Jump to content

Reglaje far e39 facelift (2000-2003) din aluminiu la 80 lei!


Recommended Posts

Kit Reparatie Reglaj Faruri BMW E39 FACELIFT

REGLAJE DIN ALUMINIU

 

REPARATIE PE VIATA!!!

 

CEL MAI MIC PRET DE PE PIATA

 

SUPER CALITATE!!!!

 

SE POTRIVESC EXCELENT FARA NICI O MODIFICARE!!!!

 

COMPATIBILE PT ANUL 2000-2002

 

SE ASIGURA SI MONTAJ CONTRA COST!!!

 

PRET PT 1 BUCATA 80 RON

PRET PT 1 FAR 150 RON ( 2 reglaje )

PRET PT 2 FARURI 280 RON ( 4 reglaje )

 

DE DEPARTE CEL MAI MIC PRET DE PE PIATA .... CALITATE EXCELENTA (IMPORT GERMANIA)

 

Produsul

este NOU

Tel : 0765.598.158

post-37664-1281184022_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Azi am constatat ca nu mai pot regla farurile.

Suruburile se invart la nesfarsit, dar nu se misca nimic la far. Sa fie reglajele rupte?

Farurile sunt de pe un E39 FL, cu Xenon. Se potrivesc reglajele? Stie cineva cum se monteaza, ce trebuie demontat?

Link to comment
Share on other sites

Altceva nu poate fi de vinĂŁ.

 

ÂŞtiu eu sĂŁ le montez.

 

Trebuie desfĂŁcutĂŁ sticla farului, schimbate elementele de reglaj, apoi lipitĂŁ sticla la loc.

 

Ca sĂŁ fii sigur cĂŁ sunt rupte, vezi dacĂŁ soclul becului de fazĂŁ scurtĂŁ are un joc mai mare de 1-2 mm.

Link to comment
Share on other sites

Da, trebuie dezlipită, altfel nu ai acces la reglaje.

 

Am ĂŽncercat eu să le schimb prin spaţiul ĂŽn care se fixează soclul, ĂŽnsă nu este posibil, nu există suficient spaţiu.

 

Nu există altă modalitate, cuptorul e soluţia cea mai elegantă, nu vor exista deloc urme, iar apoi poţi să le lipeşti cu masticul de fabrică, aşa că nu se vor aburi.

Edited by Ciupanezu
Link to comment
Share on other sites

Ca sã nu existe nici un pericol, am pus farurile În cuptor la o temperaturã destul de scãzutã, atât de scãzutã Încât puteam sã mai pun mâna pe ele fãrã sã mã frig, ºi nici nu am Închis uºa cuptorului.

 

Cam 5 minute au stat În cuptor pânã am putut sã le deschid.

 

Vreo 2 ore mi-a luat cu totul, adicã de când am Început pânã când farul era asamblat.

Link to comment
Share on other sites

Ca sã nu existe nici un pericol, am pus farurile În cuptor la o temperaturã destul de scãzutã, atât de scãzutã Încât puteam sã mai pun mâna pe ele fãrã sã mã frig, ºi nici nu am Închis uºa cuptorului.

 

Cam 5 minute au stat În cuptor pânã am putut sã le deschid.

 

Vreo 2 ore mi-a luat cu totul, adicã de când am Început pânã când farul era asamblat.

 

Motivul pt care nu iti mai merg bine farurile este acesta : reglaje rupte.

Daca vrei sa le schimbi iti pot da eu aceste reglaje imediat .... si te pot invata cum sa le si schimbi fara sa bagi farurile in cuptor (e o tampenie dupa parerea mea) ... uite nr meu de telefon si te lamuresc acolo.

0765.598.158

Link to comment
Share on other sites

AÂşa cum am vorbit la telefon, eu am schimbat deja acele elemtene de reglaj, tocmai asta scrisesem ĂŽn postul pe care l-ai citat.

 

Iar utilizarea cuptorului nu e deloc o tâmpenie, e foarte uºoarã ºi elegantã, nu te chinui deloc ºi nu laºi nici un semn pe faruri.

Link to comment
Share on other sites

Kit Reparatie Reglaj Faruri BMW E39 FACELIFT

REGLAJE DIN ALUMINIU

 

REPARATIE PE VIATA!!!

 

CEL MAI MIC PRET DE PE PIATA

 

SUPER CALITATE!!!!

 

SE POTRIVESC EXCELENT FARA NICI O MODIFICARE!!!!

 

COMPATIBILE PT ANUL 2000-2002

 

SE ASIGURA SI MONTAJ CONTRA COST!!!

 

PRET PT 1 BUCATA 80 RON

PRET PT 1 FAR 150 RON ( 2 reglaje )

PRET PT 2 FARURI 280 RON ( 4 reglaje )

 

DE DEPARTE CEL MAI MIC PRET DE PE PIATA .... CALITATE EXCELENTA (IMPORT GERMANIA)

 

Produsul

este NOU

Tel : 0765.598.158

Din ce oras esti ?

Link to comment
Share on other sites

Kit Reparatie Reglaj Faruri BMW E39 FACELIFT

REGLAJE DIN ALUMINIU

 

REPARATIE PE VIATA!!!

