share on other sites

Sunt in cautare de CLS diesel si am vazut aceasta speta intamplator ... Mi-a stricat ziua , seara ..... tot .... si cheful de cautare pe auovit

Acest ordinar e clar ca pe potentialii sai cumparatori ii cosnidera niste idioti , crezand ca este foarte greu sa se uite pe mobile de

Edited by Vision335
Link to comment
Share on other sites

Foarte tare, este mai ieftina adusa in Romania. A dat 16500 fara tva, a dat km, a mai pus cateva luni la data de fabricatie si gata, castiga 2000 euro. Din pacate statul roman nu face nimic impotriva celor care procedeaza asa si sunt cu miile. Se vaita ca nu au bani de pensii insa astia fraudeaza statul cu sute de milioane de euro. Sunt firme care au miliarde de dat la stat (tva) si le baga in faliment sau le vand unor boschetari care nu au nici masa, nici casa. Traiasca Romania !

 

Vision335, daca samsarul era si destept si punea alte poze decat cele de pe mobile, iti luai supermasina !

Link to comment
Share on other sites

In Pitesti sunt pe putin 60 de persoane care fac aceasta afacere. Ma gandesc ca intr-un oras mare sunt mult mai multi. Imagineaza-ti cate masini ca cea din exemplul tau sunt pe internet. Singura ta sansa sa iti iei o masina buna este sa mergi personal si sa o gasesti la neamt, nu in parcuri de turci, iranieni, irakieni, rusi sau romani. Insa o sa o iei mult mai scumpa si cel putin unu dintre prietenii tai o sa spuna: ''Ai luat tzeapa baa, era una din 2008 pe autovit si cu km putini si 19000."
Link to comment
Share on other sites

Sunt in cautare de CLS diesel si am vazut aceasta speta intamplator ... Mi-a stricat ziua , seara ..... tot .... si cheful de cautare pe auovit

Acest ordinar e clar ca pe potentialii sai cumparatori ii cosnidera niste idioti , crezand ca este foarte greu sa se uite pe mobile de

 

nu inteleg ce va place la CLS . :drinks:

Link to comment
Share on other sites

''Ai luat tzeapa baa, era una din 2008 pe autovit si cu km putini si 19000."

 

pana la urma km au efect psihologic , cate din masinile de pe forum nu au peste 300k km de fapt dar apare la bord un nr mai mic . Poate asta e si motivul pt care pica multe piese aiurea si bmw nu e o masina fiabila de fapt .

Link to comment
Share on other sites

In Pitesti sunt pe putin 60 de persoane care fac aceasta afacere. Ma gandesc ca intr-un oras mare sunt mult mai multi. Imagineaza-ti cate masini ca cea din exemplul tau sunt pe internet. Singura ta sansa sa iti iei o masina buna este sa mergi personal si sa o gasesti la neamt, nu in parcuri de turci, iranieni, irakieni, rusi sau romani. Insa o sa o iei mult mai scumpa si cel putin unu dintre prietenii tai o sa spuna: ''Ai luat tzeapa baa, era una din 2008 pe autovit si cu km putini si 19000."

 

Am vorbit cu cineva care transporta masini pe platforma si cand i-am zis ca am de adus o masina, m-a intrebat pe ce firma am cumparat-o, sunt firme din astea fantoma in Pitesti prin care samsarii le iau fara tva. 4 firme de transport din Pitesti mi-au spus ca au trailerele ocupate toate, si e vorba cam de 8 masini de fiecare, cu alte cuvinte numai saptamana asta au incarcat minim 32 de masini pentru cei din Pitesti. Abia am reusit pe saptamana viitoare sa gasesc loc pe trailer.

Edited by WLF
Link to comment
Share on other sites

pana la urma km au efect psihologic , cate din masinile de pe forum nu au peste 300k km de fapt dar apare la bord un nr mai mic . Poate asta e si motivul pt care pica multe piese aiurea si bmw nu e o masina fiabila de fapt .

