Jump to content

Masini puse la vanzare in Romania


Bartolomeus

Recommended Posts

+1, e senzatie E320, poti sa tii masina aia pana iesi la pensie :frantics:

P.s. am mers cu E220 (taxi) in Ungaria, Austria, Germania, Belgia, Olanda, Italia..e masina preferata a taximetristilor :hyper: . Pana si in Munchen, unde ma asteptam sa vad Bmw-uri in draci, dabia am vazut 2-3 E60 taxi, restul E-class. :thumbsup:

Edited by B-490-RZV
Link to comment
Share on other sites

eu am avut un e320 benzina, am schimbat mai multe decat consumabile ( perne de aer, compresor, niste brate, calculatoare, module, etc si avea vreo 110 mii km )

ce pot sa spun de e-urile alea e ca au suspensie double wishbone ceea ce bmw nu are, tinuta de drum e net superioara. Mi-a placut mai mult decat e65

Edited by Roland
Link to comment
Share on other sites

Ii suspectez p-astia cu autorecuperateleasing.ro de samsarie de ultima speta . Cred ca in spatele numelui sta un mic burtos care aduce masini si le "pregateste" pt piata romaneasca .

Astea fiind spuse , daca iti plac , E-urile astea au o reputatie de tanc . Personal mi se pare ca sufera rau la capitolul spatiu interior , atat ca design cat si ca spatiu volumetric .

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

KIP iti fac o lista pe privat cu masinile care le-am avut daca vrei, nu mint cu nimic. In 10 ani am schimbat destule numai bmw-uri am avut vreo 5. Eu doar mi-am dat cu parerea, nu sunt chiar atat de fiabile pe cat par, mai ales cele in 4-5 cilindri diesel. Benzinarele sunt mai ok, dar daca e cu putine dotari intr-adevar e mult mai fiabila decat celelalte din clasa ei. Insa daca e incarcata cu airmatic si cutii 7g se cam strica.

Legat de spatiu interior poate in spate e mai mic ca in fata aveam impresia ca e mult mai mare decat e60.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

E de bine sau de rau? :)

cum au spus si ceilalti, este o masina foarte buna si intr-adevar confortabila; cam in toata Europa, ca era vorba de UK, Germania, Elvetia sau Italia sau Finlanda am mers cu taxi si masini cu peste 350.000- 400.000 km si care nu isi arata varsta, plus ca chiar si in Romania (cei ce fac curse Brasov-Otopeni de exemplu) pur si simplu nu sunt interesati de alte masini; E220 cdi este suficient de potent (eu am condus un model cu cutie automata , parca schimba o idee mai lent cutia ca la alte marci...parere pur personala), directia orientata spre confort, insa este o masina ff confortabila

Link to comment
Share on other sites

Ii suspectez p-astia cu autorecuperateleasing.ro de samsarie de ultima speta . Cred ca in spatele numelui sta un mic burtos care aduce masini si le "pregateste" pt piata romaneasca .

Astea fiind spuse , daca iti plac , E-urile astea au o reputatie de tanc . Personal mi se pare ca sufera rau la capitolul spatiu interior , atat ca design cat si ca spatiu volumetric .

 

Asa si este, unul dintre asociati e si pe alfaclub, avea vreo 4 bucati Alfa 159, pe care le vindea. Nici vorba de recuperate leasing, erau aduse pana si din Grecia.

Link to comment
Share on other sites

Pai eu am in familie tot e320 benzina luat nou in 2004 varianta avantgarde full. Acum are 210k km si nu s-au schimbat decat consumabile, discuri si placute frana ! Tu cam generalizezi.

 

Eu asa am patit poate am avut ghinion.

Link to comment
Share on other sites

Am condus ocazional un e270 CDI de care nici nu s-a avut grija si mergea super. Era o masina zdravana la care nu am auzit sa fi avut probleme si se tragea de ea nu gluma.

 

Era un avantgarde cutie in 6 trepte si 170cp, cei drept cam lenesa.

 

La cat e de mare masina mi se parea totusi cam inghesuita la interior.

Link to comment
Share on other sites

nu stiu la optionale cum e la mercedes, dar motoare si cutii sunt destul de rezistente..

Motoarele cel putin sunt mult mult mai simple, nu au axe cu came variabile, gen VANOS, sau alte variante, VVT si ce se mai foloseste .. sunt relativ mari pentru puterea lor, si asta inseamna ca sunt mai putin solicitate iar cu suspensiile alea intradevar sunt probleme la toate marcile, inclusiv la BMW

Sistemul ala hidropneumatic de la citroen e mult mai fiabil si mai usor de reparat...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Mai exact? Ce ofera Mercedes, iar Audi/Bmw nu ofera? <_<

Cu ce vrei sa incep ? De exemplu haudi si bmw nu ofera trapa panoramica pe sedanuri, iar MB face asta inca dinn 2002 pe w211, si continuand cu w204, w212, w221, w222, si mai sunt si altele.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.