Jump to content

Masini puse la vanzare in Romania


Bartolomeus

Recommended Posts

Da. Fara numar de telefon.

 

Mai are rost sa va explic ce-i cu el? :)

 

 

 

raspunsul care lam primit :

 

Buna ziua,

Am primit emailul dumneavoastra si am vazut ca sunteti interesat de masina mea BMW 320 sedan , fabricatie 2006 pe care o am la vanzare pe internet la pretul de 5500 EURO.

Masina am cumparat-o in 2009 din Germania , tot atunci am inmatriculat-o in Romania unde sunt primul proprietar al masini , in Germania a avut un singur proprietar! Masina se afla in Iasi intr-un garaj , acolo unde eu am domiciliu ! Taxa nu am recuperat-o . Ofer dovada.

Arata si merge perfect,niciodata nu a fost lovita si niciodata nu am avut probleme cu ea la motor sau la cutia de viteze sau alte probleme grave . Am carte service si sunt trecute in ea toate reviziile si cele din Germania si cele din Romania pana in prezent.

As fi preferat sa vorbim toate aceste lucruri la telefon dar din pacate nu am acces la telefon deoarece eu ma aflu in Polonia unde locuiesc de 6 ani si aici lucrez ca soldat angajat in armata Poloniei. Acum sunt intr-un stagiu de pregatire de 6 luni intr-o baza militara si nu avem acces la telefoane, avem doar acces la internet si acesta fiind monitorizat .

Masina o vand deoarece in tara nu mai am pe nimeni , singurul care il aveam in tara era fratele meu care de curand a plecat si el cu sotia sa in America.

Masina o cumparasem pentru fratele meu si pentru cand mai mergeam eu in tara la el, sa am cu ce umbla dar acum el fiind plecat nu ma mai leaga nimic de Romania si din acest motiv vreau sa o vand , nu are rost sa mai platesc impozite si taxe dupa ea daca nu o foloseste nimeni , plus ca ar fi pacat sa stea in garaj sa se strice nefiind utilizata.

Daca sunteti intradevar interesat de masina si vreti sa o cumparati eu pot sa imi iau bilet de avion si sa vin in Romania pentru a incheia vanzarea.

Pentru a pleca din unitate trebuie sa fac o cereere comandantului de parasire de tara si nu am voie mai mult de 6 zile sa stau plecat!

Eu vin in tara sa fac vanzarea masinii, numai daca sunt sigur ca dumneavoastra chiar vreti sa imi cumparati masina si ca aveti banii disponibili pentru acest lucru, nu imi permit sa risc sa imi iau liber din unitate si sa vin in tara doar pentru o plimbare .

Masina, garantez eu ca este intr-o perfecta stare de functionare si ca niciodata nu a fost accidentata. Accept orice fel de test inainte de a face contractul de vanzare cumparare, inclusiv la reprezentanta.

Aveti mai jos toate datele masinii :

 

BMW 320 sedan. 159000km. Diesel, cutia automata, 163 CP. 2000cm3. 4/5 usi, culoare neagra.

Climatronic, salon piele, geamuri electrice, oglinzi electrice, sistem audio, jante aliaj, volan multifunctional, ABS, ESP, Airbag, faruri xenon, halogen, ASR - traction control, alarma, inchidere centralizata, imobilizator, tiptronik-multitronik, autopilot, servodirectie, computer bord, euro3, salon bej, schimbat filtre, ulei, ulei cutie, fara accident, nu bate nu troncane, motorul merge perfect.

 

Daca doriti sa facem aceasta afacere trimiteti-mi un mail pentru a va explica modalitatea prin care putem incheia vanzarea fara niciun fel de probleme pentru amandoi !

 

Cu stima ,

Marcel Parjolea

Link to comment
Share on other sites

I-am scris si eu. Raspunsul exact la fel (de inteles). Am primit mail-ul la 8:19AM si l-am citit acum.

 

Oricum, intrebarea i-am adresat-o pe 7 si mi-a raspuns pe 9, de unde deduc ca s-a bucurat si omu' de weekend. Bravo lui.

 

Ia sa-i captez putin atentia. M-a facut curios.

Link to comment
Share on other sites

I-am scris si eu. Raspunsul exact la fel (de inteles). Am primit mail-ul la 8:19AM si l-am citit acum.

 

Oricum, intrebarea i-am adresat-o pe 7 si mi-a raspuns pe 9, de unde deduc ca s-a bucurat si omu' de weekend. Bravo lui.

 

Ia sa-i captez putin atentia. M-a facut curios.

 

 

 

eu am primit raspunsul la 8:16 ;)si tot pe 7 am dat si eu mail

Link to comment
Share on other sites

Pai continua, zii ca esti de acord, si asa mai departe. Poti sa ii zici ca i-ai trimis si banii. El o sa zica apoi ca s-a dus si nu erau, tu zici domne tre sa fi e o greseala, ma duc sa verific, ii scrii din nou si ii zici da domne intr-adevar e o greseala, ca ai scris numele gresit (de exemplu daca el zice sa trimiti pe numele POP, tu zici ca ai scris din greseala POPA), sa se duca sa mai verifice o data, si il freci asa de mai multe ori. El probabil ca are acte false pe un nume, si ca sa scoata banii va face altele pe alt nume, si cine stie, poate se sesizeaza careva pe acolo de ce vine unu aiurea ba cu un nume ba cu altu etc.

 

Chestia e ca probabil multi cand aud faza, il injura si gata, sunt sanse mari sa puna botu ca tu "ai pus botu" si chiar sa se duca dupa bani.

 

 

IP-ul se poate gasi si daca scrii de pe mobil un e-mail?

Daca da, este un IP "Valabil" de genul , IP-ul se afla in zona "X" ?

 

 

Asta in caz ca individul va cauta IP-ul cu ultimul rand "Show Original" in Gmail, "View Full Headers" in Yahoo Mail "Received: from " .

 

Intreb doar , vreau sa-i dau E-mail.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.