 

Asupra masinii nu au efect ? Decat psihologic? Oricum, e normal ca un analfabet sa intepe oamenii ?

Edited by Vision335
Link to comment
Share on other sites

 

Asupra masinii nu au efect ? Decat psihologic? Oricum, e normal ca un analfabet sa intepe oamenii ?

 

asupra masinii au clar efect si am spus mai sus ca poate asta e motivul pt care masinile care vin in tara se defecteaza frecvent. De fapt uzura e f mare chiar daca optic arata f bine . .Analfabetul isi face meseria , treaba cumparatorului e sa fie cu ochii in 6 . CA in orice altceva .

Link to comment
Share on other sites

samsaru` de la constanta ataca din nou

http://www.autovit.ro/bmw-320-C22872796.html

 

care e de fapt 318d.

 

fabricata in 2010 si inmatriculata in 2009.

 

in lista de dotari a bifat XENON.

 

si km foarte reali, chiar SOLICITA test :))

Stiu povestea cu samsaru asta de la constanta, dar cum ti-ai dat seama ca e 318d ? daca a modificat el in photoshop 320 ala de pe portbagaj merita o corectie..

 

ZIce ca are navi profi, nu trebuia sa aiba doua sloturi pt cd-uri ?

Link to comment
Share on other sites

Stiu povestea cu samsaru asta de la constanta, dar cum ti-ai dat seama ca e 318d ? daca a modificat el in photoshop 320 ala de pe portbagaj merita o corectie..

 

 

 

Se vede in pozele 5,7 si 9. "d"-ul nu este aliniat cu 320. Este mai jos putin. Deci e clar ca a lipit el 320d in spate. Si la fel a facut si la e90 gri, care era 318 si scria in spate 320d. Asa face el.

 

Un alt indiciu ca nu e 320d este faptul ca a omis sa specifice nr de CP. Asta ca sa o dea la intors cu vrajeli de genul "dom'ne, e motorul de 2000cm cubi... e acelasi motor la ambele, nu e nicio diferenta in afara de soft... etc".

 

Sau merge pe sistemul ca se duce omu`, vede masina, ii place, si trece cu vederea faptul ca are 143hp in loc de 177. Asa daca vezi din start 143 si esti chitit pe 177, nu te mai duci sa o vezi.

Edited by kristal_madness
Link to comment
Share on other sites

Se vede in pozele 5,7 si 9. "d"-ul nu este aliniat cu 320. Este mai jos putin. Deci e clar ca a lipit el 320d in spate. Si la fel a facut si la e90 gri, care era 318 si scria in spate 320d. Asa face el.

 

Un alt indiciu ca nu e 320d este faptul ca a omis sa specifice nr de CP. Asta ca sa o dea la intors cu vrajeli de genul "dom'ne, e motorul de 2000cm cubi... e acelasi motor la ambele, nu e nicio diferenta in afara de soft... etc".

 

Sau merge pe sistemul ca se duce omu`, vede masina, ii place, si trece cu vederea faptul ca are 143hp in loc de 177. Asa daca vezi din start 143 si esti chitit pe 177, nu te mai duci sa o vezi.

 

 

 

Asa ca ce sanse am eu sa-mi vand odorul la un pret corect in fata astora!i-as bate in fiecare zi! http://www.autovit.ro/bmw-318-C22866755.html

Link to comment
Share on other sites

http://www.autovit.ro/audi-a3-C22865759.html

 

Masina este facuta piesa cu piesa de un impatimit al masinilor puternice ,dupa cu vedeti nu prea a pus accent pe interior si exterior dar tot ce inseamna motorizare si parte mecanica sunt comandate piese originale germania si aici ma refer la componente motor sistem de franare turbo etc.Masina in prezent dezvolta 280 cp pe roti .Culoare aleasa masini nu este una tocmai adegvata dar foarte inselatoare in trafic >:)

Masina nu fost alegata pt ca a mers o dama cu acesta bestie pe rotzi :LMAO:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.