Jump to content

BMW + pitzi de 19 ani


cefi

Recommended Posts

2 lucruri ma deranjeaza : ca ea o sa scape fara probleme de puscarie in timp ce victima (peste 70 de ani) o sa ramana nenorocita daca o sa traiasca si al doilea lucru:

cum poate un comisar la garda financiara sa faca cadou fiicei la 18 ani o masina de 60,000 Euro si 245CP - oare din salar + spagi sau a vandut vreun imobil sau mama saraca are o afacere prospera ?!

Edited by shimano
Link to comment
Share on other sites

cum poate un comisar la garda financiara sa faca cadou fiicei la 18 ani o masina de 60,000 Euro si 245CP - oare din salar + spagi sau a vandut vreun imobil sau mama saraca are o afacere prospera ?!

 

Pai simplu: nu i l-a cumparat taica-su, ci...bunica-su! :twoup: De fapt, tot bunica-su s-a ocupat de toata petrecera de majorat a fetei cand a implinit 18 ani. Numai rochia pe care a purtat-o a costat peste 4000 roni, deci si acest X6 cadou nu-i de mirare... :(

 

inca o tarfa inconstienta ... :)

 

LOL. Poate e urata, Motan94, si atunci nu are de ce sa-ti para chiar atat de rau. :(

Nu e urata deloc... :)

Link to comment
Share on other sites

Este clar, sunteti invidiosi :twoup: :) Asta ar spune pitzi daca ar citi p-aici.

 

Acum serios. Mai oameni buni, in tara asta se poate orice. Voi nu vedeti ca toti astia de lucreaza la stat, la garda financiara si alte alea au vile, barci, masini si de toate? Cu ce? Cu salar de bugetar? Hai sa fim seriosi. Daca ar veni unul cu cohones sa-i ia la scuturat s-ar umple puscariile... dar nu o sa vedem asta niciodata. Oricine vine, prefera sa fure si el si sa se imbogateasca precum ceilalti. E mai simplu asa.

Link to comment
Share on other sites

Ea e pitza baiatului lui Mazare. Are 18 ani si X6 l-a primit cadou de majorat. Tatal ei e comisar la garda finaciara.

Ancheta e in curs ...

tatal ei are banii de x6 din salar ? si cica sa mai platim taxe..

 

eu zic ca voi sau copii vostri daca ar fi patit-o ati face orice ca sa scapti asa ca .... ciocu' mic :twoup:

asa e,dar daca eu ramaneam fara picior iti garantez ca "ochi pe ochi se scoate"

Link to comment
Share on other sites

SPW, vorbesti prostii :twoup: . Gadesti tipic romaneste la faza asta si iti atac ideea si nu pe tine.

Pitzi si-a facut-o cu mana ei. Nu e un accident ci e un incident care a rezultat din modul de conducere al copilei de bani gata.

 

Copchila e vinovata ca la anii care-i are nu stie sa se potoleasca iar masa si tacsu sunt si mai vinovati ca nu au invatat-o nimic in viata.

Link to comment
Share on other sites

Scria pe undeva ca bunicul e un oier putred de bogat deci asta ar fi expplicatia banilor.

La partea cu scapatul putem da vina pe legislatie: la prima abatere, fara circumstante agravante, se da suspendare.

bine,nu e cazul ca victima are 70 ani,dar daca la 30 te lasa fara un picior nu cred ca ti-ar conveni ; desi la 70 e echivalent in multe cazuri cu sentinta la deces

Edited by grozadan
Link to comment
Share on other sites

nu stiu cum e prin alte orase dar la mine in oras au murit foarte multi tineri in accidente de masina ....in mare parte din vina lor....

in multe dintre cazuri tind sa cred ca daca erau masini mai bune(mai noi, airbaguri mai multe) faceau diferenta in a scapa cu viata....sau poate nu...cine stie.

pacat ca foart multi tineri beneficiaza de masini puternice ne avand experienta la volan...

Edited by SPW
Link to comment
Share on other sites

Eu as face ancheta! De unde a avut un functionar banci de X6 sa-l faca CADOU???

In USA asa s-ar fi intamplat!!!!

Pai bunica-su cica e putred de bogat si de la el ar fi primit X6-le...

 

Oh, yes, si asta o/ii disculpa automat... :twoup:

Unde nu avea si bunicul meu bani sa imi ia asa o jucarie cand mi-am serbat majoratul... :) :(

 

nu-i buna legea ca cei cu permis fresh sa nu se dea cu avioane ? ca la italieni....ca s-au plictisit de carne tocata in fiecare weekend

 

+1 :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.