Jump to content

E46 - 330 cabrio


Caius TM

Recommended Posts

  • Replies 432
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Dincolo de pozitia anvelopelor pe janta (despre acre am vorbit, deci nu revin!!), voiam sa-ti spun un alt aspect:

tu vrei sa obtii un look cat mai ..cool! In cazul asta (iarasi, fara sa te superi!!), nu cred ca se potrivesc jante de Seria 7 pe ..pisica! Sunt doua masini complet diferite!!

Seria 7 NU este o masina sport, ci are un look business (cu tot ce inseamna asta)! Deci, modelul jantelor este in ton cu masina! Tu cauti altceva si, prin urmare, modelul NU se potriveste pe masina ta! In locul tau, as cauta alt model de jante (ti-am arata cateva modele mai sus).

Cu stima

Link to comment
Share on other sites

Pai, colegul a facut si PREZENTAT aici, pe forum, o serie de modificari, iar multi si-au spus parerea! Ce nu e in regula? Daca nu voia comentarii, nu prezenta ...NIMIC! E simplu! Si, nu cred ca el este stresat! Mai degraba, tu!

Cu stima

Link to comment
Share on other sites

Pai, colegul a facut si PREZENTAT aici, pe forum, o serie de modificari, iar multi si-au spus parerea! Ce nu e in regula? Daca nu voia comentarii, nu prezenta ...NIMIC! E simplu! Si, nu cred ca el este stresat! Mai degraba, tu!

Cu stima

Tu deja de cateva zile iti tot spui parerea ... Ai facut si topic special despre roti :laugh: in ziua cand a pus Caius pozele cu jantele de pe fata ..

Edited by sax1987
Link to comment
Share on other sites

eu zic ca sunt superbe jantele alea de 7ar...pe e36 da, se vad un pic aiurea pe 19, dar pe e46 merg bine rau.iar cauciucurile trase sunt ptr 2 motive : 1 se vad mai bine ca look si 2 au scop practic, ptr ca daca ai masina lasta pe burta si jante late, in vecii vecilor nu vei pune pneuri "normale" standard pe janta.
Link to comment
Share on other sites

nu cred ca se potrivesc jante de Seria 7 pe ..pisica! Sunt doua masini complet diferite!!

 

tu nici macar nu sti ce masina este !

te rog incearca sa nu-ti mai aduni posturi cu replici in afara peisajului.

te pricepi foarte tare la contrazis si comentat aiurea.

incepi sa devii offtopic.

Link to comment
Share on other sites

Imi cer scuze daca ma bag si eu in discutia voastra "aprinsa" dar nu o sa se ajunga nicaieri, fiecare are parerile lui in legatura cu ce sta/ce nu sta bine pe masina, gusturile nu se discuta.. daca proprietarului ii place isi pune ce vrea, el trebuie sa fie multumit, iar in legatura cu gumele stretch pe o janta lata nu mi se pare deloc o "tiganie" cum a spus si Caius, tiganie e atunci cand vezi o masina plina de stickere, de embleme cu M power, de tot felul de lumini si neoane care nu isi au locul. Parerea mea e ca, chiar ii da un cu totul alt aspect masinii .. mai frumos, mai sportiv, mai rigid. Si nu in ultimul rand cu prostiile cu explozii si sare guma de pe janta eu unul nu am auzit de asa ceva .. cel putin pana acuma. Prin urmare Caius decizia e doar a ta, parerile sunt impartite, tu trebuie sa fii multumit de aspectul masinii. Uploadez si eu niste poze cu niste jante ce le-am avut pe fosta masina cu gume 215/40/17 cu 9j.

un mic app Am incercat si eu sa vad ce se intampla daca pun gumele mai late si mi-am pus pe 2 roti un 245 .. pe langa ca, janta arata mai degraba a capac decat a janta, era si cat un mic suv.

post-19858-0-99673900-1300664657_thumb.jpg

post-19858-0-62368200-1300664687_thumb.jpg

post-19858-0-78322000-1300664761_thumb.jpg

post-19858-0-87924800-1300664775_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

am citit toate pareriile si pro si contra.

totul tine de gusturi si de ce vrei defapt de la masina.

legat de jante de 7ar pe e46 (repet, ii e46) nu mi se pare tiganie.

cand am vazut jantele pe 7ar cu gumele care le cere masina (ma gandesc ca 265..285..) mi s'au parut niste jante banale... dar cand le-am pus pe e46 cu gume trase si am coborat masina pe jante.. deja parca altfel arata, iasa mult in evidenta.

si da, mie imi plac maxim.. chiar daca 7aru ii clasa business.. si e46-le (coupe/cabrio) bate usor spre sportiv.. (dar cum e si la haine) mi se pare ca acum are o tinuta casual :D

nu vad cum poate sa explodeze cauciucu ala sau sa se dejanteze daca ai grija.. nu zic ca nu este posibil dar parerea mea e ca trebuie sa dai ca ciobanu in ceva groapa/bordura..

marimea care o vreau eu pe jantele spate.. este 245/30 si am mai spus in ceva posturi mai sus ca am ales 225/35 ca sa nu mai frece in aripi pana imi gasesc gumele care le vreau.. pe de alta parte, nu-mi permite nici caroseria sa pun gume 265 si altele..

nu vad de ce ati continuat discutia cand am spus ca asta e ceva temporar...

daca maine gasesc 245.30.19 .. le-am si schimbat si o sa ma bucur mult ca nu ma mai ocoliti in trafic..

