Jump to content

schimb jante 17 cu jante 15


mircealex

Recommended Posts

Am eu un set pe 15 in stare perfecta , cauciucuri mixte rulate in Romania aprox 4k km(au fost aduse din Germania).Nu le mai folosesc pt ca am pus jante r17 pe masina mea..

 

Pun si o poza reala cu ele sunt style 32.Precizez ca sunt fara defecte sau zgarieturi (ma refer la zgarieturi mari nu cele de la o pietricica din asfalt)....

Link to comment
Share on other sites

dupa cum vezi jantele is originale si mie imi plac foarte mult.am pe ele cauciucuri 235x40. si eu le-am adus din germ de aprox 2 luni neimplinite inca. nu sunt noi.. le-am luat de oe o masina de am adus-o de acolo...cauciucurile sunt rainsport asa scrie pe ele.nu cred ca se vede foarte bine, daca vrei pot sa-ti trimit poze cu o calitate mai buna..astea le-am prelucrat ca sa le pot posta pe site..roata din stanga fata nu stiu daca se vede este un pic indoita.. probabil de cand am adus masina aia in tara ca am intrat in romania pe un drum rau...am fost la 2 serviceuri sa o indrept si mi-a zis ca ii ok asa nu are rost...cica sa mai iau cateva gropi si dupa aia sa ma intorc ca tot atatia bani dau pe rparat o janta:)) nu trepideaza volanul la viteza deci is ok(asta m-a intrebat si nenea ala de la service).trimite-mi tu niste poze si apoi daca-mi plac ale tale pot sa-ti trimit si eu niste poze la o calitate mult mai buna...pe pozele alea se vede tot detaliul.probabil ca te gandesti si de ce vreau sa le schimb daca imi plac asa mult:)).i drept ca am castigat in stabilitate extraordinar de mult dar totodata fiecare damb si fiecare groapa se simte...acum 2 luni am schimbat un brat acum 3 zile l-am mai schimbat inca o data (acelasi brat) plus faptul ca nu pot pune un cauciuc mai inalt. inainte aveam 205x65 r15...si-mi lipseste acel 65.

cu mai multe informatii va stau la dispozitie.

Link to comment
Share on other sites

Ai P.M...

 

Eu as fi interesat de jante fara cauciucuri .Am cauciucuri noi cumparate pt jante dimensiunea r17..

 

Poti sa-mi spui ce ET si J au .Acesta este model pt e36 si daca nu ma insel trebuie sa fie cu buza scurta fata si respectiv buza mai mare pe spate (asta daca intradevar sunt originale)..

 

Bafta..

Edited by calinbmw2000
Link to comment
Share on other sites

nu stiu ce e j si et sau de unde sa le iau...eu vreau si cauciucuri la cele de 15.. crek is originale... scrie pe ele, is luate de la nemti deci ii mare probabilitatea sa fie originale.sunt din suceava..trimite-mi si mie po\e cu jantele tale
Link to comment
Share on other sites

Poze proaspete la fiecare janta in parte, facute cu 10 minute in urma..Precizez ca am si capacele cu emblema la ele,numai ca sunt puse intr-o punga ...

 

Daca esti interesat sa ma anunti.Sunt disponibile pe la jumatatea lunii august,cand ajung cu ele acasa.Le-am avut pe masina numai jumatate din iarna trecuta, pana le-am montat pe cele de 17.

 

Bafta.

 

P.S..Sunt putin prafuite.. :twoup:

Edited by calinbmw2000
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.