Jump to content

Vand ALCANTARA


Recommended Posts

in urma carui studiu poti afirma ca alcantara este mult mai rezistenta decat pielea intoarsa?

 

Testat,am pus piele intoarsa pe nuca de la schimbator si pe maneta de frana dupa 2 saptamani piele era toata imbacsita,s-o facut din maro neagra pe cotiera, scaune am pus alcantara ii lafel ca acum 3 luni, si pielea intoarsa daca se uda cand se usuca se face ca tabla, alcantra daca se uda nu are nici o problema dupa uscare, pe tapiterie auto nu o sa vedeti niciodata piele intoarsa mai ales in zonele de uzura cum ar fi scaune (sezut si spatar) cele mai expuse la uzura, transpiratie etc.

Link to comment
Share on other sites

in urma carui studiu poti afirma ca alcantara este mult mai rezistenta decat pielea intoarsa?

Alcantara nu numai ca e mai rezistenta, e mai scumpa, mai luxoasa, mai cautata decat pielea intoarsa.

De catre oamenii care stiu ce inseamna...

www.alcantara.com

 

Numai ca exista doar 1 tip de produs alcantara, acesta are ''Alcatara'' scris pe margine din 1m in 1 m.

Multi spun ca vand alcantara, insa orice alt produs care nu are stanta pe spate, nu e alcantara, orice ar spune lumea.

Edited by roco123
Link to comment
Share on other sites

in urma carui studiu poti afirma ca alcantara este mult mai rezistenta decat pielea intoarsa?

 

Testat,am pus piele intoarsa pe nuca de la schimbator si pe maneta de frana dupa 2 saptamani piele era toata imbacsita,s-o facut din maro neagra pe cotiera, scaune am pus alcantara ii lafel ca acum 3 luni, si pielea intoarsa daca se uda cand se usuca se face ca tabla, alcantra daca se uda nu are nici o problema dupa uscare, pe tapiterie auto nu o sa vedeti niciodata piele intoarsa mai ales in zonele de uzura cum ar fi scaune (sezut si spatar) cele mai expuse la uzura, transpiratie etc.

 

 

eu am piele intoarsa pe lateralele scaunelor fata si pe cotiera de mai bine de 1 luna (crem deschis) si arata la fel ca in prima zi (circul cu masina zilnic)......pielea intoarsa se intareste daca nu stii sa o cureti si dai cu apa sau solutie de curatat contraindicata pielei intoarse....daca vei curata pielea intoarsa cu solutii speciale sau la o curatatorie chimica vei vedea cat de noua va arata dupa un astfel de tratament....

Edited by zeky
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.