Jump to content

CUM SE SCOT FARURILE


v1per

Recommended Posts

foarte simplu...

ai 4 suruburi de desfacut (tubulara lunga de 8) si le-ai scos

ridici capota si vei vedea 2 suruburi, apoi scoti ornamentul de sub far si vei mai vedea 2 suruburi

desfaci toate suruburile si gata, ai scos farul :twoup:

bafta la surubarit...

Link to comment
Share on other sites

foarte simplu...

ai 4 suruburi de desfacut (tubulara lunga de 8) si le-ai scos

ridici capota si vei vedea 2 suruburi, apoi scoti ornamentul de sub far si vei mai vedea 2 suruburi

desfaci toate suruburile si gata, ai scos farul :twoup:

bafta la surubarit...

si la semnalizari este la fel ? Am vazut pe yourube ca baga o surubelnita pe undeva pe la aripa ...

Edited by v1per
Link to comment
Share on other sites

Salut.

Pentru a scoate semnalizarea inainte (e mai usor de dat jos faru fara) vezi ca ai o gaura in aripa exact deasupra in spatele blocului de la semnalizare.

Daca te uiti atent ai acolo o mica clema pe care o apesi in jos si impingi in fata si iese.

Vezi ca prima data e mai greu ca e intepenita. Eu dupa ce am scos semnalizarile odata merge super ok acum.

Si la far parca ai 4 suruburi. 2 sus si 2 jos putin mai greu de scos.

Eu cand mi-am schimbaat farurile primul l-am scos in 1:30 min al 2-lea in max 20 min.

Bafta.

Link to comment
Share on other sites

Semnalele sunt prinse in niste cleme de corpul farului. Baga mana si tre prinzi, bagi si ochiu ca se vede. Daca nu ai putere in deget, poti baga si o surubelnita.

 

Ce faruri ti-ai luat ?

sunt farurile atasate vezi mai sus .sunt cu lupa si angel eyes

marca: decante 279e

Link to comment
Share on other sites

Semnalele sunt prinse in niste cleme de corpul farului. Baga mana si tre prinzi, bagi si ochiu ca se vede. Daca nu ai putere in deget, poti baga si o surubelnita.

 

Ce faruri ti-ai luat ?

sunt farurile atasate vezi mai sus .sunt cu lupa si angel eyes

marca: decante 279e

 

Poze cu farurile montate

Link to comment
Share on other sites

Semnalele sunt prinse in niste cleme de corpul farului. Baga mana si tre prinzi, bagi si ochiu ca se vede. Daca nu ai putere in deget, poti baga si o surubelnita.

 

Ce faruri ti-ai luat ?

sunt farurile atasate vezi mai sus .sunt cu lupa si angel eyes

marca: decante 279e

 

Poze cu farurile montate

post-36630-1278167433_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Semnalele sunt prinse in niste cleme de corpul farului. Baga mana si tre prinzi, bagi si ochiu ca se vede. Daca nu ai putere in deget, poti baga si o surubelnita.

 

Ce faruri ti-ai luat ?

sunt farurile atasate vezi mai sus .sunt cu lupa si angel eyes

marca: decante 279e

 

Poze cu farurile montate

astea sunt cele vechi si erau matuite , in poza nu prea se vede

post-36630-1278174892_thumb.png

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
astea sunt cele vechi si erau matuite , in poza nu prea se vede

pai si pentru un pahar cu lapte ai aruncat toata vaca ?

 

puteai sa iti schimbi doar sticlele farurilor... astea de-acum arata "intr-un fel"... :twoup:

am tot cautat sticle dar n-am gasit, dar avand in vedere ca am aceste faruri noi cu doar 100 euro la lichidare de stoc zic ca a meritat.

vreau sa le vopsesc interiorul un gri spre negru si se rezolva aspectul .

urmeaza sa-i pun grila mata

post-36630-1280762194_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Sunt urate cu pasiune, n-au ce cauta pe masina. My 2 cents.

 

Iti luai sticle la alea vechi, sau le polishai. Sunt de plastic si mergeau polisate. Ca sa nu mai spun ca nu am vazut inca far aftermarket de bmw care sa bata la fel de bine ca cele originale.

 

In plus, sa vezi cat de repede se vor deteriora in timp. Calitatea materialului e slabuta.

 

Daca iti pui xenoane (nu am retinut daca ai sau nu) in primul rand se vor crapa sticlele in dreptul spotului de lumina, si se vor bomba si deforma, si apoi vor incepe restul belelelor.

Edited by kruger
Link to comment
Share on other sites

Sunt urate cu pasiune, n-au ce cauta pe masina. My 2 cents.

 

Iti luai sticle la alea vechi, sau le polishai. Sunt de plastic si mergeau polisate. Ca sa nu mai spun ca nu am vazut inca far aftermarket de bmw care sa bata la fel de bine ca cele originale.

 

In plus, sa vezi cat de repede se vor deteriora in timp. Calitatea materialului e slabuta.

 

Daca iti pui xenoane (nu am retinut daca ai sau nu) in primul rand se vor crapa sticlele in dreptul spotului de lumina, si se vor bomba si deforma, si apoi vor incepe restul belelelor.

tinand cont de producator si ca pretul lor era 280 euro eu cred ca sunt de calitate buna . luminozitatea acestora este crescuta fata de cele originale, faza scurta ma refer .

plus ca nu vad de ce s-ar crapa deoarece becul xenon nu se incalzesc la fel de mult comparativ cu un bec halogen.

 

Polish am incercat si eu , dar aveau niste crapaturi minuscule si pe toata suprafata farului iar cand era aprins se vedea urat rau.

post-36630-1280767708_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.