Jump to content

Masini puse la vanzare in Romania


Bartolomeus

Recommended Posts

Am crezut ca sunt eu nebun cand am citit aici ca masina e cheala. E bine ca nu sunt singurul.

Volanul, scaunele si culoarea sunt un dezavantaj, dar asta e. Masina vine cu garantie si e 2011 macar.

Iar km tind sa cred ca sunt reali, presurile au fost probabil doar reciclate de pe alte masini.

 

Intrebasem de masina in sensul ca poate o stie cineva personal.

Cum e cazul F30 328i de pe autovit, care a fost dauna, si acum reparat se vinde cu 24k cu tva.

 

Pentru inceput le-am cerut o oferta de buy back pentru actuala masina, dar am vazut ca nu prea au in oferta masini non-bmw, asa ca ar fi mai complicat.

Multumesc oricum pentru ajutor.

Edited by paul_e88
Link to comment
Share on other sites

Nu e chiar asa. Asa toti care isi iau masini noi sunt tampiti. La second hand sunt alte criterii de selectie care nu se aplica la masinile noi.

 

Wlf, mai e vorba si de liniste si siguranta. Cand cumperi o masina cu 2x.xxx km, te gandesti ca macar 2-3 ani nu ai nici o problema cu ea, ca poti face un concediu in afara linistit samd. Daca iei o masina cu 150-200.000km nu prea ai acelasi comfort. Pentru unii, comfortul ala merita diferenta de bani.

 

Eu as lua-o pasta mai degraba...

http://www.autovit.ro/bmw-318-C29254300.html

Edited by B-490-RZV
  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Gresesti, e cam invers. Daca iei o masina cu 20-30 de mii de km vei trece prin toate problemele pe care masina respectiva le are din fabricatie. Ai observat cate masini noi petrec mult timp in service.

Cand cumperi o masina cu peste 100 de mii de km, in general deja problemele cunoscute au fost deja remediate.

 

N-am nici un comfort cand cumpar o masina fara garantie, cu 20-30 de mii de km.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

eu n-as da 20 mii pe e90 mai ales 318d decat daca ar fi "full extra"

o sa pierzi ff mult la ea din cauza f30-ului.

 

Uita-te si la asta: http://www.autovit.ro/bmw-320-C29266275.html

 

Nu stiu cat e de adevarat cu km dar arata destul de bine-n poze. Cum spunea si cineva inainte cea de la reprezenta la cum arata presurile si scaunele mi-e greu sa cred ca are doar 36k km.

 

Decat 20k pe cea de la reprezentanta mai bine asta poate o scoti la 16k si de 4k ai garantie.(cred ca schimbi si motorul de banii astia in caz de nevoie).

Edited by zaha316
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.