Jump to content

Masini puse la vanzare in Romania


Bartolomeus

Recommended Posts

La cate masini sunt la vanzare o exclud direct, nu am un ochi chiar asa bun si trebuie facuta o selectie oarecum... multe nu au motorina de exemplu si le exclud, ma orientez si eu cum pot, ce ar fi sa testez la bavaria cate una in fiecare zi...si oricum toti zic la telefon ca e impecabila etc...ieri m-am intanlit cu unu, nici nu a avut bun simt sa o spele si pe langa faptu ca era zgariata rau si bara statea haisa mai era si bordu luminat ca un pom de craciun!!tu de exemplu sunt sigur te pricepi mai bine ca mine si daca la prima vedere iti pare in regula e ok...si chiar daca te inseli nu pierde nimeni nimic...!

Nu postez in fiecare zi cate 2,3 masini!

Edited by lospa alin
Link to comment
Share on other sites

Multi pun link-uri si intreaba despre o anumita masina. Ar fi mult mai indicat intai sa sune proprietarul si sa vorbeasca cu el, nu cred ca 5 minute pierdute la telefon sunt asa mare paguba.

 

Si apoi sa ne intrebe cum ni se pare, adaugand detalii aflate de la proprietar.

 

Asa, hai sa ne dam cu parerea, o fi nu o fi primul proprietar, masina o fi a unei matuse de a prietenei lui, km sunt reali dar n-are carte service etc. Pierdere de vreme si pentru noi si pentru el.

ai mare dreptate WLF.

maine dau niste telefoane si revin.

Link to comment
Share on other sites

Putin off-topic: La masina asta:

 

http://www.autovit.ro/bmw-x6-C22895712.html

 

nu cumva a gresit putin cu dimensiunile anvelopei de iarna? Cel putin pe spate, in poza, roata arata penibil de disproportionata comparata cu spatele masiv al masinii. Nu trebuia un talon considerabil mai mare? In poza asta se vede mult prea mult loc sub aripa - parca e o camila in papuci...

Nu fac o afirmatie, intreb doar...

Link to comment
Share on other sites

O singura data am fost dus la reprezentanta pentru verificare, si am vandut ceva masini pana acum. :)

 

Am vandut si masina de genul: Merge masina? Merge. Bine, ia banu, pa.

 

nu te mai intalnesti cu vremurile alea:D acum iti descopera si furnicile de sub scaun...

Edited by electrificatoru
Link to comment
Share on other sites

Daca iti iei bmw si nu ai 100e pt un test, e la fel ca si cu impozitu...ca si cu motorina...sa nu mai zic ca un schimb de ulei si filtre e trecut la optiuni...unii sunt caraghiosi...cel putin...

Sigur, pot fi si exceptii si sa nu fie nevoie de test!

Edited by lospa alin
Link to comment
Share on other sites

Guest poleposition

Putin off-topic: La masina asta:

 

http://www.autovit.ro/bmw-x6-C22895712.html

 

nu cumva a gresit putin cu dimensiunile anvelopei de iarna? Cel putin pe spate, in poza, roata arata penibil de disproportionata comparata cu spatele masiv al masinii. Nu trebuia un talon considerabil mai mare? In poza asta se vede mult prea mult loc sub aripa - parca e o camila in papuci...

Nu fac o afirmatie, intreb doar...

 

lol, chiar ca... nu inteleg ce s-a intamplat cu rotile alea, cred ca-s de seria 1.

Edited by poleposition
Link to comment
Share on other sites

Tot astept un 535d si se pare ca e unu pe gusturile mele :D

 

http://www.autovit.ro/bmw-535-C22902383.html

 

Problema e culoarea exterioara, eu il vreau negru, il colantez, dar vreau si portiunile acelea interioare usilor etc. Credeti ca se poate?

 

Stie cineva ceva despre masina asta? Scuze WLF daca te deranjeaza, referitor la postul tau.

Link to comment
Share on other sites

Tot astept un 535d si se pare ca e unu pe gusturile mele :D

 

http://www.autovit.ro/bmw-535-C22902383.html

 

Problema e culoarea exterioara, eu il vreau negru, il colantez, dar vreau si portiunile acelea interioare usilor etc. Credeti ca se poate?

 

Stie cineva ceva despre masina asta? Scuze WLF daca te deranjeaza, referitor la postul tau.

 

Gusturile nu se discuta, are dotari, dar nu o sa intoarca privirile :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Eu sper ca o sa intoarca cu modificarile pe care le fac: pachet M complet, culoarea masinii neaparat negru, stopuri LCI, jante 19", suspensie sport.

 

Nu suport culorile astea maro, gri etc. dar imi place combinatia de culori din interior.

 

Ce dealeri BMW sunt in Rm. Valcea? Daca ar sa fi testez masina acolo.

Edited by Arkandor
Link to comment
Share on other sites

Am vorbit cu cumnatul proprietarului (proprietarul e plecat in strainatate) si mi-a spus ca e fabricatie 09/2005. Din cate stiu start / stop s-a introdus cam in aceea perioada.

 

Nu zic ca nu e frumoasa culoarea :D dar nu e genul meu, mai ales vad ca are pe plafon folie mata, pe care trebuie sa o dau jos.

 

Problema mea, ca nu am gasit, cand se foliaza, folia nu acopera si vopseaua dintre chedere si praguri si stalpi...

 

Se poate acoperii si zonele acelea?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.