Jump to content

vand e39 520d


BN27USD

Recommended Posts

frate eu am faruri hella originale cu xenon pe faza scurta. si nu ma mir deloc. unu l-am schimbat pe casco acum 1 an jumate si a fost in jur de 1000 de euro. cu 50 de euro poate ai tu pe dacia 1300. daca masina nu avea xenon cum sunt modelele de pana in 2000 eu nu ii puneam chinezarii. imi place sa fie totul original pe masina. daca nu ar avea xenon de ce cand am comandat farul pe original mi-a venit cu angel-eyes si xenon pe faza scurta in cutie originala bmw ? Edited by bmwseria520d
Link to comment
Share on other sites

Omu se pare ca e batut in cap....masina nu a avut xenon din fabrica , trebuie sa iti spuna tot forumul sa intelegi si tu...are reglaj la faruri in bord, la xenon original nu exista asa ceva....plus ca nu are instalatie de spalat farurile...iar in legatura cu masinile pana in 2000 stai linistit ca au si alea xenon doar ca sunt faruri prefacelift, dar de unde sa stii tu... Edited by 77NFS
Link to comment
Share on other sites

in primul rand vreau sa ii multumesc lui 77NFS pentru insulta. am luat butonul de reglaj faruri de pe masina ( nu mai exista ) si i-am pus si sprituioare la bare cum zice userul nostru ex 0r cistu. deci acum nu mai aveti ce zice. sunt in regula. Edited by bmwseria520d
Link to comment
Share on other sites

in primul rand vreau sa ii multumesc lui 77NFS pentru insulta. am luat butonul de reglaj faruri de pe masina ( nu mai exista ) si i-am pus si sprituioare la bare cum zice userul nostru ex 0r cistu. deci acum nu mai aveti ce zice. sunt in regula.

bine frate ai de toate.acu lasa omu sa-si vanda masina

Link to comment
Share on other sites

Am cautat-o 4 zile (+2 drum) si crede-ma ca am verificat jumatate de germanie si peste 20 masini (inclusiv e46) dar nu am gasit decat "petarde" , lovite si refacute, cu peste 300000 km (sau 150000 dar fara carte service).

 

Deci in vreme ce toti samsari merg si aduc petardele, tu ai stat 4 zile acolo si ai batut juma de germania ca sa ne aduci noua o masina buna! Respect!

 

(eu am fost sa iau masina pt MINE si nu mi-am batut capu atata...)

Link to comment
Share on other sites

Da , am cautat o masina buna , pentru ca am cumparat-o pentru mine. Vreau sa o dau pt ca am fost (si inca sunt ) nemultumit de demaraj. Probabil ca motorul de 2500 cu 163 de cai isi face treba mult mai bine , dar nu mi-am permis sa dau vreo 2000 de euro pe taxa si 900 de ron impozit anual (poate treceam peste partea cu impozitul daca gaseam ceva bun in tara , dar nu am gasit ; cel mai aproape a fost un 525 la 6400 euro, chiar din sibiu dar nu ne-a lasat proprietarul sa mergem in proba. pt mine a fost dubios, masina nu avea carte service la aprox 200000km, a fost si vopsita in fata iar proprietarul zicea ca nu si nu si nu ... in fine nu are rost sa intru in detalii ca am umblat mult prin targurile de aici sa caut o masina buna)

Da , masina costa cam mult pentru cineva care a fost in targuri si a vazut la pret de 6500 sau chiar mai putin, dar pretul pe care il cer e pretul care l-am dat eu pe masina in Germania+ cheltuieli (si pot sa il dovedeesc cu facturi) .

Masina o inmatriculez zilele astea , azi am platit taxa de poluare 1260 euroi, si o pastrez pentru mine decat sa o dau cu mai putin decat am luat-o.

Nu afirm ca are xenon din fabrica, asta ca sa evit lungile discutii care s-au purtat mai sus.

Bafta tuturor

Link to comment
Share on other sites

Da , am cautat o masina buna , pentru ca am cumparat-o pentru mine. Vreau sa o dau pt ca am fost (si inca sunt ) nemultumit de demaraj. Probabil ca motorul de 2500 cu 163 de cai isi face treba mult mai bine , dar nu mi-am permis sa dau vreo 2000 de euro pe taxa si 900 de ron impozit anual (poate treceam peste partea cu impozitul daca gaseam ceva bun in tara , dar nu am gasit ; cel mai aproape a fost un 525 la 6400 euro, chiar din sibiu dar nu ne-a lasat proprietarul sa mergem in proba. pt mine a fost dubios, masina nu avea carte service la aprox 200000km, a fost si vopsita in fata iar proprietarul zicea ca nu si nu si nu ... in fine nu are rost sa intru in detalii ca am umblat mult prin targurile de aici sa caut o masina buna)

Da , masina costa cam mult pentru cineva care a fost in targuri si a vazut la pret de 6500 sau chiar mai putin, dar pretul pe care il cer e pretul care l-am dat eu pe masina in Germania+ cheltuieli (si pot sa il dovedeesc cu facturi) .

Masina o inmatriculez zilele astea , azi am platit taxa de poluare 1260 euroi, si o pastrez pentru mine decat sa o dau cu mai putin decat am luat-o.

Nu afirm ca are xenon din fabrica, asta ca sa evit lungile discutii care s-au purtat mai sus.

Bafta tuturor

Link to comment
Share on other sites

pai mai bine o pastrezi daca nu vrei sa iesi in pierdere. Masinile bjne costa si dincolo. Dar cum, de obicei, se aduc alea mai naspa, lumea crede ca toate sunt ieftine. Chiar si tu pleci de la o prejudecata: masinile revopsite au fost lovite. Eu vreau s-o vopsesc pe a mea ca e matuita si ciupita toata. Ironia e ca daca o vopsesc ii SCAD valoarea...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.