Jump to content

BMW e46 320d tuning


Cristi320d

Recommended Posts

eu tot vreau sa stiu mai multe despre faruri...

cat de bine lumineaza pe faza lunga?

Salut acum cum sa iti explic cu faza lunga daca ai un prieten cu passat cc sa un BMW de la 2005-2010 poti vedea ca astea au farurile cu lupa bixenon, adica si scurta si lunga pe o sigura lupa. Uite incearca filmuletul asta

sau
dupa care partea 2, 3, 4. Acolo iti explica tot. Acum daca nu ai sculele pe care le foloseste tipul ala asta este vei improviza. Multa bafta iar daca este si poti venii la SIBIU pe 13 - 15 august la intrunire vom discuta mai multe. BAFTA
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 101
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

mai am eu poze care nu le ai ! :twoup:

Multumesc foarte mult FRATELE MEU CU URSULET raman dator

PENTRU TOTI DE PE FORUM DACA SUNTETI DIN BRASOV SI VRETI O FOLIE DE CALITATE CONTACTATIL PE VOODOO. MERITA

 

foarte de bun gust modificarile ! succes in continuare , imi place ce ai facut din ea :)

Respect pentru fanii BMW

 

foarte de bun gust modificarile ! succes in continuare , imi place ce ai facut din ea :)

Salut FANE 320d ai idee semai tin liniutele luna asta la TULCEA

Edited by Cristi320d
Link to comment
Share on other sites

semnalele sunt total nepotrivite , stopul vopsit e anapoda , nu inteleg de ce te chinui atat cu bara fata . O simpla bara M cred ca facea jocul frumos . Portbagajul e ok . In rest imi pare ca faci aerobic cu masina , adica vrei sa slabesti muncind la ea . Succes .

PS , daca nu accepti critici sa-mi spui sa editez .

Edited by Myx
Link to comment
Share on other sites

semnalele sunt total nepotrivite , stopul vopsit e anapoda , nu inteleg de ce te chinui atat cu bara fata . O simpla bara M cred ca facea jocul frumos . Portbagajul e ok . In rest imi pare ca faci aerobic cu masina , adica vrei sa slabesti muncind la ea . Succes .

PS , daca nu accepti critici sa-mi spui sa editez .

RESPECT pentru opinie, da asa este tin sa mentionez ca am slabit vreo doua kg cu munca. Cu spoilerul de M ce sa zic eu am vrut ceva unicat. Si daca am avut ocazia am experimentat. Toti ziceau sa fac o simulare in vreun program pe PC dar ce frate cand ai doua maini, un flex si ceva fibra de sticla uiti de mouse si alte programe de calculator. Toti ziceau uite cum a facut el uitete la pozele astea, eu am facut ceva ce iese in evidenta. Acum ca m-am abatut de la original asta este, tin sa mentionez ca am facut un mic studiu printre prieteni si alti impatimiti ai tuningului, printer pasionatii marci asupra modului cum am schimbat masina si am ajuns la concluzia ca lumea este incantata de cea ce a iesit.

Cu stopurile sper ca pana la sfarsitul lunii sa le schimb poate osa vina cineva cu asa ceva de vanzare la SIBIU la intrunire.

Fiecare sut in fund reprezinta un pas inainte.

RESPECT :twoup:

Link to comment
Share on other sites

Corect este simplu ai 500 de euro mergi la BUCURESTI sau dai comanda de pe net si in 2 zile ai kit-ul complet de M, simplu. da ia doua spoiler diferit si incearca sa le combini sa iasa ceva unica si sa dea si bine, multa munca, activitate cerebrala, rezultat PASIUNE. Toate pe lumea asta au inceput de la o idee. Dupa cum si numele topicului ACEASI MARIE DAR CU O ALTA PALARIE.

