Jump to content

salut sunt un pik nehotarat


alexbmw18

Recommended Posts

:twoup: pt inceput: buna ziua va salut. am permis de vreo 6-7 luni si as vrea sa imi iau un bmw si nu prea ma hotarasc .

 

Ai mei parinti vor o masina noua luata eu prefer si un SH dar nustiu ce sa fac ma puteti ajuta?

Pentru un incepator ar fii bun un bmw nou sau unul la mana a doua? mie imi place 118 sau 320d .

 

cu stima si respect!!

 

a inca ceva parinti mei vor sa imi ia opel astra desi eu nu sunt de acord:)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 52
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

eu am un 318 tds din 99 proaspat achizitionat si sunt multumit de cum merge(motor si aspect de drum),daca alegi totusi un bmw inspecteaza bine masina,si ma refer la :istoricul masinii,bag-o pe un tester,inspecteaza bine caroseria si apoi daca totul e ok o poti cumpara.mult succes
Link to comment
Share on other sites

la astra vreau modelu nou asta de 2010 :( dar dau jumatatea masini si dupa leasing pe 3 ani sau daca nu leasing de 5 ani cu avans dupa care o sa urmeze sa dau vreo 5 mil pe luna si nusthiu cat casco.

 

dar eu cred ca mi se potriveste mai bn un bmw decat o astra :twoup:

 

nu ma omor cu viteza :) dar parca din cand in cand as vrea sa simt cum ma lipeste de scaun :) a si o astra echipata standard e 13 000 noua asta din 2010 cu diverse dotari nu doar alea din fabrica

Edited by alexbmw18
Link to comment
Share on other sites

eee am fost in celebrul targ vitan(autovit) si era un 320 din 2007 cu 14 miii:) via(samsar) il sun pe tip ca nu era langa masina probabil pacalea pe vreunu la alta masina :twoup: . vine la masina mio deschide ma urc in ea :( dau o cheie suna frumos tot. zic o cumpar :) ala bucuros se duce la cineva si zice hai sa facem actele:) si ii zic bine le facem dar dupa ceo urc pe dino sa vad ce cumpar dar nu la asta de aici la unul in care am incredere:) tipul so schimbat la fata :) . a zis ca nu o mai da k sa razgandit:) .Ce sa inteleg din asta?
Link to comment
Share on other sites

la 9000, cu factura, TVA inclus, iti dau un BMW 316i din iulie 2004, cu cutie automata, trapa electrica, geamuri electrice,

climatronic, volan piele, kit fumatori (desi eu nu fumez). doar eu am rulat-o in tara. are 116 CP.

eu trebuie sa vand una din cele 2 masini pe care le am; ma gandeam sa vand Ibiza dar sotia nu prea are nevoie de BMW.

masina e in Sibiu. pentru tine ar fi foarte buna.

Link to comment
Share on other sites

[...] am permis de vreo 6-7 luni si as vrea sa imi iau un bmw si nu prea ma hotarasc [...]
pai eu am mai condus o laguna 1.6 105 cp din 99 deci am cam capatat putina experienta si as vrea sa trec la next level :twoup:

asta numesti tu experienta ? tu vrei sa te vedem la stiri ?

 

alege-ti o masina ceva mai "cuminte", poate fi si BMW, dar cu conditia sa nu ti se "urce la cap" ca ai bemveu si sa te "tragi" cu el intre semafoare...

Link to comment
Share on other sites

XXL uni deprind mai repede alti mai greu taina condusului :twoup: si nu am zis ca am experinta de sofer profesionist am zis ca am acumulat ceva experienta :( in 7 luni nici macar o zgarietura nu am avut la masina care o detin o laguna :D deci pot zice ca ma descurc nu :)

 

Un amic d e al meu mai cu bani ia luat tatal lui un s320 full cutie automata si lo busit de 10 ori in 6-7luni :(

 

eu vreau bmw si atat stiu :)

Link to comment
Share on other sites

Recomand un 320d facelift 150 de cai. Putere buna, consum bun, taxe bune. Cat despre experienta, cand o sa ai 100mii atunci poti sa zici ca ai cat de cat ceva experienta si la 200mii poti sa zici ca esti sofer, pana atunci mai este.
Link to comment
Share on other sites

Niciodata nu inteleg ce rost au aceste topic-uri!

De obicei, cei ce le initiaza dau impresia ca sunt interesati sa afle pareri obiective , sa primeasca un sfat, sa invete ceva.

De fapt, nu e deloc asa! Pana acum, singurul lucru ce cred ca l-ai asimilat de la ceilalti a fost cateo idee despre motorizari si modele...

Un sfat de la cineva avizat nu prea ai luat in considerare ( gen XXL ) ...

Umila mea parere este ca 7 luni fara nicio zgarietura este o perioada absolut fara nicio relevanta in materie de experienta, mai ales daca ai condus o masina cu tractiune pe puntea fata.

Eu am condus aproape de 100.000 de km in 3 ani, pe la 80.000 ma credeam mare si tare ca n-am avut incidente. Si totusi s-a intamplat...

Iti recomand prieteneste sa asculti si alte " glasuri " de prin zona, sa nu iei personal randurile de mai sus si mai ales sa nu te gandesti niciodata ca cineva vrea pur si simplu sa amane de dragul de a amana un moment fericit din viata ta : achizitionarea unui BMW ! :twoup:

Sunt doar ganduri ce vor a te face putin mai constient de realitatea in care traim.

Multa bafta!

Link to comment
Share on other sites

Niciodata nu inteleg ce rost au aceste topic-uri!

De obicei, cei ce le initiaza dau impresia ca sunt interesati sa afle pareri obiective , sa primeasca un sfat, sa invete ceva.

De fapt, nu e deloc asa! Pana acum, singurul lucru ce cred ca l-ai asimilat de la ceilalti a fost cateo idee despre motorizari si modele...

Un sfat de la cineva avizat nu prea ai luat in considerare ( gen XXL ) ...

Umila mea parere este ca 7 luni fara nicio zgarietura este o perioada absolut fara nicio relevanta in materie de experienta, mai ales daca ai condus o masina cu tractiune pe puntea fata.

Eu am condus aproape de 100.000 de km in 3 ani, pe la 80.000 ma credeam mare si tare ca n-am avut incidente. Si totusi s-a intamplat...

Iti recomand prieteneste sa asculti si alte " glasuri " de prin zona, sa nu iei personal randurile de mai sus si mai ales sa nu te gandesti niciodata ca cineva vrea pur si simplu sa amane de dragul de a amana un moment fericit din viata ta : achizitionarea unui BMW ! :twoup:

Sunt doar ganduri ce vor a te face putin mai constient de realitatea in care traim.

Multa bafta!

 

+10

Link to comment
Share on other sites

edy dar am inregistrat ce a zis XXL si ma gandesc serios sa pastrez masina de acum:) pana o sa fac 2 ani de sofat si dupa o sa vad cum sta treaba si cu un bmw ceva mai puternic.

Va multumesc pentru sfaturii si o sa le iau in considerare pe unele :twoup: chiar mi-au prins bine unele :)

 

Va multumesc din suflet raman dator :*:*

 

dak e sa imi iau totusi ceva o sa va cer sfaturiii si o sa le iau pe cele mai avizate.

 

va salut cu respect!!!

 

si incontinuare astept pareri avizate sa imi fac , eu o idee despre ce inseamna microbul bmw.

Edited by alexbmw18
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.