Jump to content

Masini puse la vanzare in Romania


Bartolomeus

Recommended Posts

Orice reprezentanta indiferent de marca, sigur are un adaos consistent, dar din ce am observat la Eurial (reprezentanta Peugeot) toate preturile sunt minim duble, fata de cat ar trebui sa coste.

 

La BMW, unele preturi sunt acceptabile, dar sunt si cazuri de adaos extrem, gen adaos de 400% : :ermm:

Link to comment
Share on other sites

colegi din buzau imi pot da o mana de ajutor sa nu mai fac un drum degeaba acceasta este masina http://www.autovit.ro/bmw-320-C23165656.html va multumesc!!

Pare ok masina. Bine ar fi sa nu fie samsar sau tigan cel care o vinde. Filtru de particule eu stiu ca au toate E90 de cand s-au fabricat din 2005 incoace. DPF au si seria 1 si 5(E60) din 2004.

 

Oricum scrie in actele masinii daca are DPF.

Edited by Andrei_VUV
Link to comment
Share on other sites

colegi din buzau imi pot da o mana de ajutor sa nu mai fac un drum degeaba acceasta este masina http://www.autovit.ro/bmw-320-C23165656.html va multumesc!!

 

Nu sunt din buzau si nici n-am vazut masina dar iti pot spune ca e de minim o luna pe autovit la vanzare.

 

La banii care-i cere pe ea si la ce dotari are n-ar fi trebuit sa stea atat de mult la vanzare.

 

E posibil sa fie buna dar din cele spuse mai sus, ma indoiesc.

 

Succes

Link to comment
Share on other sites

Nu sunt din buzau si nici n-am vazut masina dar iti pot spune ca e de minim o luna pe autovit la vanzare.

 

La banii care-i cere pe ea si la ce dotari are n-ar fi trebuit sa stea atat de mult la vanzare.

 

E posibil sa fie buna dar din cele spuse mai sus, ma indoiesc.

 

Succes

 

 

stiu ca este de peste 1 luna pe autovit, de 2 luni imi caut masina mam saturat de drumuri constanta pitesti ploiesti braila etc la telefon mi se prezinta o situatie , la fata lokului este dezastru,( nu caut masina cu km de pe bord reali pt ca suntem in romania ,caut cv fara probleme majore "avariate etc"/// incerc sa culeg mai multe detali de pe forum etc... sa nu mai dau banii pe drumuri!! multumesc poate e cineva din buzau si stie exact soarta masini http://www.autovit.ro/bmw-320-C23165656.html !!

Link to comment
Share on other sites

stiu ca este de peste 1 luna pe autovit, de 2 luni imi caut masina mam saturat de drumuri constanta pitesti ploiesti braila etc la telefon mi se prezinta o situatie , la fata lokului este dezastru,( nu caut masina cu km de pe bord reali pt ca suntem in romania ,caut cv fara probleme majore "avariate etc"/// incerc sa culeg mai multe detali de pe forum etc... sa nu mai dau banii pe drumuri!! multumesc poate e cineva din buzau si stie exact soarta masini http://www.autovit.ro/bmw-320-C23165656.html !!

 

 

Salutare Alex,

 

Daca vrei, il sun eu pe proprietar in weekend ,cand ajung in Buzau, si apoi iti scriu aici sau te sun sa iti transmit mai departe ce am vorbit cu el. Daca s-ar vedea numarul ar ajuta mai mult.

Sper doar sa nu fie un tigan imputit si borat. Covorasele alea sunt dubioase.

 

Sa imi spui daca vrei sa te ajut.

Edited by MihaiMAN
Link to comment
Share on other sites

Scump. O fi masina "tare" dar pretul e prea de tot...la 18.000 in Germania gasesti motorul diesel nou de 184cp , cuplu pe masura si consum mult mai mic.

 

si cu siguranta tot cu 39k km....sa fim seriosi...iar la dotari asta alba sta chiar foarte bine!

Link to comment
Share on other sites

si cu siguranta tot cu 39k km....sa fim seriosi...iar la dotari asta alba sta chiar foarte bine!

Normal ca nu cu 39k km....cam ~90 - 100k km. La cat mergem noi in Romania cu masinile , ca o iei la 39k sau la 100k e tot cam acelasi lucru , nu faci km multi. Eu fac 10-15k km pe an max si cu drumuri lungi prin tara destule in timpul anului , deci in 5 ani fac max 50-60k km. Si doar n-oi tine masina 10 ani sa fim seriosi.

 

Pentru mine ideal ar fi sa nu tin o masina mai mult de 180k - 200k km.

Link to comment
Share on other sites

Scump. O fi masina "tare" dar pretul e prea de tot...la 18.000 in Germania gasesti motorul diesel nou de 184cp , cuplu pe masura si consum mult mai mic.

tu nu cumva esti cel care a cumparat un e60 de la top cars,sau ceva de genu?mai bine ai verifica masina ta si km.vei avea parte de surprize. :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

cum trebuie sa procedez daca vreau sa cumpar o masina din germania pe firma tatalui meu (din romania)?

 

Din ce am inteles: nu pot achita cash la suma peste 5000EUR, trebuie transfer bancar.

Transferul bancar dureaza 1 zi daca se achita pana la ora 11 la regim de urgenta.

Am nevoie de imputernicire ?

Link to comment
Share on other sites

cum trebuie sa procedez daca vreau sa cumpar o masina din germania pe firma tatalui meu (din romania)?

 

Din ce am inteles: nu pot achita cash la suma peste 5000EUR, trebuie transfer bancar.

Transferul bancar dureaza 1 zi daca se achita pana la ora 11 la regim de urgenta.

Am nevoie de imputernicire ?

Eu am luat o masina din Germania cu 11900 euro cash dar nu pe firma. Nu am auzit ca ar fi vreo restrictie de genul asta. Stiu pe cineva care se duce mereu in afara sa ia masini pe firma si le plateste acolo cash.

Link to comment
Share on other sites

Am inteles.

 

Deci la achizitionarea de pe firma pe firma nu poti achizitiona cash daca depasesti 5000EUR (contabila lui WLF zice 10000EUR), trebuie sa platesti prin transfer bancar.

De asemenea daca nu o iei pe leasing si dai toti banii direct, poti deduce doar 50% din TVA. Daca o iei in leasing poti deduce 100% din TVA.

Edited by flo_sb
Link to comment
Share on other sites

Cunoaste cineva masina asta? http://www.autovit.ro/bmw-520-C23496530.html

Am sunat vanzatorul, a spus ca masina nu are nicio problema tehnica, e inscrisa in 2011, unic proprietar.

E interesat de un schimb cu masina mea din semnatura + diferenta.

Din poze imi par cateva elemente de caroserie revopsite, nu stiu...cunoaste cineva masina?

P.S. omu' se ocupa cu vanzarea de masini.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.