Jump to content

Masini puse la vanzare in Romania


Bartolomeus

Recommended Posts

inteleg doar ca ai un N42 deci stii ce trebuie sa intrebi , masina are linie , important la masinile astea e sa obtii un pret cat mai bun . Asta la ce dotari are si aspect , culoare, nu cred ca merita mai mult de 4500 , doar daca a facut reparatiile capitale de la N42
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Sunt in cautare de e46 FL, buget aprox. 5000 de euro.

 

Un coleg de-al nostru mi-a dat un pm cu masina sa la vanzare: http://www.autovit.ro/bmw-318-C30233902.html

 

Mi-a dat si seria de caroserie, am stabilit pt maine o vizionare. Un ochi mai agil ce zice de poze?

Eu cred ca masina a fost lovita in fata dreapta. (Aparatoarea de noroi este schimbata pe dreapta, si nu este originala pentru ca nu mai are prelungirea aia de cauciuc, dar pe stanga o are)

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Multumesc, dragi colegi!

 

De cand e hotarat ferm cumnata-miu sa ia e46 numai masina lui Myx o am in minte. De-as mai gasi asa ceva acum...

 

Daca cunoasteti vreun e46 FL (motorul sa nu fie mai mare de 2000 cm) in mintile lui, dati-mi de stire

Edited by Cosmin316
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Xenonul in proiectoare in tandem cu bandourile vopsite si geamurile fata sunt un must de unde ma duce cu gandul ca proprietarul e chiar baietas. : :pirate:

Vizionare unde, berceni, crangasi ?

 

 

 

pozele sunt făcute de vechiul proprietar... xenoanele şi folia de pe faţă au fost date jos... bandourile le-am lăsat aşa nu am umblat la ele :) chiar dacă stau în crangasi nu sunt 'colorat' ;)

Edited by pepito86
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Multumesc, dragi colegi!

 

De cand e hotarat ferm cumnata-miu sa ia e46 numai masina lui Myx o am in minte. De-as mai gasi asa ceva acum...

 

Daca cunoasteti vreun e46 FL (motorul sa nu fie mai mare de 2000 cm) in mintile lui, dati-mi de stire

mda Myx4 masina luata cu 6100 k , investit in ea cam 2000 si vanduta cu 5500 . Asta intr-un an , pai sa stii ca era de luat si tot am zis ca merita sa stea pe forum , dar din pacate pe aici sunt doar vanatori de preturi , rar cineva sa aprecieze ,doar cat e halatul :laugh:

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Eu cred ca masina a fost lovita in fata dreapta. (Aparatoarea de noroi este schimbata pe dreapta, si nu este originala pentru ca nu mai are prelungirea aia de cauciuc, dar pe stanga o are)

 

 

maÂşina o am de 2 ani nu am avut nici un accident dar nu pot garanta cĂŁ nu a fost lovitĂŁ ĂŽnainte sĂŁ ajungĂŁ la mine... ĂŽn legĂŁturĂŁ cu apĂŁrĂŁtorile.. acum 2 ierni de la zĂŁpadĂŁ miau cĂŁzut. doar una am mai gĂŁsit Âşi a fost pusĂŁ la service chiar nu Âştiam cĂŁ nu e pusĂŁ bine

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

inteleg doar ca ai un N42 deci stii ce trebuie sa intrebi , masina are linie , important la masinile astea e sa obtii un pret cat mai bun . Asta la ce dotari are si aspect , culoare, nu cred ca merita mai mult de 4500 , doar daca a facut reparatiile capitale de la N42

 

 

 

 

ai mare dreptate :))) nu merit 4500.... mai ales dupã ce am dat 7900 euro pe maºina acum 2 ani plus am bãgat În ea 3500 euro ºi numai pe piese ORIGINALE... eu zic sã mai aºtept 2 ani ºi sã o dau la remat :)))) scap de stresul vânzãrii cea ce numi place deloc mai ales când mã Întâlnesc cu cineva sã vadã maºina În loc sã vadã cã motorul merge bine ºi nu are probleme se uitã cã are o zgârieturã pe aici pe dincolo:))))) din pãcate o maºinã de 10 anii are ºi aºa ceva mai ales când locuieºti În minunatul Bucureºti

Link to comment
Share on other sites

pozele sunt fĂŁcute de vechiul proprietar...

