Jump to content

Vi se face un cadou...


Romulus

Ce alegeti un E30 sau un E90?  

117 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

  • Replies 99
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Vi se face cadou...o femeie de 20 de ani virgina,si una de 40 de ani virgina...ce alegeti? :blink:)

118250[/snapback]

 

Eu tot E90 zic, 'cause i love gadgets shi evolutzia, dar ideea ta are shi nishte nuantze... :

 

Intradevar, virgina de 20 de ani e buna, bine echipata, tinerica, dar aia de 40 are un milion de surori gemene care au cam aratat meserie la totzi cei care le-au .... :) condus!

Link to comment
Share on other sites

Chiar azi am studiat un E90 in targul din Cluj. Nu exista grad de comparatie cu vreun model anterior. Pana si E46 e ofilit rau de tot, deja nici nu le mai pot aprecia.

118268[/snapback]

 

Si eu asa cred. Si ca design si ca tehnologie si la naiba. BMW-urile sunt facute TOATE de BMW. Chestia asta cu globalizarea ne ofera tot felul de scuze sa le blamam pe cele actuale, dar din fericire, ele sunt tot masinile care ne-au facut sa iubim marca. O lume nebuna...

Link to comment
Share on other sites

Vi se face un cadou. O masina nou nouta, cu 0 km la bord si toate dotarile posibile. Ce alegeti E30-ul sau E90-ul? Motivati. Cred ca va fi interesant de auzit pareri pertinente.

118236[/snapback]

E90;motivul ar fi acela de a conduce o masina de ultima ora,de a avea posibilitatea de a sfruta tot ce au reusit inginerii BMW sa inmagazineze in acest model
Link to comment
Share on other sites

sincer intre un E30 si un E30 M3 aleg E30-ul dar numai ca o a doua sau a treia masina :blink:

118284[/snapback]

 

Alegerea era intre E30 si E90. Cum a aparut E30 M3 aici?

 

[...]

Asta doar din motive de rigiditate...daca ati vazut felul in care se torsioneaza E60 la accident o sa imi dati dreptate!

118287[/snapback]

 

Am vazut si pozele si filmele cu crash test la EuroNCAP. Am vazut si pozele si filmele de la American Insurance Institute. Am vazut si multe masini lovite si cred ca E60 iese super bine din orice ii sta in fata, cel putin din punctul de vedere al pasagerilor, ceea ce conteaza de fapt. Ce vrei sa spui?

 

Am vazut si un E39 lovit de o alta masina pe 5th Gear la 80 km/h si toti pasagerii ar fi fost morti.

 

Deci care e ideea? Sasiul lui E60 e mai rigid decat al lui E39 si are mai multe zone de deformare controlata. Este programat sa se faca varza la impact, ferind astfel pasagerii...

Link to comment
Share on other sites

E90... de fapt anul viitor o sa vand e46-le meu si o sa imi iau e90...:blink: ar mai fi varianta in care mi-as lua e46 facelift in ideea in care as lua un 320i superaccesorizat...

 

revenind la topic e clar ca e90 ar castiga pentru ca este mult mai bun ca masina decat e30 si decat restul BMW-urilor din seria 3... tehnologia integrata, dimensiunile, accesoriile sunt clar mult mai bune si mai avansate... suplimentar e90 se adreseaza soferului de BMW din 2006 deci clar e mai pe gustul nostru si filozofia din spatele lui e mai aproape de ce simtim noi acum si de ceea ce ne dorim noi acum...:)

 

am vazut un e90 in Bucuresti, rosu B- XX - XNA si va spun ca arata incredibil de frumos... o super masina...:)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.