 

deci sa incheiem subiectu asta...

 

a venit si ziua cea mare... azi duc masina sa se apuce de ea, de aliniat tot .. pregatit.. si dupaia un lavabil bun :D abia astept sa fie gata...

pana una alta mi'am comandat si armatura fata de m3 pt ca e alta treaba fata de ce am eu pe masina..

m'am convins ca m3u' e cu totul alta mancare fata de un e46 normal... si nu e deloc ca la e39 sau e36 (ma refer sa obtii un look de M..) asa ca joc hora pana la capat... exclus holsuruburi si alte materiale tipic romanesti pentru a pune o piesa la locul ei..

mi'au venit si distantierele..

o sa revin cu poze pe parcurs...

Link to comment
Share on other sites

am citit toate pareriile si pro si contra.

totul tine de gusturi si de ce vrei defapt de la masina.

legat de jante de 7ar pe e46 (repet, ii e46) nu mi se pare tiganie.

cand am vazut jantele pe 7ar cu gumele care le cere masina (ma gandesc ca 265..285..) mi s'au parut niste jante banale... dar cand le-am pus pe e46 cu gume trase si am coborat masina pe jante.. deja parca altfel arata, iasa mult in evidenta.

si da, mie imi plac maxim.. chiar daca 7aru ii clasa business.. si e46-le (coupe/cabrio) bate usor spre sportiv.. (dar cum e si la haine) mi se pare ca acum are o tinuta casual :D

nu vad cum poate sa explodeze cauciucu ala sau sa se dejanteze daca ai grija.. nu zic ca nu este posibil dar parerea mea e ca trebuie sa dai ca ciobanu in ceva groapa/bordura..

marimea care o vreau eu pe jantele spate.. este 245/30 si am mai spus in ceva posturi mai sus ca am ales 225/35 ca sa nu mai frece in aripi pana imi gasesc gumele care le vreau.. pe de alta parte, nu-mi permite nici caroseria sa pun gume 265 si altele..

nu vad de ce ati continuat discutia cand am spus ca asta e ceva temporar...

daca maine gasesc 245.30.19 .. le-am si schimbat si o sa ma bucur mult ca nu ma mai ocoliti in trafic..

 

deci sa incheiem subiectu asta...

 

a venit si ziua cea mare... azi duc masina sa se apuce de ea, de aliniat tot .. pregatit.. si dupaia un lavabil bun :D abia astept sa fie gata...

pana una alta mi'am comandat si armatura fata de m3 pt ca e alta treaba fata de ce am eu pe masina..

m'am convins ca m3u' e cu totul alta mancare fata de un e46 normal... si nu e deloc ca la e39 sau e36 (ma refer sa obtii un look de M..) asa ca joc hora pana la capat... exclus holsuruburi si alte materiale tipic romanesti pentru a pune o piesa la locul ei..

mi'au venit si distantierele..

o sa revin cu poze pe parcurs...

 

pune frate ce cauciucuri vrea inimioara ta...cat timp nu mergi ca melteanul in toate gropile si bordurile (ceea ce nu cred), e masina ta si tu o faci tu o omori (daca vrei) :laugh: pe mine ma claxoneaza lumea ca incetinesc la treceri peste sine de tramvai...le doresc sanatate din 4 litere :yahoo:

 

ce distantiere pui? 20 fata spate? ai idee la e46 cat e diam de centrare pe butuc? 79?

Link to comment
Share on other sites

max83 pe fata 20 .. si pe spate 10.. sau 20 all around.

e46-le parca are 72.6 la butuc..

 

 

vlad1989 .. ms!

 

 

Alex Iulian ... doar ca se gasesc cam greu gumele alea... :D

 

 

a venit si armatura fata m3 .. thx 2 andrei wtw.

azi ma duc sa ridic de la banat car tunele de frana...

Edited by Caius TM
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

da .. se lipeste peste cu RO .. cum am avut pe fosta...

http://194.88.148.40/?mmid=1ad6a3b32c70ce47e

 

 

robytza ... imprumuti vreunu?!? :D

acolo au lasat nemtii loc pt. bulinele lor.. dar a iesit super ca le-a apropiat :D

imi place cum a iesit.

Edited by Caius TM
Link to comment
Share on other sites

nu stiu cu ce te ajuta ipa ala... nu am si nu sunt prea curios sincer..

 

am fost ieri pe la masina .. am montat flansele..

9j / 19 ET 4 :D

ce frumos vine totul la linie cand ai piesele originale :D fara holsuruburi cum am luat'o..

armatura de carbon m3 .. aripiile... bara... capota... tot...

 

pict.

http://img691.imageshack.us/img691/1032/imagine0272.jpg

http://img607.imageshack.us/img607/341/download1v.jpg

http://img696.imageshack.us/img696/6139/downloadwm.jpg

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.