Jump to content

Primul meu BMW 525D E60


jonnyy_b

Recommended Posts

Salutare. De 2 saptamani sunt fericitul posesor al unui BMW

MODEL 525D 2006, DPF 177CP

Toata afacerea m-a costat cam 13.000 euro + taxa aprox 1000

Adusa din germania

Ca dotari nu are cine stie ce... SERVO, ABS, DTC, GEAMURI ELECTRICE, ANGEL EYES, JANTE 17, PIELE, NAVI MARE, SCAUNE ELECTRICE, OGLINZI ELECTRICE' INCALZITE HELIOMATE, WEBASTO, PROIECTOARE, ETC...

Momentan multumit de masina, (venind de pe un vectra gts facelift 2007- 150cp)... trebuie sa schimb cate ceva pe la ea...ca deh..nu e noua

Ramane pe viitor sa vedem cat o sa tina cu casa :twoup:

Link to comment
Share on other sites

foarte frumoasa masina iar pretul si mai si...intr-adevar, dupa poze, pare a fi a acelui vanzator din Cluj. Cum se prezinta masina? Este totul in ordine cu ea? Ai verificat-o la un service inainte de-a o lua? Oricum ar fi, sa te bucuri de ea si sa nu ai parte de probleme.
Link to comment
Share on other sites

da, e din cluj luata, sunt un grup de vreo 20 de samsari cred care fac poze acolo la acel mall. eu am luat de la o persoana de vreo 25 de ani, poza nu este modificata cu nimic fata de ce este in poze. navi e mare, pielea in poze arata super naspa (pe scaunele din fata in poza) insa in realitate nu are duungile acelea de uzura...s-a exagerat cu editarea), are acele 2-3 zgarieturi pe bara fata, deci...si nu are scaune incalzite cum scria in anunt...insa nu m-am gandit sa verific, pt ca mi-a placut prea mult masina :)

eu sunt multumit de masina, are 130.000km ,mearsa in franta.

am vazut ca sunt unii acolo la cluj care le modifica jantele...navi si alte prostii...mie mi-a placut masina, am luat-o; daca nu avea sa imi placa nu o luam, foarte simplu. ideea e ca azi seara a pus-o pe net pe la 22.00, si dimineata la 6 eram la el sa o iau, masina a fost adusa in tara pe data de 2 si pe 3 am luat-o, la ora 6 dimineata.

 

voi face niste poze eu , deocamdata am una facuta pe drum :), murdara masina ,poza facuta cu telefonul, am prins 3 ploi torentiale de la cluj la giurgiu, plus, facuta bara insectar pe autostrada la 235 km/h :twoup:

Edited by jonnyy_b
Link to comment
Share on other sites

ideea e ca azi seara a pus-o pe net pe la 22.00, si dimineata la 6 eram la el sa o iau, masina a fost adusa in tara pe data de 2 si pe 3 am luat-o, la ora 6 dimineata.

 

voi face niste poze eu , deocamdata am una facuta pe drum :), murdara masina ,poza facuta cu telefonul, am prins 3 ploi torentiale de la cluj la giurgiu, plus, facuta bara insectar pe autostrada la 235 km/h :twoup:

 

Avea timp sa ii dea km inapoi de cand a adus-o si pana ti-a dat-o.

 

Pune seria de caroserie, sunt cativa pe aici care iti pot verifica cati km are real.

 

Parca vad ca are 300 de mii lejer. :)

 

Si cum adica e adusa din Germania, dar umblata prin Franta?

Link to comment
Share on other sites

km putea sa-i dea inapoi,dar daca masina nu bate nu trancane,motorul merge normal,nu scoate fum bla bla bla si tu esti multumit ce mai conteaza

 

eu am un amic care si-a luat un s40 direct din vitan,nici macar proba nu i-a facut,s-a uitat 5 min si a dat banu,masina merge f bine si azi dupa 2 ani si un pic (a mai schimbat cate ceva pe la articulatie si ar mai avea pb cu volanta)

Link to comment
Share on other sites

las=-o naibii e fier, se repara, noi sa fim sanatosi :twoup: si sa nu avem parte de accidente

 

Lasa, ca am fost eu atat de destept incat sa verific masini pentru altii, dar pentru mine nu. Am fost atat de tampit incat sa cred ca poate mai sunt si altii la fel de cinstiti ca mine si mi-am luat teapa chiar de pe forum. Am zis ca tocmai asta e scopul forum-ului, sa ne ajutam intre noi, nicidecum sa ne inselam. Ma rog, teapa e impropriu spus, fiindca masina nu are absolut nicio problema, e impecabila, nu e cazatura, deci, masina in sine nu e teapa. Doar km nu sunt cei afisati de bord. Bine macar ca a avut grija de masina si a intretinut-o, astfel incat arata si functioneaza ca una de 50k km.

 

Oricum, roata se intoarce si sper sa primeasca inapoi de cel putin 10 ori mai mult decat a dat !

Edited by MihaiC
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.