Jump to content

Masini puse la vanzare in Romania


Bartolomeus

Recommended Posts

La fix am primit raspunsul DVs, caci un coleg era in oras si a facut transferul pentru mine in CLuj 2000 euro, deci eu mi-am asumat raspunderea sa vin la intalnire. Acum astept de la dvs acelasi lucru, sa faceti transfer de bani 2000 euro pe numele dvs in Varsovia prin intermediul Western Union. Astept cu nerabdare

 

DSC5547.pdf

 

Daca il ducea capul putin mai mult de atat, printa rahatul asta de document si il scana, asa se vede de la o posta ca e scris pe PC.

Merge modificat si cu OCR -> WORD -> SCAN, dar tot mai trebuie umblat putin prin el.

Link to comment
Share on other sites

Puteam sa facem si pe dreaq, pe jegurile astea n-o sa-i prinda nimeni.

 

ON: http://www.autovit.ro/bmw-318-C30475246.html

 

Vreau sa ma duc diseara sa o vad, masina e in alexandria. Trebuie platita taxa la ea, a fost inmatriculata prin partaj.

 

Cum vi se pare?

Chiar arata bine, mai rupi 200 si te opresti direct la Florin :drinks:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Puteam sa facem si pe dreaq, pe jegurile astea n-o sa-i prinda nimeni.

 

ON: http://www.autovit.r...-C30475246.html

 

Vreau sa ma duc diseara sa o vad, masina e in alexandria. Trebuie platita taxa la ea, a fost inmatriculata prin partaj.

 

Cum vi se pare?

 

in cateva luni poate platesti taxa din nou, ca a fost o lacuna legii sau o interpretare gresita defapt.

Link to comment
Share on other sites

Am niste nalamuri totusi, legate de treaba asta.

 

Cumpar masina, fac contractul de vanzare cumparare, iau fiscal, ma duc la primarie si o declar, platesc impozit.

 

Daca momentan n-am bani sa platesc taxa, pot sa mai circul cu numerele vechi pana fac rost de resurse? ipotetic vorbind.

 

Fiindca eu am vandut o masina prin iulie, care avea taxa recuperata, si am vazut-o acum cateva zile prin oras (din nou) cu numerele mele vechi (masina circula in bucuresti cu nr. de DB).

Link to comment
Share on other sites

Cosmin, nu ai citit ce ti-am scris cand ai expus acu cateva sapt pe topicul asta problema? :)

 

Daca nu iti scrie pe talon "instrainat catre la data de .. " poti circula ani de zile ;). in cazul de fata mergi pe burta poate omul nu stie sa iti scrie (o gramada nu stiu) sau chiar daca iti scrie si nu reusesti sa inscrii masina in alea 30 de zile in caz ca esti oprit zici ca ai uitat talonul acasa (desi multi politisti te iarta pt ca ai depasit alea 30 de zile - sanctiunea e destul de dura, nici macar nu mai ai voie sa pleci cu masina acasa, ti se iau numerele si ai dovada fara drept de circulatie)

Edited by CosminE46
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.