Jump to content

Marca Radiator e36


Cristi129

Recommended Posts

Salut, doresc sa achizitionez un radiator(mare) nou pentru un e36 318i. Am vazut ca sunt vreo 3 producatori, iar diferenta de preturi nu e mare.

Aveti idee care ar fi cel mai bun din lista :twoup: ?

Multumesc ! :)

 

NISSENS - 584 lei

VAN WEZEL - 601 lei

AVA - 623 lei

Link to comment
Share on other sites

eu intrebam din lista de mai sus.....ca au preturi mai accesibile, si se gasesc si la mag din romania. Asa stiu si eu ca exista Valeo si altele la 15 mil....dar de unde atat.... :twoup:

 

 

crezi ca valeo e peste Behr? si aporopos se gasesc si astea in Romania

din lista ta as alege NISSENS

Link to comment
Share on other sites

behr nu sunt mai scumpe decat cele de sus

eu am luat behr in octombrie 2009 cu 697 RON

Te contrazici singur.

Cum nu sunt mai scumpe? daca cel mai scump de la el din lista e 623 ron si al tau a fost 697...

Eu am luat de pe ebay. nou, behr, 440- ron, la usa.

Link to comment
Share on other sites

:twoup: Pana la urma GARANTIA conteaza !!! nu firma , ca si ala de firma se poate duce pe rapa la fel de repede ca si cel eftin . Asa ca , cumpara unu cu un pret bun si sa aiba garantie cat mai mult . spor

Si asta cu garantia e o mare, mare aiureala.

Daca iau un radiator si il montez eu, ca e o treaba banala, simpla, garantia =0

Trebuie sa mai dau 200-300 ron la vreun mare mecanic sa-l monteze.

 

Ma lipsesc de garantii, in viata mea am cumparat sute de produse noi, de la televizoare la masini de spalat, pana la piese auto, 1 data in viata nu m-a ajutat garantia... defapt 1 singura data pot zice ca m-a ajutat, insa cum...

Mi s-a stricat ps2, (la vremea lui) aveam garantie sony, l-am dus, ce credeti? 114 zile am stat cu el la reparat, 114 zile, timp in care ma uitam la discurile cu jocuri...

Garantia in RO, e nula, daca ai o piesa de masina defecta, imediat se gaseste producatorul sa dea vina pe service, nu recunosc ca piesa lor e un gunoi, asa ramai fara nimic pana la urma...

Link to comment
Share on other sites

Daca stai cu jejetu-n fund " scuza-mi expresia " atunci da te iau la mijto toti , Da sincer ce piese am cumparat si televizoare si etc etc am luat eu , am avut probleme si am rezolvat cu garantia , intradevar cu certuri si cu nervi da nah ..... asta e ROMANIA :) crezi ca dincolo e mai bine ? :twoup:) nuuuu.......
Link to comment
Share on other sites

Pai nu a stat nimeni, cu degetul undeva, cand ai garantie, nu e normal sa te milogesti pentru ea, ca ultimul sclav, in RO esti bun cat dai banu, sa nu vi sa ceri ceva, cum ar fi garantia...

Nu am avut ghinioane oarbe sa iau chestii defecte, sau sa se strice in cateva luni.

DIncolo e mai bine da, acolo nu arunca unu vina pe alalalt ca sa scape de responsabilitati...

Defapt eu cand iau piese nici nu ma intereseaza garantia lor, am luat de la grozadan ambreiaj pt 2.8, mi-a spus ca daca am 2.0 in acte, garantia e nula.

Eu stiu ca garantia e pe piesa in sine ( producatorul garanteaza ca piesa e conform specificatiilor), nu pe actele masinii si ce e trecut si ce nu e trecut in ea, adica tu (sachs in cazul asta) imi poti vinde un gunoi de ambreiaj cu defect de fabricatie, imi dai o garantie, insa cu mai multe conditii decat la vatican, ca oricum as face sa nu ma pot folosi de ea... Poate eu vreau sa montez kitul de ambreiaj pe o masina ce nu e inscrisa, o masina care fac numai curse pe circuit...

Ma lipsesc, garantia in ro, e nula.

Edited by roco123
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.