 

CEL MAI MIC PRET DE PE PIATA

 

SUPER CALITATE!!!!

 

SE POTRIVESC EXCELENT FARA NICI O MODIFICARE!!!!

 

COMPATIBILE PT ANUL 2000-2002

 

SE ASIGURA SI MONTAJ CONTRA COST!!!

 

PRET PT 1 BUCATA 80 RON

PRET PT 1 FAR 150 RON ( 2 reglaje )

PRET PT 2 FARURI 280 RON ( 4 reglaje )

 

DE DEPARTE CEL MAI MIC PRET DE PE PIATA .... CALITATE EXCELENTA (IMPORT GERMANIA)

 

Produsul

este NOU

Tel : 0765.598.158

Din ce oras esti ?

 

Sunt din Craiova ... asigur si montaj daca doriti ... si trimit oriunde in tara prin curier ... nu ezitati sa sunati la tel 0765.598.158 .... sunt un tip de treaba si nu mananc oameni ... :twoup: .... dati un tel ca nu deranjati si ne lamurim mai bine asa .... mai am 3 seturi pe stok ...

Link to comment
Share on other sites

Kit Reparatie Reglaj Faruri BMW E39 FACELIFT

REGLAJE DIN ALUMINIU

 

REPARATIE PE VIATA!!!

 

CEL MAI MIC PRET DE PE PIATA

 

SUPER CALITATE!!!!

 

SE POTRIVESC EXCELENT FARA NICI O MODIFICARE!!!!

 

COMPATIBILE PT ANUL 2000-2002

 

SE ASIGURA SI MONTAJ CONTRA COST!!!

 

PRET PT 1 BUCATA 80 RON

PRET PT 1 FAR 150 RON ( 2 reglaje )

PRET PT 2 FARURI 280 RON ( 4 reglaje )

 

DE DEPARTE CEL MAI MIC PRET DE PE PIATA .... CALITATE EXCELENTA (IMPORT GERMANIA)

 

Produsul

este NOU

Tel : 0765.598.158

Din ce oras esti ?

 

Sunt din Craiova ... asigur si montaj daca doriti ... si trimit oriunde in tara prin curier ... nu ezitati sa sunati la tel 0765.598.158 .... sunt un tip de treaba si nu mananc oameni ... :twoup: .... dati un tel ca nu deranjati si ne lamurim mai bine asa .... mai am 3 seturi pe stok ...

 

Mai este un singur set pe stok.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
ma intereaseaza un set complect pentru 2 faruri daca se poate : PRET PT 2 FARURI 280 RON ( 4 reglaje )

 

daca mai este pe stok

 

Sunt dinou pe stok reglaje faruri ... am comandat 10 seturi si deja sunt 7 date ... deci daca esti interesat suna-ma sa iti fac rezervare ... in data de 28.09.2010 le ridic de la vama si le si trimit.

Link to comment
Share on other sites

ma intereaseaza un set complect pentru 2 faruri daca se poate : PRET PT 2 FARURI 280 RON ( 4 reglaje )

 

daca mai este pe stok

 

Sunt dinou pe stok reglaje faruri ... am comandat 10 seturi si deja sunt 7 date ... deci daca esti interesat suna-ma sa iti fac rezervare ... in data de 28.09.2010 le ridic de la vama si le si trimit.

 

Mai sunt 2 seturi de vanzare....

Link to comment
Share on other sites

Spune-mi te rog daca sti:

 

Pot fi rupte reglajele chiar daca farurile isi fac autoreglajul? E39 - 2002 - xenon.

 

Nu prea sunt multumit de cum lumineaza, parca bat sub nivelul normal. Si nici lumina nu e cea mai buna. Aveam de gand sa scot sticlele si sa le polishez plus sa curat lupele. Am citit ca se cam imbacsesc.

Edited by slymoto
Link to comment
Share on other sites

Spune-mi te rog daca sti:

 

Pot fi rupte reglajele chiar daca farurile isi fac autoreglajul? E39 - 2002 - xenon.

 

Nu prea sunt multumit de cum lumineaza, parca bat sub nivelul normal. Si nici lumina nu e cea mai buna. Aveam de gand sa scot sticlele si sa le polishez plus sa curat lupele. Am citit ca se cam imbacsesc.

Reglajul sus/jos merge si daca sunt rupte reglajele.Faptul ca bat jos/nu vezi bine este datorat acestor reglaje care sunt rupte ,ele au rol de a sustine lupa cu tot cu oglinda intr-o pozitie aleasa de tine (reglata de tine)..... nu cred ca daca vei curata sticla o sa obtii ceace cauti (calitate mai buna) ... daca vrei sa se vada bine trebuie sa schimbi acele reglaje dupa care sa te duci sa-ti reglazi farurile ... abia atuncea o sa poti vedea si tu "ca omu" cu acele faruri.

Singura solutie ... schimba reglajele rupte si o sa vezi bine dupaceia.

Tel 0765.598.158

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Iti fac eu o oferta de nerefuzat : ai 10 zile suspend pentru nerespectarea regulilor la MP.

Nu este permisa postarea anunturilor de vanzare pe mai multe topicuri. Cu atat mai putin este permisa postarea pe topicul altuia.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 months later...
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.