Jump to content

BMW (e36) , 318i / 1992


Fan4BMW

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Sincer nu am schimbat cine stie ce in bani aia...dar ma batea gandu sa iau un 2.5 sau 2.8 ador mersul sportiv dar nu imi dadea nimeni garantia ca ma tineau mai mult de 3 luni ca motorul asta..am schimbat urmatoarele in bani aia...

 

1.Segmenti motor

2.Semeringuri Supape

3.Garnitura Chiulasa

4.Garnitura Admisie

5.Garnitura Evacuare

6.Bujii

7.Kit Distributie

8.Curea Alternator

9.Curea pompa apa

10.Ulei Motor

11.Filtre

12.Antigel + Apa

13.Pompa apa

14.Termostat

15.Cuzineti biela set

16.Set Cuzineti palier

17.Set suruburi chiulasa

18.Vascocuplaj

 

mai multe pe viitor cum am si eu fonduri...

 

ce mai trebuie sa cumpar

 

19.parbriz

20.pompa benzina

21.radiator cu tot cu vas

22.mp3 auto

23.lame stergatoare

24.pompa servodirectie

25.fete usi

26.interior sport piele

27.vopsea noua portocalie + negru

28.kit m3 exterior / interior doar vizual fara motor.

 

vreau sa pun tot pe ea nou nu vreau sa ma complic cu shroturi si asa masina e din 92 antichitate

Edited by Fan4BMW
Link to comment
Share on other sites

sunt multumit de el de ce sa mai dau 400 euro pe alt motor sa mai bag 400 si in ala cand pot sal tin pe asta nu ma duc la curse o fac pentru mine nu e de vanzare ca sa zic ca am bagat mult in ea sa o vand e o masina de zi cu zi pentru mine e perfect 1.8 ori cum ma gandeam si eu ti am zis valentin la un 2.5 , 2.0 minim dar ma am razgandit
Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

sunt multumit de el de ce sa mai dau 400 euro pe alt motor sa mai bag 400 si in ala cand pot sal tin pe asta nu ma duc la curse o fac pentru mine nu e de vanzare ca sa zic ca am bagat mult in ea sa o vand e o masina de zi cu zi pentru mine e perfect 1.8 ori cum ma gandeam si eu ti am zis valentin la un 2.5 , 2.0 minim dar ma am razgandit

Unde ai avut-o in service , ca si eu sunt din resita, am acelasi motor, doar ca e din 05.93 masina.

Poate ne vedem prin resita sa schimbam o vorba.

Numa bine si bafta.

Edited by bynf
Link to comment
Share on other sites

sunt multumit de el de ce sa mai dau 400 euro pe alt motor sa mai bag 400 si in ala cand pot sal tin pe asta nu ma duc la curse o fac pentru mine nu e de vanzare ca sa zic ca am bagat mult in ea sa o vand e o masina de zi cu zi pentru mine e perfect 1.8 ori cum ma gandeam si eu ti am zis valentin la un 2.5 , 2.0 minim dar ma am razgandit

 

gasesti cu 500 E 2,5 in mintile lui fara sa mai trebuiasca bagati banii, zic motor complet cu tot ce iti trebuie.

 

diferenta de consum nu e asa mare, o poti folosi ca masina de zi cu zi

Link to comment
Share on other sites

Unde ai avut-o in service , ca si eu sunt din resita, am acelasi motor, doar ca e din 05.93 masina.

Poate ne vedem prin resita sa schimbam o vorba.

Numa bine si bafta.

Nu am avuto la un service daca pot sa zic asa am avuto la 2 baieti care se ocupa cu asa ceva , dami add pe messenger fant0ma@ymail.com vb mai multe acolo..

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ala nu e motor de 1,8.Am si eu dar e 1,6 M40 cu curea de distributie.Multi bani ptr repatatie.Mai bine cautai alti meseriasi,cam multe piese schimbate.

Of of of , daca taceai filozof ramaneai , ce treaba au piesele cu meseriasi ?

 

Sincer nu am schimbat cine stie ce in bani aia...dar ma batea gandu sa iau un 2.5 sau 2.8 ador mersul sportiv dar nu imi dadea nimeni garantia ca ma tineau mai mult de 3 luni ca motorul asta..am schimbat urmatoarele in bani aia...

 

1.Segmenti motor

2.Semeringuri Supape

3.Garnitura Chiulasa

4.Garnitura Admisie

5.Garnitura Evacuare

6.Bujii

7.Kit Distributie

8.Curea Alternator

9.Curea pompa apa

10.Ulei Motor

11.Filtre

12.Antigel + Apa

13.Pompa apa

14.Termostat

15.Cuzineti biela set

16.Set Cuzineti palier

17.Set suruburi chiulasa

18.Vascocuplaj

 

mai multe pe viitor cum am si eu fonduri...

 

ce mai trebuie sa cumpar

 

19.parbriz

20.pompa benzina

21.radiator cu tot cu vas

22.mp3 auto

23.lame stergatoare

24.pompa servodirectie

25.fete usi

26.interior sport piele

27.vopsea noua portocalie + negru

28.kit m3 exterior / interior doar vizual fara motor.

 

vreau sa pun tot pe ea nou nu vreau sa ma complic cu shroturi si asa masina e din 92 antichitate

 

De atunci de cand am postat i am schimbat si parbrizul cu unul nou nout ,i am luat mp3 nou , instalatia electrica refacuta de la 0 , montat inchidere noua cu cheii de e46 cele facelift , sau luat lame stergatoare si multe altele , brate noi complect echipate , in interior sau reprins fetele de usi cu cleme noi , sonda de marsalier si multe multe altele o sa revin cu poze zilele astea

Link to comment
Share on other sites

Basculezi ceva banuti la batranica... sunt curios cum o sa iasa ...vad ca esti pus pe fapte mari. Asteptam poze :p.

Din pacate nu am atatia banuti pe cati as vrea eu multumesc mamei mele pe aceasta cale care ma ajuta foarte mult financiar in intretinerea si "cresterea" pisicutei , sper ca in viitor sa iasa asa cum visez eu , kit m si "alte chestii rare" estetic momentan este aceasi doar semnalele sunt altele ce sa schimbat sa schimbat mai mult pe parte mecanica / functionare acum vreau sa incep si cu partea estetica exterioara si interioara bineinteles

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.