 

PS cand am luat angel eyes-urile cel de la care le-am luat a adus un set de seria 3, vazand ce masina am dar fara sa vada farurile. Eu i-am spus ca imi trebuie de seria 5. A inceput sa rada si zice Ma baiatule tu nu sti ce masina ai. Si eu ii raspund da tu sti ce faruri am. Cand am iesit afara sa vada despre ce este vorba sa crucit si a zis ca de cand lucreaza in industria produselor de tuning nu a mai vazut asa faruri reusite pentru seria 3. :twoup: :) :) :(

RESPECT pentru toti pasionati de BMW.

Link to comment
Share on other sites

De ce sa faci ce vezi la altii? De ce sa nu faci ceva mai deosebit , de ce sa iti faci masina dupa altii? si de ce neaparat kit M? masina lui Cristi e mai unicat decat toate e46 de la noi deci ? tone de respect pt. Cristi , e greu sa fii deosebit si sa nu mergi dupa turma ! noi nu cumparam de pe raft !
Link to comment
Share on other sites

1. Bravo pt munca depusa si ca ai vrut sa faci ceva deosebit.

 

2. Daca tot ai vopsit stopurile fumurii (arata execrabil) de ce nu ai facut si semnalele pe fata tot fumurii sa pastrezi linia? Cele clare sunt oribile, schimba-le sau schimba-le pe toate inclusiv stopurile si lucasurile.

 

3. Grila aia lasata in spatele capotei se vede oribil, daca tot ai muncit atata, macar puneai grila de E92 sau de ce este intreaga, puneai margine peste capota, nu lipita prin spate.

Link to comment
Share on other sites

1. Bravo pt munca depusa si ca ai vrut sa faci ceva deosebit.

 

2. Daca tot ai vopsit stopurile fumurii (arata execrabil) de ce nu ai facut si semnalele pe fata tot fumurii sa pastrezi linia? Cele clare sunt oribile, schimba-le sau schimba-le pe toate inclusiv stopurile si lucasurile.

 

3. Grila aia lasata in spatele capotei se vede oribil, daca tot ai muncit atata, macar puneai grila de E92 sau de ce este intreaga, puneai margine peste capota, nu lipita prin spate.

Salut Brandex fa o oferta la niste stopuri de M cu leduri.

PS. Masina in realitate arata mai bine decat in poze. Sper sa ne intalnim la SIBIU.

Edited by Cristi320d
Link to comment
Share on other sites

1. Bravo pt munca depusa si ca ai vrut sa faci ceva deosebit.

 

2. Daca tot ai vopsit stopurile fumurii (arata execrabil) de ce nu ai facut si semnalele pe fata tot fumurii sa pastrezi linia? Cele clare sunt oribile, schimba-le sau schimba-le pe toate inclusiv stopurile si lucasurile.

 

3. Grila aia lasata in spatele capotei se vede oribil, daca tot ai muncit atata, macar puneai grila de E92 sau de ce este intreaga, puneai margine peste capota, nu lipita prin spate.

Salut Brandex fa o oferta la niste stopuri de M cu leduri.

PS. Masina in realitate arata mai bine decat in poze. Sper sa ne intalnim la SIBIU.

 

Daca ajungi, eu sunt acolo si discutam.

Link to comment
Share on other sites

1. Bravo pt munca depusa si ca ai vrut sa faci ceva deosebit.

 

2. Daca tot ai vopsit stopurile fumurii (arata execrabil) de ce nu ai facut si semnalele pe fata tot fumurii sa pastrezi linia? Cele clare sunt oribile, schimba-le sau schimba-le pe toate inclusiv stopurile si lucasurile.

 

3. Grila aia lasata in spatele capotei se vede oribil, daca tot ai muncit atata, macar puneai grila de E92 sau de ce este intreaga, puneai margine peste capota, nu lipita prin spate.

Salut Brandex fa o oferta la niste stopuri de M cu leduri.

PS. Masina in realitate arata mai bine decat in poze. Sper sa ne intalnim la SIBIU.

 

Daca ajungi, eu sunt acolo si discutam.

BRANDEX o sa ai stand.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.