Jump to content

Hai sa ne prezentam si noi.


bknight73

Recommended Posts

Masina mea. Deocamdata pun cateva poze, mai multe maine ca mi s-a terminat bateria....

Si DA! Inmatriculata in BG cu acte in regula. Nu de alta dar nu vreau sa dau statului roman o caruta de bani!

 

http://img401.imageshack.us/img401/4035/68583992x.th.jpg

http://img248.imageshack.us/img248/8418/93609320.th.jpg

http://img517.imageshack.us/img517/4615/29226616.th.jpg

 

 

DETALII MAI TARZIU! AM PLECAT SA MAI DAU O TURA :) :twoup:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 87
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Trebuie sĂŁ fii nebun sĂŁ plĂŁteÂşti taxĂŁ de primĂŁ ĂŽnmatriculare pentru o motorizare de genul acesta.

 

Varianta cu Bulgaria e mult mai ok.

Am castigat si un proces pentru o taxa de inmatriculare dar pentru alta masina. O sa castig si pentru asta ... dar le bag cheltuieli de judecata mai mari. Sa-i satur. :twoup:

 

Impozitul pe an e undeva la 100-150 de eur. Pe prietenul meu (asa am cumparat-o - inmatriculata pe firma lui si era masina lui) l-a costat 500 de eur cu tot cu asigurare si ver tehnica.

 

Toate masinile mele (adica 3) sunt inmatriculate pe BG. Pe viitor am sa imi mut si firmele pe BG (fac doar puncte de lucru fara personalitate juridica in RO) pentru ca JIGODIILE CARE SUNT ACUM LA PUTERE NU MERITA NICI UN BAN! Prefer sa dau la Bulgari 10% din venitul net decat sa isi bata statul roman joc de mine!

Nu sunt nici pro Geoana nu sunt nici Pro Antonescu... nici Pro Diaconescu! Sunt doar anti Base. ATAT! Deocamdata.

Edited by bknight73
Link to comment
Share on other sites

daca ai inmatriculat-o deja pe BG cum faci sa-i dai in judecata? da' pt impozite poti sa-i dai in judecata? :twoup:

Pai nici la prima masina nu am platit taxa. BG e in UE si ca atare are acelasi regim de taxe si impozite ca si Germania si restul de tari. Mai putin RO.... ca noi suntem mai ... smecheri...

Idiotii de la guvernare nici pana acum nu si-au dat seama ca cele 6000 de masini (6001) inmatriculate in BG pentru evitarea taxei de poluare aduceau mai multi bani la buget daca erau inmatriculate in RO.

Link to comment
Share on other sites

Ăn mod normal, nici ĂŽn Bulgaria n-ar trebui sĂŁ fie vreo taxĂŁ pentru cĂŁ este ĂŽn Uniunea EuropeanĂŁ.

Hai sa nu punem la zid bulgarii ca la urma urmei orice masina indiferent de motor are taxa 200 de euro la ei,pe cand in RO stim noi mai bine cum stam cu taxele

Link to comment
Share on other sites

Gândeşte-te că ĂŽn alte ţări nu te costă nimic dacă vrei să imporţi o maşină din Uniunea Europeană ĂŽntr-o altă ţară din Uniunea Europeană.

 

Ei doar au fost mai şmecheri decât cei din guvernul României, dar nu corecţi.

Edited by Ciupanezu
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.