Jump to content

vand volan BMW E46 comenzi


Recommended Posts

deci nu zic ca ma faci prost pe fata .... dar totusi poza din dreapta e masina mea cu volanul meu si NU a trebuit sa fac nici o schimbare sau modificare sau adaptare pentru a monta volanul decat simplul fapt ca am desfacut surubul si l-am strans inapoi ....

 

""Nu prea se potriveste""... nu vreau sa fiu rau... dar din ce surse sti tu ca "nu prea" ???????

Edited by the_rider
Link to comment
Share on other sites

pai are ceva blocajul cu volanul????

 

eu stiam ca blocajul actioneaza direct pe ax....

 

Blocajul e pe spira la E46. Eu ma mir ca a intrat pe spira, axul e la fel la toate, dar spirele sunt diferite, si au niste picioruse care prind volanul ca sa zic asa ca sa il blocheze.

Link to comment
Share on other sites

pai are ceva blocajul cu volanul????

 

eu stiam ca blocajul actioneaza direct pe ax....

 

Blocajul e pe spira la E46. Eu ma mir ca a intrat pe spira, axul e la fel la toate, dar spirele sunt diferite, si au niste picioruse care prind volanul ca sa zic asa ca sa il blocheze.

Link to comment
Share on other sites

cum te-ai astepta sa-ti mearga comenzile pe o masina care nu e prevazuta pentru asa ceva? airbagul nu merge ca nu are .. deci nu stiu daca ar putea merge... claxonul, normal ca merge ... si pentru roco .... fa si tu o diferenta intre un volan de E46 si unul de E36 si daca dupa aia o sa-mi zici ca tot de E46 e mai mare ... ma mut in padure !!!!!

 

in rest cum ziceti voi ...:twoup:

Edited by the_rider
Link to comment
Share on other sites

Guest poleposition

este ciudat cum ai reusit asta, ca eu pe vremea cand aveam E34, am incercat mai multe volane - de e34 si e36 cu airbag - si nici unul nu s-a potrivit.

 

Nici la mine nu exista airbag, iar axul meu s-a dovedit a fi mai subtire decat gaura din centrul volanelor incercate, alea cu air-bag. Nu s-a potrivit nici unul si am cumparat vreo 3 diferite.

 

Apoi, sistemul de contact era diferit, in ceea ce priveste claxonul, eu aveam cu un soi de cui care facea contact iar celelalte aveau alt sistem parca, apoi mai era si o piedica de plastic care nu se potrivea, in fine, nimic nu se potrivea de fapt.

 

Deci cu atat mai putin cred ca se potriveste plug & play unul de e46.

Edited by poleposition
Link to comment
Share on other sites

Arata ca nuca-n perete pe E36 !

 

 

zici ca volanul meu e ca nuca in perete dar vopseaua de la masina ta zici ca e bestiala ???? :twoup: :) :)

Imi pare rau ca te-a suparat replica mea dar asa e ! DAca masina nu a fost facuta cu asa volan de ce sa pui ? Nici airbag nu are comenzile de forma si arata prea modern pentru bordul de E36. Volanul de M3 M5 de care vorbeste roco ar fii cel mai indicat.

 

 

Vopseua de pe masina mea e veche de 14 ani dar se tine bine si mi se pare bestiala culoarea ! La timpul potrivit o voi vopsii dar nu cred ca te priveste.

Link to comment
Share on other sites

ma bucur foarte mult si imi place sa va vad ca va enervati si dati niste replici foarte rapide ..... prin asta ma intelegeti si voi cum ma ma simt eu .....

 

EU VREAU DOAR SA VAND UN VOLAN .... restul e problema voastra ce faceti cu el ....

 

Pff...la ce noapte am avut, e bine cĂŁ n-am zis trompetĂŁ sau tit-tiittt ! :) :twoup:

 

credca corect e : clancsonul !!!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.