De ce naiba ar baga cineva poze de acum 2 ani la un anunt de vanzare? La cum merge piata la e46 eu zic ca nu e o oferta rea nici 4500. De fapt primul si primul lucru e sa te bucuri ca gasesti pe cineva care sa o cumpere dupa aia cu pretul mai vezi cum e, mai discuti mai negociezi etc.

Bafta la vanzare,faptul ca esti om serios ar trebui sa fie un mare plus pt cumparatori dar totusi niste poze cu masina cum e acum nu ar strica, inca odata nu inteleg cum poti baga anunt cu poze de acu 2 ani. pacat ca nu am niste poze cu masina mea cand era noua, stiam o treaba :))

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

De ce naiba ar baga cineva poze de acum 2 ani la un anunt de vanzare? La cum merge piata la e46 eu zic ca nu e o oferta rea nici 4500. De fapt primul si primul lucru e sa te bucuri ca gasesti pe cineva care sa o cumpere dupa aia cu pretul mai vezi cum e, mai discuti mai negociezi etc.

Bafta la vanzare,faptul ca esti om serios ar trebui sa fie un mare plus pt cumparatori dar totusi niste poze cu masina cum e acum nu ar strica, inca odata nu inteleg cum poti baga anunt cu poze de acu 2 ani. pacat ca nu am niste poze cu masina mea cand era noua, stiam o treaba :))

 

 

 

maºina arata la fel doar cã xenoanele ºi folia au fost date jos... ce e aºa greu de ÎnÞeles ºi ce importanÞã are de când sunt pozele dacã am specificat aceste lucruri? plus de asta preÞul e negociabil.. nu cred cã am exagerat cu preÞul... sunt unii care au preÞuri astronomice la acelaºi model de maºinã.. unu dintre ei avea ºi aici pe forum maºina cu 7800 euro diferenÞa fiind cã el avea barã de M...... Nu judec pe nimeni dar ÎncercaÞi sã nu mai faceÞi preÞul maºini fãrã sã o vedeÞi...;)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

mda Myx4 masina luata cu 6100 k , investit in ea cam 2000 si vanduta cu 5500 . Asta intr-un an , pai sa stii ca era de luat si tot am zis ca merita sa stea pe forum , dar din pacate pe aici sunt doar vanatori de preturi , rar cineva sa aprecieze ,doar cat e halatul :laugh:

 

Si uite a ajuns pe forum.

A cumparat-o un prieten care 2 saptamani a fost super incantat, dupa care si-a adus aminte ca fostul lui Megane 1.5 dci consuma mai putin in oras. A pus un anunt de vanzare in geam si ...l-am luat eu imediat. Masina mi-a placut din primul moment in care am vazut-o. Nu am nevoie de ea, chiar ma incomodeaza (imi ocupa un loc in garaj) dar mi-a placut. Mai are mici chestiuni de aranjat si in rest... se simt banii bagati in ea.

Myx, ai avut grija grozav de ea. Eu am reusit doar sa ii mai adaug un plafon interior negru si ceva ceara pe afara, in rest nu prea mai sunt multe care se pot face la masina asta.

O sa ii fac topic de prezentare sau sa il continui pe cel vechi...

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

Si uite a ajuns pe forum.

A cumparat-o un prieten care 2 saptamani a fost super incantat, dupa care si-a adus aminte ca fostul lui Megane 1.5 dci consuma mai putin in oras. A pus un anunt de vanzare in geam si ...l-am luat eu imediat. Masina mi-a placut din primul moment in care am vazut-o. Nu am nevoie de ea, chiar ma incomodeaza (imi ocupa un loc in garaj) dar mi-a placut. Mai are mici chestiuni de aranjat si in rest... se simt banii bagati in ea.

Myx, ai avut grija grozav de ea. Eu am reusit doar sa ii mai adaug un plafon interior negru si ceva ceara pe afara, in rest nu prea mai sunt multe care se pot face la masina asta.

O sa ii fac topic de prezentare sau sa il continui pe cel vechi...

 

felicitari :goodjob: , ma bucur ca a revenit ,primesti cadou de la mine presurile de vara ale masinii , daca ai nevoie de ele ma contactezi , sunt in stare buna le-am pus la vanzare dar in cazul asta pleaca la tine probono . :thumbsup:

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.