Jump to content

Masini puse la vanzare in Romania


Bartolomeus

Recommended Posts

Esti foarte haios. Sper sa te ajute pe viitor:

 

IRADIĂ, iradiez, vb. I. Tranz. și intranz. A trimite, a ĂŽmprĂŁștia raze de luminĂŁ, de cĂŁldurĂŁ etc.; a (se) propaga; p. anal. a (se) rĂŁspândi, a (se) ĂŽmprĂŁștia dintr-un punct central ĂŽn toate pĂŁrțile. Intranz. (Despre radiații) A cĂŁdea pe suprafața unui corp. [Pr.: -di-a] – Din fr. irradier, lat. irradiare.

 

RADIĂ, radiez, vb. I. Tranz. (Jur.) A șterge dintr-un registru, a scoate din evidențĂŁ, a face operația de radiere. [Pr.: di-a] – Din fr. radier.

 

Succes!

Link to comment
Share on other sites

Pentru a solicita radierea unui vehicul, trebuie sa prezentati urmatoarele documente (potrivit art.24 si 25 din Ordinul MAI) :

 

 

 

1.certificat de inmatriculare-original. Daca masina v-a fost furata, este necesara declaratia din care sa rezulte pierderea sau furtul certificatului de inmatriculare.

 

2.placutele de inmatriculare. Daca masina a fost furata, declaratia din care sa rezulte furtul placutelor de inmatriculare)

 

3.cartea de identitate a vehicului (pentru cele inmatriculate dupa 1 iulie 1993)

 

4.fisa de inmatriculare cu viza organului fiscal competent al autoritatii administratiei publice locale, stabilita potrivit legii, ori a certificatului de atestare fiscala

 

5.documente care atesta faptul ca a intervenit una dintre urmatoarele situatii (dezmembrare, export, furt, depozitare in spatiu propriu).

 

6.document de identitate – original si copie

 

7.trei exemplare completate de certificat de radiere

Link to comment
Share on other sites

http://www.autovit.ro/bmw-525-C21021972.html

Din categoria "ai calcat in cacat, ai noroc toata ziua" :frantics:

 

http://www.autovit.ro/bmw-325-C23408514.html

Asta imi place, iar pretul e mai mult decat ok.

Oricum ar fi ia-ti diesel daca mergi mai mult cu masina. Benzina e pentru cei care vor sa fataie masina prin oras si fac 5000-10000km pe an. Eu unul fac peste 10000 si-mi convine diesel. Am avut 520i si ma rupea la consum...nu-mi ajungea un plin pana la Constanta dus-intors...trebuia sa mai bag de 1 mil acolo benzina...acum cu 520d sau 318d ma duc lejer cu juma' de rezervor dus-intors.

Link to comment
Share on other sites

e bine daca ti-ai luat diesel pentru 10000 pe an

economisesti vreo 4l la 100 de km. adica vreo 25 de milioane pe an in 10000 km.

de aia 25 de mil ai in schimb consumabile mai scumpe, o masina mai zgomotoasa si cu posibilitatea de a crapa turbina si injectoarele care sunt foarte ieftine(apropo, la benzina nu au cum sa pice astea, ca nu le are 520i/325i ) :goodjob: . e ok sa dai acest sfat si altora, sa nu fii singur

Link to comment
Share on other sites

Vand BMW E60 525d din 2006 , km 157000 , mai jos sunt dotarile masinii exact asa cum a iesit din fabrica . Se vinde cu doua seturi de jante din aliaj echipate cu anvelope vara -iarna.Masina se poate vedea in Bucuresti .

 

Pret 14500e

 

Vehicle information

VIN long WBANC51040CR34036

 

am gasit anuntul pentru cineva! ceva informatii Mr. Dooh!

 

da corect, masina din link!

Edited by Munteanu
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.